Rekrutacja na rok akademicki 2015/2016

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
zanzak
Posty: 3
Rejestracja: 24 wrz 2013, o 19:41

Rekrutacja na rok akademicki 2015/2016

Post autor: zanzak »

Witam
Mam pytanie odnośnie kierunku lekarskiego a dokładniej rekrutacji na rok akademicki 2015/2016.
Jestem w drugiej klasie liceum czyli idę nową podstawą programową którą uraczyła nas Pani Minister i moja matura to po prostu zagadka.
Chciałbym się dowiedzieć jakie przedmioty musze zdawać na maturze wiem że bio i chemia obowiazkowo ale matma? To jest dla mnie kosmos. Pomóżcie jeśli macie jakieś informacje na temat rekrutacji w tych latach
A i jeszcze jedno co myślicie na temat dwoch nowych uczelni lekarskich w Kielcach i bodajże Zielonej Górze (nie jestem pewien:P)
Czy bedzie łatwiiej dostac sie na medycyne bo przecież mamy niż demograficzny a dojdą dwie nowe uczelnie.
Pozdrawiam,
Zanzak
Nosik
Posty: 6
Rejestracja: 5 lis 2013, o 18:01

Re: Rekrutacja na rok akademicki 2015/2016

Post autor: Nosik »

Można zobaczyć, że na razie info dały o uniwersytety we Wrocławiu i Krakowie
Mam ten sam problem co Ty, chemia ok, biologia ok, ale z matmy to ja ledwo podstawę zdam

Zanzak będę trzymać za Ciebie kciuki
Excel
Posty: 1
Rejestracja: 19 gru 2013, o 00:14

Re: Rekrutacja na rok akademicki 2015/2016

Post autor: Excel »

Siemanko!
Jestem w podobnej sytuacji. Wybrałam biol chem fiz ale teraz widzę, że dokonałam nie najlepszego wyboru. Chcę zdawać na rozszerzeniu biologię i chemię a fizę odpuszczam bo jest ciężka i nie przyda mi się (jest zamienna z matmą, więc).
Ale też poważnie zastanawiałam się nad wyborem maty rozszerzonej. Jak widzę, większość uczelni chce tylko 2 przedmioty rozszerzone, niektóre jeszcze matmę podstawową biorą. Ale jest jedna taka (nie pamiętam która), co oprócz chem R i biol R daje mozliwość wyboru miedzy matą R a matą P. I tu zgłupiałam, bo nie napisali nic o przeliczaniu maty R x 1.5 lub maty P x 0.5 (a powinni! to ważna info!)

Na forum ktos pisał, że nie opłaca się nawet proponować tej uczelni rozszerzenia skoro liczy R tak samo jak P a jak wszystkim wiadomo, podstawa jest o niebo łatwiejsza i mniej czasochłonna (jeszcze teraz doszłyby różniczki i inne patyczki).
To już kompletny bajzel.
Ale dobrze byłoby mieć zaplecze w postaci 3 przedmiotu. Z drugiej strony dochodzi tyle godzin dodatkowo rozszerzania maty a nasza matura, nie oszukujmy się, nie będzie prosta. Wcześniejsze myślenie oszczędzą nas, bo jesteśmy pierwszym takim doświadczalnym rokiem uważam od pewnego czasu za błędne i biorę się do pracy.

PS. Nic sie nie martw na zapas. Pracuj na chem i biol bo one są NAJWAŻNIEJSZE. Informatorki na naszą rekrutacje ukażą się dopiero w okolicy września, czyli gdyby nagle zachciało im się wprowadzać ponownie matę R, to masz prawie cały rok na ogarnięcie maty, przy czym biol i chem w tym samy czasie będziesz mogła już spokojnie powtarzać.
Kacperek
Posty: 274
Rejestracja: 23 mar 2013, o 18:05

Re: Rekrutacja na rok akademicki 2015/2016

Post autor: Kacperek »

a Kielce i ZG potwierdzone są? Czy dalej mowi się o nich jako o niedalekiej przyszłości?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Rekrutacja na rok akademicki 2015/2016

Post autor: randomlogin »

Nie sa. Znaczy te uczelnie twierdza ze beda, ale twierdzic to mozna - jak ich senaty podejma odpowiednie kroki i w ogole powolaja do zycia te kierunki, to bedzie mozna spodziewac sie, ze faktycznie rusza (bo to nie jest wszystko co jest potrzebne, ale to znaczy ze cala reszta jest/bedzie zrobiona). Zeby wyrobic sie przed 2015/16 to jeszcze chwile czasu na formalnosci uczelnie maja, wiec ze na pewno NIE bedzie tych kierunkow tez nie mozna powiedziec.
Kacperek
Posty: 274
Rejestracja: 23 mar 2013, o 18:05

Re: Rekrutacja na rok akademicki 2015/2016

Post autor: Kacperek »

Nie ukrywam, ze te nowe uczelnie mogą interesować, głownie ZG ze względu na miejsce.)
Więc jeśli coś ruszy to nawet jeśli w tym roku nie dam rady, to nie będzie takiej katastrofy
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Rekrutacja na rok akademicki 2015/2016

Post autor: ryniofit8000 »

W Kielcach już budują zakład anatomii prawidłowej, więc raczej będzie. Tylko nie wiadomo kiedy. Planowana jest niby pierwsza rekrutacja na 2015/2016, 70 miejsc. Jednak coś mam przeczucie, że im się opóźni.
uzanto566
Posty: 38
Rejestracja: 19 sty 2013, o 19:47

Re: Rekrutacja na rok akademicki 2015/2016

Post autor: uzanto566 »

Jestem na bio chemie( czyli matma na podstawie a fizy nie mam). Chce isc na politechnike a tam zazwyczaj jest najwiecej matmy i fizy. jak to bedzie z naszym rocznikiem?
Awatar użytkownika
Joao Paulo
Posty: 82
Rejestracja: 4 maja 2013, o 21:39

Re: Rekrutacja na rok akademicki 2015/2016

Post autor: Joao Paulo »

Też będzie najwięcej matmy i fizy.
paskuda1
Posty: 1
Rejestracja: 27 sie 2014, o 16:47

Re: Rekrutacja na rok akademicki 2015/2016

Post autor: paskuda1 »

Hej, a widzieliście zasady rekrutacji na WUMie na rok 2015/2016? Na kierunek lekarski wymagają biologii, chemii na rozszerzeniu i matmy lub fizyki na poziomie podstawowym, z tym że fizyka ma lepszy przelicznik. Tylko matura z fizyki na poziomie podstawowym wraz z nową reformą przestaje istnieć Szkoda w sumie bo nawet chciałąm ją zdawać. Uroki reformy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości