Pytania maturalne- co tydzień inny dział, odpowiedz i zadaj

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Pytania maturalne- co tydzień inny dział, odpowiedz i za

Post autor: Erick »

Dobra, dziękuję. Mam jeszcze jedno pytanie: a co jeśli odpowiedź byłaby bardziej szczegółowa niż jest ona w kluczu, ale zgodna z prawdą?
Np. doświadczenie w którym do białka jaja dodano sok trzustkowy i kwas oraz zasadę, oczywiście w oddzielnych probówkach.
Polecenie: sformułuj problem badawczy.
Ja odpowiadam: Wpływ pH środowiska na aktywność trypsyny i chymotrypsyny.
Klucz:Wpływ pH na aktywność enzymów proteolitycznych soku trzustkowego/wpływ ph na proces trawienia białek przez enzymy soku trzustkowego.
Przepraszam, że wam tak spamuję temat, ale taka panika mnie przez ten klucz ogarnęła, szczególnie, że niedawno dowiedziałem się jak z nim jest.
maks234
Posty: 76
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 12:22

Re: Pytania maturalne- co tydzień inny dział, odpowiedz i za

Post autor: maks234 »

Erick pisze:Dobra, dziękuję. Mam jeszcze jedno pytanie: a co jeśli odpowiedź byłaby bardziej szczegółowa niż jest ona w kluczu, ale zgodna z prawdą?
Np. doświadczenie w którym do białka jaja dodano sok trzustkowy i kwas oraz zasadę, oczywiście w oddzielnych probówkach.
Polecenie: sformułuj problem badawczy.
Ja odpowiadam: Wpływ pH środowiska na aktywność trypsyny i chymotrypsyny.
Klucz:Wpływ pH na aktywność enzymów proteolitycznych soku trzustkowego/wpływ ph na proces trawienia białek przez enzymy soku trzustkowego.
Przepraszam, że wam tak spamuję temat, ale taka panika mnie przez ten klucz ogarnęła, szczególnie, że niedawno dowiedziałem się jak z nim jest.
Jest ok
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości