rozmnażanie

Forum akwarystyczne. Ryby, rośliny akwariowe, akwarium słodkowodne, akwarium morskie. Znajdziesz tutaj cenne porady akwarystów.
surawka
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2007, o 13:54

rozmnażanie

Post autor: surawka »

Jestem zainteresowany informacjami na temat rozmnażania rybek. Najchętniej egzotycznych, ale nie koniecznie. Wszystko mi się przyda.

Warunki
czas po którym można je eksportować
pokarm-czas i ilość i częstotliwość karmienia
temperatura wody
no WSZYSTKO
jakby się dało to prosiłbym o wysyłanie wszystkich informacji na email [at].pl
Można tez tu pisać:-)

dziękuje
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: rozmnażanie

Post autor: badger »

surawka, to jest temat tak rozlegly ze ciezko byloby napisac wszystko w jednym poscie te warunki ktore podales sa inne praktycznie dla kazdego gatunku ryb, jesli mozesz to sprecyzuj zapytanie a postaram sie pomoc
surawka
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2007, o 13:54

Re: rozmnażanie

Post autor: surawka »

oj ja się na tym nie znam nigdy nie miałem rybek a pustego akwarium też nie:-)
więć chodzi mi o SM DISTICHODUS SEXFASCIATUS
i o POLYPTERUS DELHEZI
POLYPTERUS WEEKSI
TANGANYIKAN BANDED EEL (M. plagiostoma)
LG GIANT HUMPBACK PUFFER
to na razie tyle
Trochę dużo co:-) lubię ryby znaczy nie jeść bo jestem wege:-)

I jakby sie dało to proszę jak najwięcej informacji się da bo potrzeba mi
dziękuje

[ Dodano: Sob Lut 24, 2007 18:23 ]
aha no i jak zwykle udało mi się zapomnieć gdzie kupić wszystko potrzebne do hodowli.
Ale najlepiej w ilościach hurtowych
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: rozmnażanie

Post autor: badger »

na razie znalazlem w MagazynieAkwarium nr34 informacje dotyczace Polypterusów:
"O biologii rozrodu wielopłetwców wiadomo niewiele, choć poszczególne gatunki tych ryb z powodzeniem rozmnażano juz w akwariach. W tym celu nalezy przygotowac oddzielny, obszerny zbiornik urządzony zgodnie z powyzszym opisem (poziom wody ok 30cm, szczelnie przykryty, silne oswietlenie i napowietrzanie, na dnie warstwa grubego piasku, liczne kryjowki, miejscami gesto zarosniety) i wypelniony odstala woda o podanych wyzej parametrach (temp. 26-28st.C, pH 6,5-7,5, twardosc 3-12st.n). Umieszczamy w nim parę ryb. Nie zawsze chca one przystepowac do tarla, wedlug literatury niemieckiej podobno stymulujacy wplyw na nie ma jodek potasu dodany w ilosci jednej kropli jednoprocentowego roztworu na 100l wody. (.) Jesli dopisze nam szczescie dochodzi do zalotow w ktorych strona aktywna pozostaje samiec. Ryby splataja sie ze soba pletwami ogonowymi i samica sklada ikre w kieszonke utworzona ze zwinietej pletwy odbytowej samca (tym tlumaczy sie fakt ze u samcow pletwa odbytowa jest szersza). Tam jaja sa zapladniane i nastepnie umieszczane w zaleznosci od gatunku w gaszczu roslin lub na podlozu. Wedlug innych zrodel samica sklada ikre bezposrednio na podlozu i dopiero wtedy samiec polewa ja mleczem. W czasie tarla zlozonych zostaje zwykle 200-300 jaj. W temp 26st.C mlode wylegaja sie po ok 4 dobach, zas po 2 dalszych zaczynaja plywac. Pierwszym lekarstwem dla nich powinny byc swiezo wyklute larwy solowca. Narybek rosnie podobno stosunkowo szybko i wkrotce mozna zaczac podawac mu grubszy plankton oraz siekane rureczniki i larwy owadow wodnych"
jest tam tyle, jakby Cie interesowal opis Polypterus Delhezi to moge przepisac bo tez jest. jak bede mial czas poszukam innych ryb ktore podales, a co do ostatniego pytania to zakupy najlepiej zrobic na gieldzie akwarystycznej, sa w wiekszosci duzych miast (znam tylko ta w Łodzi). tam sie zaopatruja sklepy zoologiczne
surawka

rozmnaŻanie

Post autor: surawka »

O super dzięki jesteś WIELKI :-)
jakie to jest silne napowietrzenie i oświetlenie? (ja jestem zielony)
Jak długo woda ma stać Jaka to ma być woda? znaczy mineralna?
Jak zmierzyć temperaturę wody i twardość? skąd mam wyczarować jodek potasu? tylko nie mówcie Że ze sklepu:-) A te rośliny na podłoŻu mogą być sztuczne? Cy młode mogą się pozjadać albo być zjedzone przez rodziców? czy moŻna je od razu przenieść do innego akwarium? jakie duŻe są te młode? jakie duŻe akwarium mam mieć? Ile w Polsce kosztują te ryby? A ile kosztuje miesięczne utrzymanie takich rybek Jak często się zmienia wodę? czy jedno akwarium wystarczy?
No i najlepiej nie przepisuj tylko zeskanuj OCRem i poślij mi na mejla tego co wyŻej podałem. A masz moŻe jakieś ksiąŻki na ten temat? ja chętnie zapłacę za przesyłkę i ksero.
Gdzie mieszkasz? ja w okolicach Katowic
Wielkie dzięki
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: rozmnażanie

Post autor: badger »

O innych rybach niestety nic juz nie znalazlem, widocznie sa zadko spotykane w akwariach. Co do Twoich pytan to idz do najblizszego sklepu zoologicznego i tam sie wszystkiego dowiesz W kazdym zoologicznym mozna tez kupic testy do sprawdzania twardosci i pH wody. Woda odstana to zwykla kranowa ktora przynajmniej 2 doby stala na powietrzu (chodzi o to zeby chlor odparowal) woda mineralna nie moze byc w zadnym wypadku Jesli chodzi o pytania o narybek to nie wiem bo nigdy nie chodowalem wielopletwcow. Jak juz mowilem doradza Ci w zoologicznym
Pozdrawiam
rybka

Re: rozmnażanie

Post autor: rybka »

Od jakiegoś czasu mam rybkę. welona. Właśnie zaczęła skladać jajka !?! Co mam zrobić? Proszę o pomoc!
arti
Posty: 437
Rejestracja: 2 sty 2007, o 15:51

Re: rozmnażanie

Post autor: arti »

Najlepiej wyłowić jaj jeśli są już zapłodnione i przełożyć do akwarium bez ryb
Inaczej zostaną zjedzone
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości