"Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vol.2

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: karteczka88 »

Może to Szubak Smirnova?
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
Awatar użytkownika
agata806gt
Posty: 53
Rejestracja: 29 wrz 2013, o 09:22

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: agata806gt »

karteczka88 pisze:Może to Szubak Smirnova?

O właśnie, szubak
grzechu_dwd
Posty: 1
Rejestracja: 24 mar 2014, o 18:42

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: grzechu_dwd »

Cześć,

Właśnie wprowadziłem się do nowego pokoju w starym budynku. Niestety na ścianie jest trochę grzyba (może ok. 2-4% ścian), pokój przez ostatni rok pełni raczej funkcje rupieciarni - niestety nie miałem innego wyboru, traktuję lokal tymczasowo, no ale mimo to trzeba będzie chwilę tam pomieszkać.
Niepokoi mnie to, że znalazłem w łóżku (tylko w łóżku), bardzo małe (ok 2-3 mm) i bardzo twarde, podłużne powiedzmy to kokoniki (poczwarki?). Wszystkie są w kolorze czarnym, niektóre owinięte pajęczynami. Poupychane są w szczelinach łóżka m.in. przy łączeniu drewnianych elementów, ale także pod materiałem który zszywkami przyczepiony jest do drewnianej konstrukcji. Jak się bardzo mocno palcem odciągnie przybity materiał to widać w głębi całe skupiska tych ziarenek". Bardzo ciężko je stamtąd wysypać.
Odkryłem je gdyż mam bardzo poważny uraz, wręcz strach, przed pluskwami z którymi walczyłem kilka miesięcy i teraz dokładnie oglądam wszelkie zakamarki. Przy czym to co odkryłem pluskwą na pewno nie jest. Nie rusza się, jest bardzo twarde. Jednego kontrolnie przekroiłem, wydawał się lekko brązowawy w środku.

Czy ma ktoś jakiś pomysł?
Daphnia
Posty: 3
Rejestracja: 25 mar 2014, o 22:00

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Daphnia »

Witam. Czy larwy mrzyków zostawiają po sobie skorupki? Bo znalazlam kilka w sypialni wśród nich jednego owada - na drewnie i w materiale. Spanikowałam, że to pluskwy. Ale teraz na oknie znajduję właśnie podobne owady (jutro w dzień zrobię zdjęcie, potraktowałam go wybielaczem) tylko nie takie duże jak ten dorosły ze zdjęcia, a to z okna to jest właśnie to, co znalazłam wśród skorupek. Łudzę się nadzieją, że to nie pluswy grrrr bo tego to nie widzę szans zlikwidować tyle mam w domu szpar w meblach i ścianach.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Trzyszcz »

Przecież tego nie da się pomylić. Wpisz nazwy w google grafice.
Daphnia
Posty: 3
Rejestracja: 25 mar 2014, o 22:00

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Daphnia »

Przerażają mnie te skorupki. Chciałabym mieć pewność. Znalazłam jeszcze jeden pancerzyk w worku z ciuchami. Już się piorą w 60 stopniach ale nie widzialam szkód, pogryzionych ciuchów sama nie wiem co to. Mam obrazek jakość nie najlepsza ale proszę tylko o wyeliminowanie możliwości, że to pluskwa.
madziaz26
Posty: 1
Rejestracja: 28 mar 2014, o 13:10

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: madziaz26 »

Może mi ktoś powiedzieć co to za małe brzydactwo ?
Załączniki
eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.jpg
robalowner
Posty: 2
Rejestracja: 3 kwie 2014, o 07:38

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: robalowner »

Proszę o podpowiedź kim jest nasz nowy lokator. - kilka dni temu znajomy podpowiedział mi, że to mieszkaniec boazerii.
Będę wdzięczny za jakąkolwiek informację.
Załączniki
IMAG0053.jpg
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: karteczka88 »

złotook prawdopodobnie, może pospolity?
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
robalowner
Posty: 2
Rejestracja: 3 kwie 2014, o 07:38

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: robalowner »

Dzięki - rzeczywiście - wygląda na złotooka.
Zaraz gościa prześwietlę
Ziunia
Posty: 1
Rejestracja: 3 kwie 2014, o 18:18

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Ziunia »

Witam, bardzo proszę o pomoc w ustaleniu co to za robak zamieszkał w moim domu. Cały dzień siedzę z Googlem ale nijak nie potrafię tego zidentyfikować. Robaczki są mikroskopijnie małe, prawie ich nie widać, mnóstwo siedzi ich na parapecie, ścianach i podłodze wokół okien.
Zauważyłam nie same robaczki ale brud jaki powstał pod oknem-pełno małych kropeczek, częściowo romazanych (tak jak czasami drobinki sadzy wpadają przez okno i potem się przejdzie to też się tak rozmazuje, ale plamy z tych robaków nie są takie ciemne, raczej brązowo-zielone)

i688.photobucket.com/albums/vv247/asiaweg/Robaki/DSC_2084_zps150a0a0c.jpg

i688.photobucket.com/albums/vv247/asiaweg/Robaki/DSC_2079_zpsd9e5a091.jpg

i688.photobucket.com/albums/vv247/asiaweg/Robaki/DSC_2063_zps3193c017.jpg

i688.photobucket.com/albums/vv247/asiaweg/Robaki/DSC_2084robal_zps63f9b426.jpg

Mam nadzieję, że zdjęcia będą widoczne (ja ich tutaj nie widzę).

Chciałam jeszcze dodać, że te robaczki z wyraźnie widoczną czerwoną głową są duże( tak około 1mm) natomiast w domu mam jeszcze oprócz tych dużych mnóstwo mniejszych, dużo jaśniejszych. Jak próbowałam robić im zdjęcia w największym zoomie to wyglądały jakby były w czarne kropki. Bardzo proszę o pomoc, nie wiem co to jest a martwię się o dzieci, czy nie zostaną pogryzione. No i wcale nie jest miło mieć takich lokatorów.
betty2
Posty: 2
Rejestracja: 9 kwie 2014, o 19:54

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: betty2 »

Witam. Czy macie może pomysł na to jaki to może być robak? Przeszukałam google i niczego takiego nie znalazłam. Jedyne co mi przypomina to może larwa mola, ale one są białe/żółte, a ten jest bardziej czerwony. Nie widziałam tego w większej ilości, chodził po ścianie w pokoju. Pomoże ktoś?
Załączniki
IMG_20140409_034325.jpg
IMG_20140409_034440.jpg
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: karteczka88 »

Podobne do larwy skorka pospolitego
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości