Schematy zadań.

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
maturzak
Posty: 60
Rejestracja: 29 wrz 2013, o 14:56

Schematy zadań.

Post autor: maturzak »

Czy jest sens rozpisania sobie schematów zadań z chemii? Przykładowo znienawidzone przeze mnie iloczyny rozpuszczalności. Z tego co zauważyłam, do tego działu są 4 schematy zadań:
1) Oblicz stężenie molowe roztworu, jeśli Ir=.
2) Oblicz Kso, jeśli jakiejś substancji jest ileś gramów/moli
3) Sprawdź, czy wytrąci się osad
4) Ile miligramów każdego jonu znajdzie się w roztworze o Kso=.

Ciągle zapominam, JAK podejść do rozwiązania takich zadań, a po spojrzeniu w odpowiedzi wszystko staje się jasne -.- Chociaż zrobiłam już je z Persony, Witowskiego i ABC maturalnego (Pazdro to chyba zbyt stary? zbiór, bo tego tam nie mogę znaleźć).
Myślicie, że rozpisanie sobie schematów tych i innych zadań na kartce i rycie ich dopóki nie wejdą do głowy da pozytywny skutek?
adamantan
Posty: 1489
Rejestracja: 2 wrz 2009, o 13:00

Re: Schematy zadań.

Post autor: adamantan »

Na początku sobie zrób, ale do matury powinnaś opanować rozwiązywanie zadań podchodząc do nich logicznie , bo wstrętne egzaminatory tak pokrętnie mogą ułożyć treść zadania, że nie podpasujesz pod swój schemat i będzie ciężko.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości