Czy ja mam szanse? Jak to dokładniej wygląda?

Wzajemna pomoc osób przygotowujących się do olimpiady chemicznej. Wykaz niezbędnych materiałów. Opis atmosfery panującej na egzaminach.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Czy ja mam szanse? Jak to dokładniej wygląda?

Post autor: Smile_Forever »

Przede wszystkim trzeba zaznajomić się z olchemowymi, ale ja sobie w ramach ćwiczeń przerabiałam też zadania z innych konkursów, są troszkę innego typu, ale również rozwijają wiedzę i myślenie chemiczne Jak ma się czas, to warto rozwiązywać najróżniejsze zadania
Co do laborek - można się nauczyć nawet na prowizorycznych odczynnikach, ja się dużo nauczyłam w swoim gimnazjum na wakacjach, bo mnie była nauczycielka wpuściła, nie miałam tam nic szczególnego, ale sama sobie wymyślałam zestawy i dzięki temu nabrałam dużej biegłości w wykrywaniu
Awatar użytkownika
Kasia888
Posty: 745
Rejestracja: 29 sie 2011, o 13:38

Re: Czy ja mam szanse? Jak to dokładniej wygląda?

Post autor: Kasia888 »

Dziękuję bardzo za pomoc!
Jesteś naprawdę niesamowita.
Jakbym miała jakieś pytania to oczywiście zwrócę się do Ciebie jak najszybciej!
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Czy ja mam szanse? Jak to dokładniej wygląda?

Post autor: Smile_Forever »

Nie ma sprawy, mam spore doświadczenie z Olimpiadą Chemiczną, bo przygodę z nią rozpoczęłam już w 3 gimnazjum . Bardzo chętnie odpowiem na najróżniejsze pytania z nią związane .
Awatar użytkownika
Kasia888
Posty: 745
Rejestracja: 29 sie 2011, o 13:38

Re: Czy ja mam szanse? Jak to dokładniej wygląda?

Post autor: Kasia888 »

Glikoproteina, mam jeszcze jedno (pewnie nie ostatnie) pytanie. Na stronie OlChemu są testy od 45 konkursu. Czy są gdzieś dostępne pytania z poprzednich konkursów?
I czy robić zadania z Międzynarodowych Konkursów?
Awatar użytkownika
Bioguah0
Posty: 371
Rejestracja: 12 mar 2013, o 19:04

Re: Czy ja mam szanse? Jak to dokładniej wygląda?

Post autor: Bioguah0 »

Ja w sumie nie wiem, jak u mnie będzie z laboratorium, nie orientuję się, jak to u mnie w szkole wygląda, ale skoro byli laureaci, to pewnie warunki lepsze czy gorsze są.
Olafek
Posty: 625
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 18:33

Re: Czy ja mam szanse? Jak to dokładniej wygląda?

Post autor: Olafek »

Podłączę się do tematu, bo mam podobny problem. Chciałbym w przyszłym roku wystartować w olimpiadzie, jeszcze nigdy nie brałem udziału (wiem, trochę późno, ale wcześniej nawet nie wiedziałem że takie coś jest.). W gimnazjum byłem laureatem konkursu chemicznego na etapie wojewódzkim no i aktualnie przygotowywałem się nieco z panią na turnieje chemiczne itp. Problem polega na tym, że pani mówi mi, że olimpiada to zbyt wysoki poziom i ogólnie że nie mam szans Nie zgadzam się z nią i chciałbym jej udowodnić że jednak się myli Przerabiam sobie aktualnie podręczniki do olimpiady - kończę powoli McMurryego, czasami co nie co z fizycznej Galusa doczytam, ogólnie rzecz biorąc lepiej mi się pracuje w ferie, święta itp. więc teraz mam gorący okres Pytanie do was: czy mam szanse? Jest sens? Bardzo mi zależy, lubię chemię (ba, uwielbiam!), fizykę zresztą też co po części idzie w parze
Olafek
Posty: 625
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 18:33

Re: Czy ja mam szanse? Jak to dokładniej wygląda?

Post autor: Olafek »

Podłączę się do tematu, bo mam podobny problem. Chciałbym w przyszłym roku wystartować w olimpiadzie, jeszcze nigdy nie brałem udziału (wiem, trochę późno, ale wcześniej nawet nie wiedziałem że takie coś jest.). W gimnazjum byłem laureatem konkursu chemicznego na etapie wojewódzkim no i aktualnie przygotowywałem się nieco z panią na turnieje chemiczne itp. Problem polega na tym, że pani mówi mi, że olimpiada to zbyt wysoki poziom i ogólnie że nie mam szans Nie zgadzam się z nią i chciałbym jej udowodnić że jednak się myli Przerabiam sobie aktualnie podręczniki do olimpiady - kończę powoli McMurryego, czasami co nie co z fizycznej Galusa doczytam, ogólnie rzecz biorąc lepiej mi się pracuje w ferie, święta itp. więc teraz mam gorący okres Pytanie do was: czy mam szanse? Jest sens? Bardzo mi zależy, lubię chemię (ba, uwielbiam!), fizykę zresztą też co po części idzie w parze
Olafek
Posty: 625
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 18:33

Re: Czy ja mam szanse? Jak to dokładniej wygląda?

Post autor: Olafek »

Zapomniałem dodać że jestem w II klasie LO

p.s. można tu jakoś edytować posty?
Awatar użytkownika
Fify715
Posty: 156
Rejestracja: 31 mar 2013, o 21:29

Re: Czy ja mam szanse? Jak to dokładniej wygląda?

Post autor: Fify715 »

A jak to wygląda ze zwolnieniem z obowiązku pisania matury z chemii? Wszyscy, którzy dostali się do III etapu czy tylko kilka pierwszych miejsc?
Awatar użytkownika
Bioguah0
Posty: 371
Rejestracja: 12 mar 2013, o 19:04

Re: Czy ja mam szanse? Jak to dokładniej wygląda?

Post autor: Bioguah0 »

Kurczę, a ja coraz bardziej się wycofuję. I klasa prawie minęła, a ja nie zrobiłam nic konkretnego w kierunku olimpiady, nawet zrezygnowałam z koła przygotowującego brak motywacji, brak w wiary w siebie
Awatar użytkownika
Fify715
Posty: 156
Rejestracja: 31 mar 2013, o 21:29

Re: Czy ja mam szanse? Jak to dokładniej wygląda?

Post autor: Fify715 »

[quote="Bioguah0"][/quote] Ej, nie wolno się załamywać! Grunt to wiara w siebie. Ja przygotowania zaczynam od tych wakacji i startuję dopiero w trzeciej, bo wtedy materiał jest łatwiejszy (?) i w drugiej klasie będę miała za duży zapierdziel na lekcjach, żeby jeszcze o olimpiadach myśleć. Na razie pełen luz i przygotowuje się psychicznie Zobaczymy jak to będzie.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Czy ja mam szanse? Jak to dokładniej wygląda?

Post autor: Smile_Forever »

jowita715, żeby być zwolnionym z matury, trzeba przejść na finał i wziąć w nim udział w Warszawie, nieważne, ile się na finale zdobędzie punktów
Racja, grunt to się nie załamywać, trzeba myśleć pozytywnie i realizować swoje marzenia wakacje to dobry okres czasu na przygotowania do Olimpiady, nie trzeba myśleć o obowiązkach związanych ze szkołą, można na spokojnie przerabiać program olimpijski
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości