jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: mrsdavis »

konda, już dawno, bo po dwóch tygodniach studiów. Cóż, zdarza się.
Awatar użytkownika
Karolajn18
Posty: 616
Rejestracja: 24 sty 2010, o 20:08

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: Karolajn18 »

i pewnie jeszcze parę osób zrezygnuje. no coz, bywa na tego typu studiach. a z jakiego powodu ta dziewczyna zrezygnowala? nie wyrabiala z nauka?
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: mrsdavis »

Karolajn18, podobno tak, aczkolwiek nie chciałabym siać plotek.
konda
Posty: 28
Rejestracja: 14 cze 2012, o 15:29

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: konda »

mrsdavis,
też nie chcę siać plotek ale wydaje mi sie ze mowimy o dwóch różnych dziewczynach.
ich_bin
Posty: 191
Rejestracja: 2 sty 2011, o 10:54

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: ich_bin »

W sumie tak nas straszyli tym drugim semestrem i w sumie stwierdzam, że jakiejś drastycznej różnicy między pierwszym, a drugim nie odczuwam. Nie wiem, co ja wtedy robiłam.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: mrsdavis »

My w II semestrze mamy co prawda mniej zajęć, ale nauki nadal jest dużo- z tym, że moim zdaniem gorszych przedmiotów. Biofizyka była taka przyjemna w porównaniu z anatomią czy histologią.
Tomson94
Posty: 116
Rejestracja: 17 cze 2013, o 07:42

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: Tomson94 »

Ja też uważam, że większy przeskok jest z liceum na 1 semestr lek niż z pierwszego semestru na drugi

A co do histo i biofizy, to osobiście wolę histologię. Spędzam nad nią więcej czasu, ale bardziej mi się podoba. Nie po to przychodzę na studia medyczne by badać zależności między stopami czy jakieś rozpraszanie energii. Od tego są fizycy i inżynierowie biomedyczni, którzy i tak są bezrobotni. Ale to mniejsza z tym P Histologii co prawda uczymy się w głupi sposób i to jest osobny temat, że te studia wiele nie dają, ale jest to chociaż zgodne z zainteresowaniami, także jak widać da się wszystko przeżyć.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: tchorz »

dlaczego głupi?
Awatar użytkownika
luk
Posty: 250
Rejestracja: 7 cze 2010, o 13:04

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: luk »

bo uczymy się na pamięć Sawickiego, a na wejściówkach są same najmniej spodziewane szczegóły. A po kilku dniach nie pamietasz nic
Tomson94
Posty: 116
Rejestracja: 17 cze 2013, o 07:42

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: Tomson94 »

Po tej drugiej stronie uczymy się ze skryptów uczelnianych, które są napisane bardzo czesto w sposob chaotyczny, pełno błędów jezykowych, gramatycznych i bardzo często nie wiadomo skąd się wzięło jedno, a skąd drugie np. Komórki M nazywają się tak, bo nie zawierają mikrofałdów tylko mikrokosmki dlatego się nazywają komórkami M.
Ogólnie nie byłoby to aż takie złe. Ale na kolosie jeśli piszesz, to ci wybierają 3 rzeczy do opisu i to najczesciej malo znaczace, jedne z krotszych do znalezienia i masz je opisac. Jeśli ci zabraknie jednego zdania ze skryptu to ocena niżej, jesli parę więcej - nie zdajesz. Pomylisz jedno słówko - 2 oceny niżej, albo nie zdajesz. Dlatego trzeba się uczyć raczej na pamięć, niż na zrozumienie. Jak cie pytają ustnie, to gdy się pomylisz, ale poprawisz to też ocena niżej. Pełno różnych nazw, które zapominasz kilka minut po kolosie i może są one gdzieś tam ważne, ale jak na nauke ze skryptu - niepotrzebne w życiu lekarza.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: mrsdavis »

.i właśnie dlatego wolałam naukę biofizyki niż histologii. Sama tematyka to jedno, podejście katedr to drugie.

Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: MrBrightside »

Lol, a kto się uczy biofizyki :V
lolgirl
Posty: 76
Rejestracja: 24 paź 2008, o 17:53

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: lolgirl »

Niestety biofizyka nie jest tak samo lajtowa w Zabrzu jak w Kato.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości