"Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vol.2

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Boguslaw »

Nie znam się, nie miałem też przyjemności", ale raczej masz rację.
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: karteczka88 »

a może to obrzeżki gołębie? Czy w pobliżu jest może strych gdzie są gołębie itd.?
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Trzyszcz »

Wątpię, pewnie by zlokalizował wczepionego w skórę. Chyba, że gołębie zostały by wysiedlone, to wtedy obrzeżki nie mając pożywienia przestawiają się na ludzi z konieczności.
Cotozarobak
Posty: 2
Rejestracja: 9 lut 2014, o 20:22

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Cotozarobak »

Szczerze to się zalogowałam, żeby podbić ten temat: 22 strony i prawie na przed ostatniej jest robak który łazi mi po ścianach. Prosze o pomoc co to jest i jak sie tego pozbyć?!
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Trzyszcz »

Mrzyk.
Cotozarobak
Posty: 2
Rejestracja: 9 lut 2014, o 20:22

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Cotozarobak »

Trzyszcz pisze:Mrzyk.
Bardzo dziękuję!
pepermunt
Posty: 1
Rejestracja: 24 lut 2014, o 20:23

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: pepermunt »

Dzień dobry.
Przyznam, że nie przeczytałam wątku od początku, nie mam odwagi oglądać tych zdjęć. Dlatego przepraszam, jeśli owad którego zamieszczam zdjęcie już wcześniej się tu pojawił.
Zaczęłam zauważać je w zeszłym roku w zimę. Było ich kilka, może kilkanaście. Zawsze wychodziły ze swojej kryjówki tylko po jednym, jakby na zwiady. Potem kiedy zaczęło robić się cieplej, zniknęły żeby pojawić się teraz. W ciągu prawie dwóch miesięcy znalazłam trzy lub cztery. Mają około centymetra długości, może ciut więcej. Temu ostatniemu w końcu zrobiłam zdjęcie. Mam nadzieję, że coś na nim widać. Spójrzcie:
1.jpg
Dodam, że znajduję je tylko w moim pokoju, który znajduje się na strychu. Dach podtrzymywany jest drewnianymi belkami.
Awatar użytkownika
Buniaaaa
Posty: 493
Rejestracja: 12 paź 2009, o 16:52

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Buniaaaa »

Taki oto gatunek. Istnieje podejrzenie, że wychodzą z drewna kominkowego, które zostało wniesione do domu. Mam nadzieję, że zdjęcie będzie na tyle wyraźne. Proszę o pomoc w oznaczeniu
Załączniki
stworzenie.jpg
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Trzyszcz »

Chyba masz rację bo wygląda na Pyrrhidium sanguineum. W domu szkód nie narobi.
Awatar użytkownika
Buniaaaa
Posty: 493
Rejestracja: 12 paź 2009, o 16:52

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Buniaaaa »

Trzyszcz, dziękuję bardzo za szybką pomoc
emilek
Posty: 4
Rejestracja: 26 lis 2011, o 18:02

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: emilek »

Witam
Aktualnie przezywam inwazję robaczków takich jak na fotografii, kilka złapałem w domu a kilka widziałem na elewacji. Foto z telefonu (awaria aparatu) czy to oseski tzw szczypawek?
Załączniki
1.jpg
gosia_1329
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2014, o 20:04

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: gosia_1329 »

Bardzo proszę o pomoc w zidentyfikowaniu tego oto robaka.
Sprawa jest o tyle nieprzyjemna, że znajduję je na pościeli na łóżku, na podłodze w okolicy łóżka oraz na ścianie również w okolicy łóżka ( w pokoju gościnno/sypialnym ). Jest to robak malutki ok 2/3mm brązowy z czarną główką ( tak to wygląda na zdjęciu w przybliżeniu, ale z daleka ludzki okiem wygląda jakby był brązowy ), wydaje mi się, że jest on pokryty jakimś pancerzykiem, po zgnieceniu wydaje dźwięk zgniatania/chrupnięcia ale wydaje się być pusty/suchy w środku, chociaż wiem, że tak nie jest, bo raz ( ale tylko raz ) zdarzyło mi się zobaczyć, że jednak jest mokry w środku. U siebie w mieszkaniu nie znalazłam ich w innej okolicy. Regularnie je zabijam ( wiem przepraszam, ale mnie brzydzi robactwo zwłaszcza w łóżku ), ale nie jest ich dużo, w ciągu miesiąca znalazłam może około 7. Zauważyłam je po kilku tygodniach nieobecności w domu, to je zabiłam, potem wyjechałam na weekend i kiedy wróciłam znowu były na łóżku. Dodam może, że mieszkanie ( oprócz kuchni i łazienki ) pokryte jest starym linoleum, w dużym pokoju leży stary dywan, łóżko wygląda na bardzo wiekowe ( słychać każdą sprężynę ) i w dużym pokoju, gdzie również spie są stare meble.
Mam pytania: skąd się to bierze? Czy jest szkodliwe? Czy to może mnie pogryźć, ewentualnie wejść do ucha? Czy to jest jakaś forma przejściowa innego robaka? Czy może zalęgnąć mi się w kołdrze/poduszce w środku ( są z pierza )? I jak można to zwalczyć?

Bardzo dziękuję za odpowiedź

Robak ze zdjęcia znajduje się w okolicy listwy ( czy one mogą wychodzić z niej? ).
Załączniki
IMAG0903.jpg
IMAG0904.jpg
Awatar użytkownika
agata806gt
Posty: 53
Rejestracja: 29 wrz 2013, o 09:22

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: agata806gt »

tez mialam takie robaki, nie pamietam juz nazwy. Siedza zazwyczaj za listwami. Odkrecalam listwy i pryskalam srodkiem owadobojczym. Poskutkowalo. I regularnie zabijac. Wychodza wieczorem.

Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość