CZY JEMY ZDROWE JEDZONKO?

Problemy odchudzania oraz utrzymywania odpowiedniej wagi ciała. Sprawdź jak być FIT, co jeść a czego unikać, jak dobierać dietę.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: CZY JEMY ZDROWE JEDZONKO?

Post autor: Mårran »

Od samych nazw robi mi się słabo…chlorek sodu, azotyny i azotany - sodu, potasu, fosforany, przeciwutleniacze - izoaskorbinian i askorbinian sodu, wzmacniacze smaku i zapachu - glutaminian sodu, regulatory kwasowości - cytrynian sodu, dwuoctan i octan sodu, mleczan sodu, kwas cytrynowy, także glukono- delta-lakton i konserwanty - sole kwasu sorbowego oraz kwas sorbowy……. Lista jest długa
No tak, chlorek sodu, cytrynian, askorbinian. Przerażające, jak można dodawać to do jedzenia!

Ja czasem jem zdrowo, czasem nie, zależy od czasu i chęci
Pani Buka
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: CZY JEMY ZDROWE JEDZONKO?

Post autor: Tahtimittari »

Glutaminian sodu
Moja współlokatorka to kocha, jest w zupkach z torebki
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: CZY JEMY ZDROWE JEDZONKO?

Post autor: Mårran »

Glutaminian jest wszędzie Kurczak pikantny vifon
Pani Buka
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: CZY JEMY ZDROWE JEDZONKO?

Post autor: persil1991 »

no właśnie - ja mam takie pytanko. Czy glutaminian sodu i benzoesan sodu są zdrowe? Czy możecie coś w tej kwestii powiedzieć?
W necie wiadomo - nie da się oddzielić informacji prawdziwych od propagandy

W jednej z reklam telewizyjnych można usłyszeć stwierdzenie nie zawiera glutaminianu sodu".
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: CZY JEMY ZDROWE JEDZONKO?

Post autor: Jakusz »

A w drugiej że wydobywa [smak] i sprzedaje się prawie czysty glutaminian sodu.

Na razie nie są znane długotrwałe skutki spożywania glutaminianu sodu w takich ilościach jaki, spożywamy. Generalnie jest to sól aminokwasu, który tak czy siak spożywamy jedząc cokolwiek zawierającego białka
Awatar użytkownika
Biopolimer
Posty: 23
Rejestracja: 16 sty 2010, o 12:28

Re: CZY JEMY ZDROWE JEDZONKO?

Post autor: Biopolimer »

Ja niestety mam niezdrową dietę. Przyznam, lubię słodycze, pączki i chyba ostatnio jadam ich za dużo. Ale jem też kanapki i normalne obiady, dodatkowo odżywiam się magnezem z witaminą B6, ale chyba zacznę jeść zdrowe jedzenie.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: CZY JEMY ZDROWE JEDZONKO?

Post autor: lith »

Ja tez sie w sumie chyba nie klasyfikuje do żadnej grupy. Fastfoody to na prawdę od święta. Za to jakiegos kotleta sojowego czy innego paskudztwa z ekosklepu był chyba nie przełknął

Raczej takie normalne jedzenie, domowe, z tym, że w odróżnieniu od reszty tu się wypowiadającej to ja mam takie bardziej DIY ] To znaczy chleb pieczony w domu, szynki kiełbasy zazwyczaj to samo, mleko od krowy, świnie przerabiane na miejscu, przyprawy, zioła w ogródku, jakieś warzywa też z własnej hodowli, reszta od babciów z rynku. o, masło tez czasami samemu, chociaż to rzadziej. i td. w sumie to sporo tego czyli. jak nie patrzeć mam dość ograniczony kontakt z jakimiś polepszaczami, czy konserwantami . i raczej cos takiego uważam za zdrowa żywność, a nie sojowy kotlet polany sojowym sosem i zagryzany gotowaną soją ze szpinakiem

nie, nie mieszkam na wsi
Ekosfera_
Posty: 18
Rejestracja: 5 lut 2010, o 08:45

Re: CZY JEMY ZDROWE JEDZONKO?

Post autor: Ekosfera_ »

Twoja dieta rzeczywiscie nie jest najlepsza,powinieneś jeśc wiecej warzyw oraz owoców. Za dużo w niej węglowodanów oraz tłuszczy. A jak jest z aktywnościa fizyczną?
marta003
Posty: 4
Rejestracja: 28 paź 2013, o 14:41

Re: CZY JEMY ZDROWE JEDZONKO?

Post autor: marta003 »

jesli o mnie chodzi to:
sniadanie - jogurt biszkoptowy, banan pokrojony w plasterki, ew. musli do tego
drugie sniadanie - przewaznie bulka z poledwica, majonezem i ogorkiem
w miedzyczasie litrowa butelka wody idzie do kosza:)
lunch - zamawiam sushi z orient corner
obiado-kolacja - przewaznie jakies kanapki, badz zapiekanki
pozna kolacja - herbata z miodem i cytryna
adammm1890
Posty: 3
Rejestracja: 5 lis 2013, o 08:32

Re: CZY JEMY ZDROWE JEDZONKO?

Post autor: adammm1890 »

ja zyje wlasciwie na samym sushi.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości