Matura rozszerzona z matematyki

Pomoc w przygotowaniu do matury z matematyki. Arkusze maturalne, zadania, odpowiedzi, klucze matury matematycznej. Wspólna nauka
Awatar użytkownika
venduana
Posty: 138
Rejestracja: 27 cze 2012, o 10:06

Re: matura z matematyki

Post autor: venduana »

O, dołączam. Jestem w biol-chemie, po drugiej klasie również i całkiem niedawno zdecydowałam się na zdawanie dodatkowo jeszcze rozszerzonej matematyki. Generalnie przy rekrutacji nie jest mi potrzebna (chyba, że napisałabym ją lepiej niż podstawę ). Chodzę na korki do dobrego nauczyciela na szczęście, bo w szkole mam beznadziejną nauczycielkę, która działa bardzo demotywująco, do tego mamy duże braki jako klasa w matmie, bo jesteśmy strasznie do tyłu z materiałem. Ale mam to gdzieś.
Materiału podstawowego wcale nie mam jeszcze super opanowanego, ale widzę, że jestem znacznie lepsza niż na początku roku szkolnego. Łapię się często na drobnych błędach, ale myślę, że można to wszystko wyćwiczyć, jak się przerobi tonę zadańw tym celu polecam zbiór Kiełbasy i stronę zadania.info. Nie wiem czy można w rok zrealizować cały materiał, wydaje mi się, że jak człowiek nie ma zbytnich braków to jest się w stanie. Ważne jaki będzie nasz wkład w to wszystko.
Do tego całe wakacje przede mną, których nie mam zamiaru zmarnować. A uczyć się lubię, to już w ogóle jakiś plus.
ekierka
Posty: 77
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 21:35

Re: matura z matematyki

Post autor: ekierka »

dzięki za odpowiedzi.
temat nadal otwarty
mila1305
Posty: 317
Rejestracja: 16 maja 2012, o 14:11

książki do nauki matematyki

Post autor: mila1305 »

jestem kompletnie zielona w tym temacie
jaki zbiór i ksiażke wybrac do matematyka rozszerzonej?
Awatar użytkownika
smile22
Posty: 269
Rejestracja: 12 lip 2012, o 14:02

Re: książki do nauki matematyki

Post autor: smile22 »

mila1305, matematyka podstawowa i rozszerzona Andrzeja Kiełbasy
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: książki do nauki matematyki

Post autor: Collo »

a dobry zbiór zadań do podstawy?
Awatar użytkownika
Lilaa
Posty: 21
Rejestracja: 27 lis 2011, o 12:52

Re: książki do nauki matematyki

Post autor: Lilaa »

Polecam zbiór autorstwa M. Kurczab, E. Kurczab, E. Świda,
oraz testy maturalne z aksjomatu
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: książki do nauki matematyki

Post autor: Michch »

Ja polecam zbiory A. Kiełbasy, i do podstawy i do rozszerzenia (szczególnie do rozszerzenia). Zadania bardzo fajne, zarówno standardowo maturalne, jak i mniej schematyczne.
Tomuś
Posty: 2
Rejestracja: 2 paź 2012, o 10:22

Matematyka- samodzielna nauka

Post autor: Tomuś »

Hej, w tym roku zamierzam zdawać maturę z matematyki. Studiuję już co prawda na II roku, ale myślę o jakimś nowym kierunku. Macie jakiś pomysł jak, od czego zacząć samodzielną naukę matematyki. Dodam, że w liceum miałam tylko poziom podstawowy, ale za to na studiach też miałam matematykę, tyle, że trochę wyższą niż ta wymagana na maturze rozszerzonej. Nie mam raczej większych problemów z matematyką, jak dłużej posiedzę to raczej jestem w stanie temat w miarę zrozumieć. Liczę tak na jakieś 65% i będę zadowolona:)
Dzięki za odpowiedzi
Lunette
Posty: 421
Rejestracja: 30 lip 2011, o 19:41

Re: Matematyka- samodzielna nauka

Post autor: Lunette »

Proponuję więc uzborić się w jakiś zwykły, licealny podręcznik do matematyki na rozszerzenie (np. u nas w szkole korzysta się z Pazdro) i zadania Andrzeja Kiełbasy. Na 65% wydaje mi się, że z takiego zestawu można spokojnie wyciągnąć
Tomuś
Posty: 2
Rejestracja: 2 paź 2012, o 10:22

Re: Matematyka- samodzielna nauka

Post autor: Tomuś »

Dzięki za odpowiedź, pewnie i tak zrobię jak doradzasz:) Cierpliwość przede wszystkim:) A Ty też zdajesz matematykę r? Przygotowania już rozpoczęte?
Wbeta
Posty: 3
Rejestracja: 3 sty 2014, o 20:29

Re: Matura rozszerzona z matematyki

Post autor: Wbeta »

Witam
Przygotowuje się do matury korzystając z książki, matematyka zbiór zadań i zestawy maturalne, wydawnictwa: nowa era (Poziom rozszerzony oczywiście).

Moje pytanie brzmi czy ktoś z tej książki kiedyś korzystał w przygotowaniach do matury, co o niej myśli i jak mu poszło
Ogólna ocena i podpowiedź czy może warto przerzucić się jednak na jakąś inną puki jest jeszcze czas.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
chemiczka13
Posty: 46
Rejestracja: 16 paź 2013, o 16:11

Re: Matura rozszerzona z matematyki

Post autor: chemiczka13 »

Hej, nie wiem za bardzo co to za książka, ale naczytałam się sporo i polecam Kiełbasę. Sama korzystam z jego zbiorów, zaczynam własnie 2 TOM i zadania może są trochę trudniejsze, niż na maturę, ale systematyczna nauka gwarantuje sukces. Do tego arkusze i arkusze, tak jak polecili mi inni użytkownicy tego forum
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości