czujnik bakterii

Są wśród nas bakterie, wirusy, grzyby, cały świat mikro, o nich dyskutujemy na forum mikrobiologicznym
m92
Posty: 2
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 09:29

czujnik bakterii

Post autor: m92 »

Szukam czujnika do wykrywania bakterii.
Proszę o namiary na firmy które sprzedają taki sprzęt. Jest to pilna sprawa
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: czujnik bakterii

Post autor: Savok »

Nie istnieje cos takiego jak czujnik do wykrywania bakterii.
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: czujnik bakterii

Post autor: MiRACiDiUM »

Hmm. a może chodzi o taki przyrząd do badania czystości powietrza. Zdaje się, że to taka ulepszona metoda sedymentacyjna Kocha, a przyrząd nazywa się aspirometr(?).

m92, może napisz dokładniej, do czego potrzebny Ci taki sprzęt, chociażby do badania jakiego materiału. Takiego stricto sensu czujnika bakterii to raczej nie ma, tak jak Savok napisał.
m92
Posty: 2
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 09:29

Re: czujnik bakterii

Post autor: m92 »

Na pewno istnieje taki czujnik, bo spotkałam się z tym w literaturze. Dokładnie chodzi mi o stwierdzenie obecności bakterii w wodzie zawierającej rozpuszczalnik.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: czujnik bakterii

Post autor: Savok »

A moze by tak jakies konkrety?

Skoro spotkalas sie z tym urzadzeniem w literaturze, to czemu nie podasz cytowania, byloby latwiej przynajmniej stwierdzic o co ci wogole chodzi.

Z tego co wiem biosensor klasy 2 moglby spelnic twoje oczekiwania, ale z tego co wiem sa to urzadzenia, ktore w wiekszosci nie opuscily jeszcze biurek inzynierow, a te zbudowane to prototypy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość