Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
rigor mortis
Posty: 177
Rejestracja: 7 maja 2007, o 20:56

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Post autor: rigor mortis »

listy rankingowe ) Piszcie, czy się dostaliście. :-)
Gacek
Posty: 111
Rejestracja: 23 kwie 2007, o 22:09

Re: Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Post autor: Gacek »

Może się powtarzam, ale nie dostałem się
No nic widocznie mi inżynieria środowiska pisana
Pozdrawiam i gratuluję tym, którym się udało.
Gacek
ollciaq
Posty: 282
Rejestracja: 5 lip 2007, o 19:13

Re: Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Post autor: ollciaq »

hehehe nie dostałam się D ale mi pisany PAM najwyrazniej D

[ Dodano: Pią Lip 20, 2007 22:42 ]
p.s. oczywiscie gratuluję tym szczęściarzom co od października będą studentami medycyny w Poznaniu D
dobranoc :*
bocostam

Re: Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Post autor: bocostam »

a mi ciągle nie działa stronka |
U¿ytkownik

Re: Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Post autor: U¿ytkownik »

no stronka nie dziala.teŻ nie mogę wejsc
Asia

Re: Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Post autor: Asia »

Dostałam sieD tylko ze na farm. , stom. i lek. ciezko było mi z czegos zrezygnowac, ale wybrałam lekarski) tych, ktorzy rowniez sie dostali i maja ochote porozmawiac zapraszam na gg: 5391141.
Viki

Re: Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Post autor: Viki »

Mam do sprzedania jakieś materiały i ksiąŻki na 1 rok farmy więc jakby co to moŻecie pisać. gg: 7295037 Jakby ktoś mial jakies pytania czy coś.
Anecia

Re: Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Post autor: Anecia »

Jestem jeszcze w liceum ale mysle juz o studiach.Chcialabym sie dostac na farmacje.ale ma obawy czy sobie poradze.Jesli mozecie to napiszcie czy jest bardzo ciezko jaka matura jest wymagana itd.z gory dzieki:) pozdrawiam papa
Awatar użytkownika
Claudia
Posty: 488
Rejestracja: 30 lip 2007, o 19:22

Re: Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Post autor: Claudia »

Najważniejsze, żeby dostać się na farmację jest zdanie chemii i biologii na poziomie rozszerzonym (chyba, że inna uczelnia chce na podstawowym). Jeśli jesteś niepewna swojej wiedzy zawsze możesz chodzić na korki. Może ktoś z sąsiadów zna się na chemii a nawet ją studiuje więc na pewno ci pomoże. Czy ciężko jest na studiachJeszcze nie studiuje ale mam znajoma która tak. To zależy od twojego podejścia do nauki. Jeśli będziesz sie przykładać i na bieżąco się uczyć jestem pewna, ze nie będziesz mieć problemów. Życzę powodzenia
Anecia

Re: Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Post autor: Anecia »

Dzieki Claudia:) Mam chlopaka ktory studiuje na uam w poznaniu.Studiuje biologie wiec moze mi pomoc w kazdej chwili z chemia tez nie ma problemow:) od wrzesnia zaczynam 2 klase liceum wiec jeszcze sie podciagne z tych przedmiotow na tyle na ile sie da i mam nadzieje ze bedzie wszystko oki:)) jeszcze raz dzieki:) buziaczki:*
Paulinka

Re: Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Post autor: Paulinka »

Ja teŻ bym chciała studiować medycyne moŻe tak ortopeda.lub coś w tym rodzaju,.D tylko nie wiem z czego trzeba mieć mature i wogóle jakie trzeba miec wyniki.a chciałabym uczyć sie w poznaniu lub we wrocławiu.prosze o rade*
I czy wogóle jest cieŻkoI czy fizyka tez musi być?/
Awatar użytkownika
Ann
Posty: 445
Rejestracja: 6 cze 2007, o 12:06

Re: Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Post autor: Ann »

Paulinka pisze:Ja też bym chciała studiować medycyne może tak ortopeda.lub coś w tym rodzaju,.D tylko nie wiem z czego trzeba mieć mature i wogóle jakie trzeba miec wyniki.a chciałabym uczyć sie w poznaniu lub we wrocławiu.prosze o rade*
I czy wogóle jest cieżkoI czy fizyka tez musi być?/
W Poznaniu na lekarskim wymagana jest biologia - p. rozszerzony oraz do wyboru chemia lub biologia- też p. rozszerzony
We Wrocławiu na lekarskim musisz zdać wszystkie te 3 przedmioty na poziomie rozszerzonym, czyli biologię chemię i fizykę.
Co do wyników, to w tym roku w Poznaniu próg wynosił bodajże 172 pkt na 200 pkt, a we Wrocławiu 238 pkt na 300 pkt. Więc łatwo możesz sobie policzyć, ile powinnaś średnio mięc punktów z każdego z wymaganych przedmiotów, by móc się dostać. Weź też pod uwagę, że to są progi ostateczne, po pierwszej rekrutacji, były wyższe
A czy jest ciężko? Na to pytanie nie odpowiem Ci, bo póki co jestem w 3 klasie LO Różnie się mówi, na każdych studiach musisz się uczyć. Podobno na medycynie tego czasu na naukę trzeba poświęcić naprawdę dużo, ale czy ten diabeł jest taki straszny, jak go opisują to nie wiem
Powodzenia!
Anea
Posty: 100
Rejestracja: 14 lis 2007, o 15:59

Re: Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Post autor: Anea »

Niedługo drzwi otwarte na UMEDzie w Poznaniu, termin pokrywa się z targami edukacyjnymi. wybieracie się?
a może ktoś wie jak wyglądała w zeszłym roku sytuacja na dietetyce jeśli chodzi o próg punktowy. czas rozejrzeć się za jakimś alternatywnym kierunkiem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości