Nowa podstawa programowa a matura 2014

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Awatar użytkownika
Damin27
Posty: 6
Rejestracja: 18 sty 2013, o 20:44

Nowa podstawa programowa a matura 2014

Post autor: Damin27 »

Witam, pisałem w tym roku maturę rozszerzoną z chemii, przygotowywałem się z Operonu. Nie podchodził mi zbytnio więc kupiłem książki z Nowej Ery, seria To jest chemia, jednak nie zerknąłem, że są to podręczniki do nowej podstawy programowej. Czy mogę się z nich przygotowywać? Niestety nie wiem jak bardzo nowa jest ta podstawa programowa xd
Awatar użytkownika
distinguished
Posty: 267
Rejestracja: 17 maja 2012, o 22:24

Re: Nowa podstawa programowa a matura 2014

Post autor: distinguished »

To może warto zajrzeć do tych książek i zobaczyć czy materiał bardzo odbiega od tego z Operonu, ale myślę, że większość się jednak pokrywa, bo to nie jest jakaś mega rewolucja merytoryczna z tą nową podstawą.
sandi232
Posty: 29
Rejestracja: 22 wrz 2013, o 16:18

Re: Nowa podstawa programowa a matura 2014

Post autor: sandi232 »

Też zdaję w tym roku maturę i nasz nauczyciel powiedział, że nie znalazł lepszego podręcznika do matury. Podobno jest tam wszystko super wyjaśnione. I powiedział, żebyśmy go kupili. Więc chyba nie masz co się obawiać!
_Ania
Posty: 14
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:28

Re: Nowa podstawa programowa a matura 2014

Post autor: _Ania »

Hej
Mam zamiar poprawiać maturę z chemii w tym roku. Póki co mam podręczniki operonu ale chciałam jeszcze kupić podręczniki Rożaka (wszędzie je zachwalają P) tylko mam taki problem bo byłam w kilku księgarniach i nikt nawet nie słyszał o tam i autorze
Tak się zastanawiam, czy może teraz jest jakieś nowe wydanie Nowej ery ale już bez Rożaka. i jeżeli tak to czy nadal polecacie ten podręcznik? może to właśnie ten, który kupił Damin27?

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Damin27
Posty: 6
Rejestracja: 18 sty 2013, o 20:44

Re: Nowa podstawa programowa a matura 2014

Post autor: Damin27 »

Tak, podobno Nowa Era przejęła Rożaka i jego książka wydawana jest teraz pod logo Nowej Ery(Ta sama książka w ulepszonej wersji). Obawiałem się tylko, że może być okrojona.
Zgadzam się, z opinią, że wszystko jest dobrze wyjaśnione Całe szczęście nie muszę grzebać w 10 innych pozycjach, żeby znaleźć na coś odpowiedź. Polecam
sandi232
Posty: 29
Rejestracja: 22 wrz 2013, o 16:18

Re: Nowa podstawa programowa a matura 2014

Post autor: sandi232 »

Podobno do tych podręczników dorzucają Niezbędnik maturzysty". Fajny?
antropolog95
Posty: 280
Rejestracja: 10 cze 2013, o 19:37

Re: Nowa podstawa programowa a matura 2014

Post autor: antropolog95 »

Ej ludzie mam pytanie, jakby nie daj Bóg nie poszła nam ta matura, to poprawkę za rok piszemy w nowej programie? Czy jak?
sandi232
Posty: 29
Rejestracja: 22 wrz 2013, o 16:18

Re: Nowa podstawa programowa a matura 2014

Post autor: sandi232 »

Wydaje mi się że wtedy za rok piszemy niestety nową podstawę.
matino3
Posty: 230
Rejestracja: 6 lut 2012, o 16:19

Re: Nowa podstawa programowa a matura 2014

Post autor: matino3 »

Nie, my możemy jeszcze przez 5 lat poprawiać w NASZEJ starej podstawie(byliśmy przygotowywani do starej, nasza matura jest ważna 5 lat, więc i przez 5lat możemy poprawiać ją w starym stylu), pytałem dyrektora w mojej szkole, bo też się zastanawiałem.
sandi232
Posty: 29
Rejestracja: 22 wrz 2013, o 16:18

Re: Nowa podstawa programowa a matura 2014

Post autor: sandi232 »

A te podstawy się bardzo różnią od siebie?
Awatar użytkownika
Damin27
Posty: 6
Rejestracja: 18 sty 2013, o 20:44

Re: Nowa podstawa programowa a matura 2014

Post autor: Damin27 »

Właśnie o to pytanie chodziło, kiedy zakładałem wątek Podobno nie ma, materiał z nowej podstawy jest lekko okrojony ale za to matura z roku na rok kładzie nacisk na logiczne myślenie. Dla jednych lepiej, dla drugich gorzej. Wiadomo jednak, że praca takiego lekarza nie polega na recytowaniu np. antagonistycznych oddziaływań międzygatunkowych, a właśnie na myśleniu i to jest akurat spoko.
Teraz pozostaje kwestia CKE, czy się raczą przystosować do nowych warunków, w co szczerze wątpię.

Aaa Niezbędnik Maturzysty - hm dość ciekawa pozycja. Rozszerzenie opisywanych doświadczeń z podręcznika i nie tylko oraz ich tłumaczenie krok po kroku.
Sam obecnie studiuję chemię i w podobnym stylu opisywane są instrukcje na zajęcia w laboratorium, więc dość przydatne i ciekawe. Zwłaszcza samo projektowanie doświadczeń. Również polecam. Ogólnie wydaje mi się, że seria To jest chemia Nowej Erze się udała.
stare_pruchno
Posty: 7
Rejestracja: 14 paź 2013, o 07:07

Re: Nowa podstawa programowa a matura 2014

Post autor: stare_pruchno »

Czekajcie, bo ja się nie interesowałam niczym i troche mi się mętlik w głowie zrobił. Jestem rocznik 92, więc pierwszą maturę pisałam w 2011 czyli w 2015 mogę pisać jeszcze maturę i piszę ją na tych samych zasadach, na jakich pisałam w 2011? Czy idę nowym programem? Bo nie przygotowuję się do matury 2014 tylko 15 bo muszę obronić licencjat w tym roku
Awatar użytkownika
Damin27
Posty: 6
Rejestracja: 18 sty 2013, o 20:44

Re: Nowa podstawa programowa a matura 2014

Post autor: Damin27 »

Tak, piszesz ją na tych samych zasadach, co w 2011 (jest 5 lat na poprawę)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości