Które działy są mniej ważne?

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Awatar użytkownika
boardslides
Posty: 114
Rejestracja: 18 maja 2010, o 18:46

Które działy są mniej ważne?

Post autor: boardslides »

Jak myślicie, z powodu braku czasu, które działy można pominąć? Np. organiki jest coś w ogóle czego nie ma? Bo tam chyba wszystko co możliwe dają od alkoholi po cukry.
Awatar użytkownika
Xerdox
Posty: 158
Rejestracja: 23 lis 2012, o 20:45

Re: Które działy są mniej ważne?

Post autor: Xerdox »

Organiczna jest ważna. Systematykę można ograniczyć do nauczenia sie pisania reakcji pod schemat.

Transkrypcja
Posty: 165
Rejestracja: 16 maja 2013, o 14:12

Re: Które działy są mniej ważne?

Post autor: Transkrypcja »

Jeżeli chodzi o chemię to według mojej korepetytorki i według mnie, bo trochę tych arkuszy przerobiłam, można pominąć dział dotyczący kwasów nukleinowych, równanie Nernsta wystarczy kojarzyć, ale też się jakoś nie pojawia.

Łatwiej mi powiedzieć na co zwrócić uwagę: liczby kwantowe, rozpady promieniotwórcze + obliczanie czasu połowicznego rozpadu, prawa Faradaya (te zadania obliczeniowe), termochemia (obliczanie różnych entalpii), bo w zeszłym roku tego nie było, więc w tym roku może się pojawić Związki chromu, manganu, żelaza - co w co się zamienia, jakie barwy, etc. Redoksy obowiązkowo! Reguła przekory, polimery (umieć zapisać fragment lub tylko monomer), aminokwasy - reakcje z jonem obojnaczym.

Tyle mi na tę chwilę przychodzi do głowy
Kacperek
Posty: 274
Rejestracja: 23 mar 2013, o 18:05

Re: Które działy są mniej ważne?

Post autor: Kacperek »

Wszystko jest ważne, a jak wezmą przykład z ZAMKORa w tym roku to już w ogóle wszystko i jeszcze troche x
Awatar użytkownika
Hibiki
Posty: 162
Rejestracja: 17 mar 2014, o 12:50

Re: Które działy są mniej ważne?

Post autor: Hibiki »

Zawsze jest też coś z teorii kwasów i zasad Brönsteda, ogniwa(obliczenie wartości SEM, zapisanie schematu ogniwa).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości