Co wybrać do pracy maturalnej

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
Reos
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2014, o 09:52

Co wybrać do pracy maturalnej

Post autor: Reos »

Witajcie, proszę was o poradę jaką literaturę wybrać do mojej pracy maturalnej na temat:

Arkadia i „bolejąca rzeczywistość” – dwa różne sposoby kreowania obrazów wsi polskiej (XVI – XIX w.) zanalizuj problem, odwołując się do wybranych przykładów z literatury".

Przychodzi mi do głowy tylko Chłopi i Wesele a został mi ostatni tydzień do oddania bibliografii ( za bardzo się skupiłem na matmie że zupełnie o reszcie zapomniałem ) Proszę o pomoc i z góry dziękuje
Awatar użytkownika
Trzcina
Posty: 190
Rejestracja: 29 sty 2014, o 19:22

Re: Co wybrać do pracy maturalnej

Post autor: Trzcina »

Wyszukiwarka Motyw wsi w literaturze pierwszy link (jest tam wszystko z krótkim opracowaniem)
i mamy dla przykładu:
”Żywot człowieka poczciwego”
”Pieśń świętojańska o Sobótce”
”Żeńcy”
"Nad Niemnem"
.
.
.
i wszystkie kolejne pozycje
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: Co wybrać do pracy maturalnej

Post autor: czytowazne »

Nigdy nie rozumiem dlaczego ludzie spośród tylu tematów wybiorą taki, do którego nawet z wyborem książek mają problem ja wybrałam coś o modnych książkach, omówiła grę o tron i 100% za nic, tylko miło spędziłam czas czytając. Eh

Awatar użytkownika
Trzcina
Posty: 190
Rejestracja: 29 sty 2014, o 19:22

Re: Co wybrać do pracy maturalnej

Post autor: Trzcina »

Ja przykładowo nie lubię czytać (beletrystyki!), więc też miałabym problem. Wybrałam specjalnie prosty temat, do którego wystarczy mi Biblia, dwie nowelki i poezja. W tym roku nie było nawet tematów, które by mnie interesowały, a szkoda, bo w zeszłym roku widziałam fajne i mogłabym dla nich się trochę bardziej poświęcić.
annusza
Posty: 481
Rejestracja: 17 mar 2012, o 10:29

Re: Co wybrać do pracy maturalnej

Post autor: annusza »

Aż się prosi Pan Tadeusz jako arkadia! Temat łatwy, pasujących lektur brdzo dużo, więc nie panikuj .
Reos
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2014, o 09:52

Re: Co wybrać do pracy maturalnej

Post autor: Reos »

[at] uwierz ze jakbym mial do wyboru jakis temat pod który mógłbym podpiąc gre o tron z chęcią bym to zrobił

wybrałem sielanki szymona szymonowica chłopów tom 1 i wolnego najmite konopnickiej
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości