Matematyka a medycyna

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Vidavell
Posty: 18
Rejestracja: 23 lut 2013, o 23:39

Matematyka a medycyna

Post autor: Vidavell »

Witam
Mam pytanie do biegłych w tym temacie, pozwólcie, że wytłumaczę:
Warszawa przyjmuje biologię R, chemię R, matematykę P/R.
Mam zamiar zdawać maturę z matematyki na poziomie rozszerzonym. W Warszawie matematykę liczy się bez systemu połówki dla matematyki podstawowej, więc matematyka P = 1/1 i R=1/1.
Czy jeżeli zdam maturę podstawową na 100%, a rozszerzoną na 70%, to która matura będzie brana pod uwagę na WUM? Ta którą będę chciała, by była brana, czy ta z wyższym poziomem, czyli rozszerzona? Bo jeżeli miałabym 100% z biologii i chemii R i byłaby brana podstawowa to mam 300pkt, a jeżeli rozszerzona to 270, więc jest różnica.
Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi.
Pozdrawiam serdecznie i bardzo proszę o odpowiedź.
Kacperek
Posty: 274
Rejestracja: 23 mar 2013, o 18:05

Re: Matematyka a medycyna

Post autor: Kacperek »

Ta, którą sobie wpiszesz w systemie rekrutacji. Wiadomo, że jak nie ma przelicznika to podasz tą gdzie masz więcej punktów.
Awatar użytkownika
Vidavell
Posty: 18
Rejestracja: 23 lut 2013, o 23:39

Re: Matematyka a medycyna

Post autor: Vidavell »

Właśnie o to mi chodziło, czy mogę sama wybrać.
To można się zapisać w systemie rekrutacji po wynikach z matury?
Awatar użytkownika
dmnunited
Posty: 1433
Rejestracja: 31 mar 2013, o 22:31

Re: Matematyka a medycyna

Post autor: dmnunited »

Taka gadanina, 100 z chemii, 100 z biologii, 469 z matematyki, dostaniesz sie nawet na Miedzyplanetarny Uniwersytet Medyczny im. Łajki Rassijskiej.
A tak serio, 100% z rozszerzenia z 1 przedmiotu to nie jest wcale taka latwa sprawa, o 2 lub 3 nie wspominajac, wiec proponuje najpierw zejsc na ziemie, a potem pisac. Nie mniej jak ktos napisal, wpisujesz to, z czego udalo Ci sie zdobyc wieksza ilosc punktow.

Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Matematyka a medycyna

Post autor: Collo »

Vidavell pisze: Warszawa przyjmuje biologię R, chemię R, matematykę P/R.
A skąd pomysł, że na lekarski na WUM chcą matematyki P zamiennie z R? Matma P jest zamiennie z fizą P

annusza
Posty: 481
Rejestracja: 17 mar 2012, o 10:29

Re: Matematyka a medycyna

Post autor: annusza »

Na WUM w ubiegłym roku był śmieszny przelicznik matmy podstawowej na rozszerzoną (typu 96% rozszerzenia - 100% podstawy ), z którego jasno wynika, że rozszerzenie się nijak nie opłaca.
zobacz-ten-plik.pdf
(35.8 KiB) Pobrany 31 razy
Spojrzałam i rzeczywiście, w tym roku nic już o matematyce R nie piszą. Zamieścili powyższą tabelkę, ale nie wiem do czego ma się odnosić.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Matematyka a medycyna

Post autor: Collo »

A to przecież jest ten tzw. przelicznik giertychowski No tak, zamiast matmy P lub fizy P można startować z matmą R/fizą R i wynik z tych przedmiotów przelicza się wg tego przelicznika, on miał sens kiedy 3 przedmiotem w rekrutacji była tylko fizyka, teraz prawie wszyscy idą z matmą P.

Awatar użytkownika
moorisett
Posty: 571
Rejestracja: 26 lip 2012, o 09:56

Re: Matematyka a medycyna

Post autor: moorisett »

Colloportus, i dzięki tej matmie - statystyka z biosyfu wygląda jak wygląda, pomijając moich osobistych faworytów, którzy nie mogli rentgena zaliczyć za 7 podejściem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości