Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
nosebleeddvsn
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2011, o 11:15

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: nosebleeddvsn »

lith pisze:
Poza tym trochę to brzmi jakbyś chciał poprawiać maturę, a przy okazji ciągnąć medycynę. Jeżeli chcesz mieć rzeczywiście z czego się przenosić do tego Poznania to będzie to raczej studiowanie, a przy okazji poprawianie matury.
aa faktycznie, zle to ujalem] plan mam taki zeby pod koniec wrzesnia przypomniec sobie caly material z chemii na cacy i pozniej normalnie cisnac medycyne ile sie da i dopiero na poczatku maja przypomniec sobie chemie. glowe do chemii na szczescie mam, ale niestety jestem troche roztrzepany co wyszlo poraz kolejny, szkoda tylko ze na maturze] no coz tak czy inaczej czeka mnie ostry zapieprz
Awatar użytkownika
Aszyn
Posty: 317
Rejestracja: 20 lis 2009, o 18:30

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: Aszyn »

lith, To akurat zależy. Tzn racją jest, że po 2ch latach najwięcej uczelni się zgadza, ale po pierwszym roku też dużo uczelni do siebie pasuje. Od czasu do czasu nie zgadza się jakiś przedmiot - głównie histologia.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: lith »

No po innych latach na pewno się też da, ale chyba po 2r. jest najłatwiej i najmniej do nadrabiania. Oczywiście można próbować po pierwszym, szczególnie jak programy są zbliżone.
marcin199153
Posty: 4
Rejestracja: 3 sie 2010, o 18:45

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: marcin199153 »

czy ktos z Was orientuje sie moze jak wyglada sytuacja z przenosinami na uczelnie medyczna z zagranicy na studia niestacjonarne?Moze znacie kogos kto przeniosl sie w ten sposob na 2. badz 3. rok lekarskiego ,czy takich osob jest wiele po kazdym roku?
LanceArmstrong
Posty: 179
Rejestracja: 8 lip 2012, o 14:17

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: LanceArmstrong »

Czy jest sens iść do powiedzmy Lublina na lekarski jeśli nie dostanę się do Wrocławia (zawalona matma). Jak potem szanse na przenosiny?
Słyszałem od znajomego że wystarczy pomęczyć władze uczelni i w końcu się udaje.
Na 2 przedmiotowe mogę się dostać tylko nie wiem czy poprawię matmę na tyle żeby trafić do Wrocławia a właśnie tam będziemy kupować mieszkanie i wiecie, finansowo nie udźwigniemy tego na dłużej niż 2 lata.
karchola
Posty: 369
Rejestracja: 22 lut 2009, o 14:11

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: karchola »

Powiem szczerze, że potem może być ciężko bo jest spora rozbieżność między przedmiotami oraz formą zaliczeń tych, które się powtarzają. Lublin z Wrocławiem to nie najlepsze połączenie.
Awatar użytkownika
plexus
Posty: 7
Rejestracja: 25 wrz 2013, o 00:49

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: plexus »

a jak z przeniesieniem z Wrocławia do Poznania? są szanse?
Awatar użytkownika
dmnunited
Posty: 1433
Rejestracja: 31 mar 2013, o 22:31

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: dmnunited »

Jakie jest ewentualne dobre połączenie z WUMem? W sensie skąd najłatwiej przenieść się na WUM?
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: czytowazne »

O tym WUMie krążą ploty, że przenieść się nie da, a ja jestem na 1 roku i zajęcia ze mną nadrabiali ludzie z Bydgoszczy i Białegostoku więc chyba nie ma żadnych wskazać co do uczelni D
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: Collo »

Z nami na łacinę też chodziła osoba z Białegostoku, raz też spotkałem dziewczynę ze Szczecina, która studiowała tam 1 rok i u nas robiła normalnie 2

Grace
Posty: 255
Rejestracja: 23 lip 2007, o 23:21

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: Grace »

Hej, nie chcę zaśmiecać wątków więc zapytam w tym temacie: a propos przenosin na CMUJ trochę zmienił się w tym roku pkt 1 warunków przeniesienia na następujący:

[.]studenci[.]: 1) spełniają kryteria rekrutacyjne na dany kierunek na Wydziale Lekarskim UJ CM
w roku akademickim rozpoczęcia studiów lub którym do spełnienia w/w kryteriów
brakuje nie więcej niż 15 pkt. i przedstawią dokument stanowiący podstawę przyjęcia
na studia w uczelni, z której zamierzają się przenieść,

Ktoś mógłby mi powiedzieć czy dobrze myślę, że nie chodzi o punkty w bieżącym roku akad. tylko o rok kiedy dostawało się na studia.?
Awatar użytkownika
plexus
Posty: 7
Rejestracja: 25 wrz 2013, o 00:49

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: plexus »

tak,o to chodzi, w tym roku chyba jest inna rekrutacja z matmą rozszerz. x1 a podstawą x0,5 więc nikt by się nie dostał z wyższych lat
pozytyvka
Posty: 1
Rejestracja: 11 sie 2015, o 16:08

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: pozytyvka »

Hej, czy ktoś zna przypadek przeniesienia się z ump na gumed po I/ II roku?

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości