Matematyka rozszerzona z myślą o medycynie

Pomoc w przygotowaniu do matury z matematyki. Arkusze maturalne, zadania, odpowiedzi, klucze matury matematycznej. Wspólna nauka
annusza
Posty: 481
Rejestracja: 17 mar 2012, o 10:29

Matematyka rozszerzona z myślą o medycynie

Post autor: annusza »

Witajcie .

Wątek kieruję do osób, które mimo profilu LO z matematyką podstawową, zdawały (lub będą zdawać) matematykę rozszerzoną z myślą o medycynie.

Sama jestem właśnie w takiej sytuacji. Jako, że nigdy nie miałam problemów z matmą i to właśnie był mój ulubiony przedmiot przez lata, zdecydowałam się na rozszerzenie na maturze. Profil podstawowy w liceum jednak daje o sobie znać. Chodzę na korki od prawie roku, jednak nie mam szczęścia do korepetytorów. Pierwszy był kompletna porażką. Obecna Pani jest w miarę, ale nie do końca mi odpowiada. Niestety korepetytora już nie zmienię, wszyscy naprawdę dobrzy nauczyciele mają albo wszystkie miejsca zajęta od maja, albo nie udzielają korków, albo nie przyjmują rozszerzenia. Dzisiaj rozwiązywałam jeden z arkuszy matury rozszerzonej na jutrzejsze zajęcia w szkole i wnioski są niestety przykre.

Kieruję więc do Was pytanie, jak przygotowywaliście/przygotowujecie się do matury z matematyki rozszerzonej? Dodam, że jest to dla mnie trzeci przedmiot i nigdy nie uczę się go kosztem biologii lub chemii. Po prostu nie mogę przeznaczyć całej energii i czasu na matematykę, gdyż te dwa przedmioty są dla mnie ważniejsze. Jednocześnie nie ukrywam, że miło byłoby napisać matmę na jakiś ładny procent ). Jak połączyć więc naukę biologii, chemii i matematyki, z jakich zbiorów korzystać, jaki system nauki przyjąć, by zrobić to ekonomicznie - bez uszczerbku na biologii i chemii?

Podzielcie się doświadczeniem . Pozdrawiam .
paulinaa3678
Posty: 16
Rejestracja: 30 lip 2015, o 11:52

Re: Matematyka rozszerzona z myślą o medycynie

Post autor: paulinaa3678 »

up też planuje zdawać w tym roku jako trzeci przedmiot na maturze matematyke a na swoim profilu na bio chemie mialam tylko podstawe dotychczas, wiec jestem ciekawa jak ktos inny sobie z tym poradzil
Awatar użytkownika
martinex
Posty: 11
Rejestracja: 11 sie 2015, o 09:42

Re: Matematyka rozszerzona z myślą o medycynie

Post autor: martinex »

Ja właśnie szukam kursów, bo samodzielnie nie dam rady połączyć wszystkiego. Też celuję w medycynę. Chcę iść na kurs z biologii i z matematyki. Jeśli ktoś zna jakieś dobre w Warszawie, to chętnie posłucham rady
Awatar użytkownika
martinex
Posty: 11
Rejestracja: 11 sie 2015, o 09:42

Re: Matematyka rozszerzona z myślą o medycynie

Post autor: martinex »

Słyszeliście o Autostradzie MAturalnej (Warszawa)? Mają młodych wykładowców i niewielkie grupy, zastanawiam się czy się do nich jutro nie zapisać. Na innym forum ich mocno polecają. Ktoś jeszcze się tam wybiera?
Awatar użytkownika
anitulek
Posty: 2
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 09:34

Re: Matematyka rozszerzona z myślą o medycynie

Post autor: anitulek »

Już tu gdzieś pisałam o tej Autostradzie Ja byłam i można powiedzieć, że uratowali mi maturę Super są i wychodzi mega taniej niż korepetycje a efekt chyba tak samo dobry
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość