Analiza związku organicznego

Forum chemiczne zajmujące się badaniem budowy, właściwości oraz reakcji związków chemicznych zawierających węgiel oraz opracowywaniem różnorodnych metod syntezy tych połączeń
ajkaria
Posty: 1
Rejestracja: 19 sty 2014, o 17:01

Analiza związku organicznego

Post autor: ajkaria »

Witam,
mam taki mały kłopot z analizą związku organicznego. A więc dostałam słomkową ciecz, która po destylacji stała się bezbarwna. Ma charakterystyczny zapach troszeczkę przypominający aceton. Temperatura wrzenia wyszła 143 stopni, a współczynnik załamania światła 1,4008. Jednak prowadzący stwierdził, że są to dziwne wartości i powinnam podejść do nich w szerokim zakresie". Próba spalania dała informacje o obecności tlenu. Płomień był bez dymu i od razu gasł po wyjęciu z palnika. Związek rozpuszcza się w wodzie i w eterze dietylowym. Po dodaniu stężonego H2SO4 substancja rozpuściła się ale także odbarwiła. Próba z 2,4-Dinitrofenylohydrazyny wykryła grupę karbonylową. Odczyn pH=2. Próba Gehlinga wyszła negatywnie, zaś KMNO4 odbarwiło się czyli jest to związek nienasycony. Próba z chlorkiem żelaza III wyszła pozytywnie-zabarwienie brunatne. Nie dostałam jednak w dalszym ciągu widma. Czy mógłby ktoś podpowiedzieć co jeszcze można zrobić, aby przybliżyć się do poznania co to za związek dokładniej?
adamantan
Posty: 1489
Rejestracja: 2 wrz 2009, o 13:00

Re: Analiza związku organicznego

Post autor: adamantan »

Poczekaj na widma. Mnóstwo związków może się charakteryzować tym co tu przedstawiłaś.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości