WITOWSKI 2014

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
ojaciematura
Posty: 49
Rejestracja: 13 lis 2013, o 07:04

Re: WITOWSKI 2014

Post autor: ojaciematura »

i tak na wszelki wypadek będę pisać na prawdziwej inaczej
Rosaline
Posty: 172
Rejestracja: 5 kwie 2011, o 15:58

Re: WITOWSKI 2014

Post autor: Rosaline »

A czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć ostatni podpunkt ostatniego zadania tej matury? Dlaczego akurat te aminokwasy nie ulegają tej reakcji?
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: WITOWSKI 2014

Post autor: Seeba »

ojaciematura, czyli?
Awatar użytkownika
fluoksetyna
Posty: 212
Rejestracja: 14 sty 2014, o 23:05

Re: WITOWSKI 2014

Post autor: fluoksetyna »

zamiast chlorku metyloaminy powinien być chyba chlorek metyloamoniowy?
adamantan
Posty: 1489
Rejestracja: 2 wrz 2009, o 13:00

Re: WITOWSKI 2014

Post autor: adamantan »

fluoksetyna pisze:zamiast chlorku metyloaminy powinien być chyba chlorek metyloamoniowy?
Zgadza się
BlueVelvet
Posty: 323
Rejestracja: 4 paź 2013, o 11:41

Re: WITOWSKI 2014

Post autor: BlueVelvet »

Chyba najbardziej przemyślana dotychczas matura Witka. Nie obraziłabym się, gdybym za miesiąc taką dostała. oho, dopiero teraz zdałam sobie sprawę, że za równiótki miesiąc będziemy już kończyć nasze zmagania z chemią! o
adamantan
Posty: 1489
Rejestracja: 2 wrz 2009, o 13:00

Re: WITOWSKI 2014

Post autor: adamantan »

Dokładnie, tegoroczni maturzyści i poprawiający będą już po.

Gorzej, będą mieć przyszłoroczni maturzyści z nową podstawą programową. Dla nich rozpoczną się zmagania z chemią: jak się uczyć, czego się uczyć, z czego się uczyć. Aktualne, maturalne zbiory do matury stracą ważność.
A dla tych, którzy idą do 1 klasy LO, czeka solidna powtórka z 3 klasy gimnazjum .
BlueVelvet
Posty: 323
Rejestracja: 4 paź 2013, o 11:41

Re: WITOWSKI 2014

Post autor: BlueVelvet »

adamantan pisze:Dokładnie, tegoroczni maturzyści i poprawiający będą już po.

Gorzej, będą mieć przyszłoroczni maturzyści z nową podstawą programową. Dla nich rozpoczną się zmagania z chemią: jak się uczyć, czego się uczyć, z czego się uczyć. Aktualne, maturalne zbiory do matury stracą ważność.
A dla tych, którzy idą do 1 klasy LO, czeka solidna powtórka z 3 klasy gimnazjum .
Myślę, że będą mogli korzystać i ze starych zbiorów i książek. Po prostu muszą wiedzieć co ominąć. Nie wiem zbytnio jak wygląda ta nowa podstawa, ale z tego co słyszałam, to kilka działów mają zabranych, a dodane mają nowe typy zadań czy coś takiego.
Awatar użytkownika
ColdMartini
Posty: 249
Rejestracja: 13 lip 2013, o 16:08

Re: WITOWSKI 2014

Post autor: ColdMartini »

pan Dariusz W., nie wstawił czystego arkusza, bo zaraz będzie super, hiper, mega promocja na zakup z dostawą do domu jednego arkusza w symbolicznej cenie 14,99zł! -)
Awatar użytkownika
fluoksetyna
Posty: 212
Rejestracja: 14 sty 2014, o 23:05

Re: WITOWSKI 2014

Post autor: fluoksetyna »

"Ujawnienie treści arkuszy przed wyznaczoną datą próby spowoduje pociągnięcie do odpowiedzialności finansowej nauczyciela zgłaszającego i zwrotu kosztów organizacji (ok. 50.000 zł) to jest lepsze !
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: WITOWSKI 2014

Post autor: Seeba »

Na stronie wydawnictwa są też jakieś groźby odnośnie kserowania zbiorów przez nauczycieli do użytku uczniów na lekcji.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości