Genomy organellowe - białka

Genetyka w życiu człowieka, zwierząt, roślin i innych organizmów to najczęściej poruszane tematy na forum genetyki
Awatar użytkownika
Arnubis
Posty: 5
Rejestracja: 20 lis 2013, o 23:26

Genomy organellowe - białka

Post autor: Arnubis »

Witam.
Poszukuję informacji na temat ważnych biologicznie białek, kodowanych przez DNA plastydowe. Wiem, że białka te wykorzystywane są podczas fotosyntezy, ale nie mogę znaleźć informacji, jakie konkretnie są to białka.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Genomy organellowe - białka

Post autor: AnnaWP »

To nie jest łatwe bo genomy plastydowe:
- kodują sporo białek, nawet ponad 100.
- wykazują duże różnice - ta endosymbioza była niemal na pewno wielokrotna, przy czym prawdopodobne jest, że nawet pierwszorzędowych mogło być kilka.
- nawet jedno białko miewa podjednostki syntetyzowane w cytozolu lub w plastydzie - jak Rubisco.
Ale coś masz tu:
zobacz-ten-plik.pdf
(11.1 MiB) Pobrany 54 razy
Ogólnie NAPRAWDĘ ktoś o to pyta?
Awatar użytkownika
Arnubis
Posty: 5
Rejestracja: 20 lis 2013, o 23:26

Re: Genomy organellowe - białka

Post autor: Arnubis »

Też się zdziwiłem, jak się dowiedziałem, że zdarza im się pytać o takie rzeczy. W każdym razie dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
Arnubis
Posty: 5
Rejestracja: 20 lis 2013, o 23:26

Re: Genomy organellowe - białka

Post autor: Arnubis »

Sorki za post pod postem, ale mam jeszcze jedno pytanie odnośnie genów organellowych i nie chcę zakładać niepotrzebnie nowego tematu. Chodzi o regulację ekspresji genów organellowych. Nie mogę znaleźć żadnej wzmianki na ten temat. Regulacja ta działa na zasadzie operonów i sprzężenia zwrotnego, czy w jakiś inny sposób?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości