Podręcznik dla maturzysty zainteresowanego anatomią

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
zupelnieodzera
Posty: 175
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 18:29

Podręcznik dla maturzysty zainteresowanego anatomią

Post autor: zupelnieodzera »

Nie wiem, czy dostanę się na medycynę, ale gdyby tak było, to chciałbym już w wakacje mieć jakąś książkę do poczytania w wolnych chwilach, żeby oswoić się np. z anatomią.
Aktualnie w promocji na stronie Wydawnictwa PZWL są Zarys anatomii człowieka Czerwińskiego i Krechowieckiego oraz Anatomia człowieka pod redakcją Sokołowskiej-Pituchowej.
Która z tych książek jest lepsza dla kogoś, kto jeszcze nie studiuje, ale wybiera się na medycynę? Która z tych książek bardziej przydaje się na studiach?
karchola
Posty: 369
Rejestracja: 22 lut 2009, o 14:11

Re: Podręcznik dla maturzysty zainteresowanego anatomią

Post autor: karchola »

O pierwszej nie słyszałam żeby ktoś korzystał, Pituchową czasem ludzie używają. Kupić zdążysz jak się dostaniesz a wtedy lepiej taki podręcznik jaki obowiązuje na uczelni bo pod niego są wymagania. Nie pali się, po dobrej cenie to i od wyższego rocznika można kupić skoro koniecznie chcesz mieć swoją albo dużo wcześniej. W miejscowych bibliotekach też czasem można znaleźć podręczniki akademickie, warto rzucić okiem i zobaczyć co Tobie będzie pasować. Ja nie ruszałam nic przed rokiem akademickim, i tak albo się zapomina albo zwraca uwagę na nie te rzeczy co trzeba
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Podręcznik dla maturzysty zainteresowanego anatomią

Post autor: Smile_Forever »

zupelnieodzera, jak będziesz sobie czytać anatomię, to polecam przeplatać teorię z praktyką, tzn. przeglądać sobie jakiś atlas anatomiczny czytając i wzrokowo przyswajać sobie położenie określonych struktur. Samo czytanie anatomii jest stosunkowo ciężkie", jeśli nie widzisz struktur i musisz sobie wszystko wyobrażać. Oczywiście najlepsze są zajęcia w prosektorium już na studiach, po nich mi się zawsze dobrze uczy kolejnych działów, ale jeśli się jeszcze nie ma takiej możliwości to warto korzystać z atlasu
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Podręcznik dla maturzysty zainteresowanego anatomią

Post autor: lith »

Do luźnego czytania? Nie wiem, raczej żadne z tych, bo to są normalne książki już na studia. A jakie się przydadzą to zależy od uczelni na jaką pójdziesz.
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Podręcznik dla maturzysty zainteresowanego anatomią

Post autor: Sofia »

Jak wyżej, najpierw się dowiedz jakie książki są na uczelni na którą się dostaniesz, potem kupuj cokolwiek. Bo jest masa książek które w jednym miejscu polecają, a gdzie indziej robią za podkładkę pod myszkę.

Jak już chcesz czytać anatomię to idź lepiej do biblioteki miejskiej, może coś mają, i nie wyrzucaj kasy w błoto na coś co Ci się potem kompletnie może nie przydać

Co do podręczników: Krechowiecki to główny podręcznik w Szczecinie gdzie studiuję, i gdzie indziej raczej nieużywany. I niespecjalnie nadaję się dla kogoś kto zaczyna dopiero przygodę z anatomią, bo żeby coś z niego zrozumieć trzeba już mieć jakąś wiedzę z innych, bardziej rozbudowanych podręczników, bo inaczej się możesz męczyć długo i dalej nic nie rozumieć

Pituchowa jest całkiem dobra, ale jak każdy podręcznik nie wszędzie polecana. Ja korzystałam z jej skryptów przy nauce na koło i było całkiem ok.

Ale po raz kolejny mówię: chcesz sie z anatą oswajać, idź do biblio i lepiej coś wypożycz niż kupuj nowy podręcznik
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości