Kwas sjalowy - jak sprawdzić jego ilość i wyst. w ślinie?

Dyskusje o dentystach, zębach, przyzębiu, języku, błonie śluzowej oraz o funkcjonowaniu patologiach i leczeniu w stomatologii i protetyce.
Decorsius
Posty: 4
Rejestracja: 30 sty 2014, o 19:52

Kwas sjalowy - jak sprawdzić jego ilość i wyst. w ślinie?

Post autor: Decorsius »

Cześć wszystkim. Szukam ostatnio tematu na moją pracę EE (Extended Essay - jestem uczniem IB). Jako że interesuje mnie temat związany z człowiekiem, wymyśliłem coś takiego:
"Wpływ spożywania pokarmu o różnym pH na poziom mucyn w ślinie mieszanej człowieka lub
"Wpływ wieku i płci na poziom mucyn w ślinie mieszanej człowieka".
Znalazłem też informację, że kwas sjalowy jest wskaźnikiem wydzielania mucyn - korelacja między nimi jest pozytywna. Teraz moje pytanie do was brzmi - jak sprawdzić jaka ilość kwasu sjalowego jest w ślinie człowieka? Jako że jestem w liceum, nie mam dostępu do specjalistycznego sprzętu, i chciałbym dowiedzieć się czy jest to wogóle możliwe. Jeśli napisałem coś glupiego, również proszę o info, ponieważ JESZCZE nie jestem ekspertem w tej dziedzinie. Byłbym niezmiernie wdzięczny za wszelką pomoc : )
Dzięki.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości