Biblioteki w poszczególnych miastach

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
peaceman667
Posty: 13
Rejestracja: 13 paź 2013, o 16:50

Biblioteki w poszczególnych miastach

Post autor: peaceman667 »

Witam. Moje przygotowania do matury przebiegały głównie w czytelni pobliskiej biblioteki gdzie efektywność mojej nauki rosła kilkakrotnie. Przypuszczam że na studiach (o ile się dostanę) także u siebie będzie się ciężej skupić, więc nasuwa się pytanie: jaka jest sytuacja z bibliotekami w poszczególnych miastach? Chodzi mi głównie o godziny pracy i czy nikt nie będzie przeszkadzał. Jeśli post jest w złym dziale to proszę o wybaczenie
Enjoooy
Posty: 1
Rejestracja: 1 maja 2014, o 16:07

Re: Biblioteki w poszczególnych miastach

Post autor: Enjoooy »

Tak to wygląda na UMB:

Kod: Zaznacz cały

biblioteka.umb.edu.pl/godziny_otwarcia
Popatrz sobie na stronach uczelni, które Cię interesują.
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Biblioteki w poszczególnych miastach

Post autor: deVries »

We Wro ma być nowa biblioteka na Mikulicza-Radeckiego (na klinikach, tam gdzie medycyna ma zajęcia). Wizualizacje wygląda na w miarę gotowe, nie wiem jak w środku i kiedy ma zacząć funkcjonować (może już działa? nie byłem dawno na klinikach). Nie wiem jak z godzinami pracy.

Na Borowskiej z kolei w nowym budynku farmacji też jest nowa czytelnia, dość przyjemna, ale jak dla mnie za nowa Na razie działa jedno piętro, w przyszłości mają też udostępnić drugie. Książki w większości dla farmy (dużo różnych chemii i farmakologii), ale widziałem trochę dla leku (interny, chirurgie itd) i mnóstwo takich okołomedycznych, które na każdym kierunku się przydadzą (fizjologie, genetyki, biochemie itd.) Czynna od 9 do wczesnego popołudnia (14?), także beznadziejnie.

Na Szajnochy jest też bilbioteka UWr, stare zamczysko, w którym człowiek się czuje jak w Hogwarcie. Ja tam bardzo lubię przebywać Czynne od rana do 19/20.

Na kampusie polibudy w budynki C13 jest zdaje się czytelnia całodobowa. Byłem tam ze dwa razy i to dawno, więc nie do końca pamiętam jak to tam wygląda.

Ogólnie nie jest źle, mam nadzieję, że to nowe Centrum Naukowej Informacji Medycznej będzie otwarte jakoś do późna tak jak C13.
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: Biblioteki w poszczególnych miastach

Post autor: mossa »

deVries, ta czytelnia na klinikach jeszcze nie działa - z wierzchu niby wygląda na gotową, ale w środku zdaje się nie bardzo. pierwotnie otwarcie miało być z początkiem roku akademickiego 2014/15, ale już jakiś czas temu słychać było że się to opóźni.

także co do pytania - póki co we Wrocławiu w okolicy klinik mamy czytelnię na Parkowej, działającą od 8 do 20 w tygodniu, w soboty jakoś krócej. całkiem przyjemne miejsce.
lek. mossa
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Biblioteki w poszczególnych miastach

Post autor: deVries »

Niespodzianka bardzo, opóźnienie.
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Biblioteki w poszczególnych miastach

Post autor: Sofia »

PUM ma bardzo ładny budynek biblioteki dosłownie 30 sekund drogi od akademików i 10 minut od szpitala na Pomorzanach, gdzoe jest większość zajęć. Sama czesto z niej korzystam, bo też łatwiej mi aie tam skupić niż w moim pokoju.w czytelni są wszystkie potrzebne książki i przede wszystkim cisza i spokój. Wielu studentów jedzie specjalnie do niej sie uczyć więc warunki są dobre
ykl
Posty: 6
Rejestracja: 3 lip 2013, o 15:33

Re: Biblioteki w poszczególnych miastach

Post autor: ykl »

Biblioteka UMP mieści się w nowym budynku, w najbliższym otoczeniu są akademiki, vis-a-vis jest jeden ze szpitali klinicznych. Na dole są kanapy, na I piętrze wypożyczalnia, stoły z komputerami oraz sale, które można wypożyczać na godziny, na II pietrze czytelnia i dodatkowo też kilka kanap + komputery a na samej górze też jest kilka kanap do dyspozycji. Godzinowo - w tej chwili czytelnia jest czynna od 8-24.

Kod: Zaznacz cały

www2.bg.am.poznan.pl/
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Biblioteki w poszczególnych miastach

Post autor: Mårran »

Biblioteka GUMedu jest w starym, brzydkim budynku, ale co tam, liczy się wnętrze Kanap nie ma, niestety, są stoliki do czytania, wypożyczalnia, czytelnia komputerowa i komputery do użytku własnego. Rzadko korzystam, więc nie wiem, jak tam z zawartością.
Pani Buka
Awatar użytkownika
moorisett
Posty: 571
Rejestracja: 26 lip 2012, o 09:56

Re: Biblioteki w poszczególnych miastach

Post autor: moorisett »

WUM - czy nikt nie będzie przeszkadzał - bez szans- dzięki innowacyjności projektu CBI do godz. 14 w czytelni można być na bieżąco z tym, co akurat robią koledzy piętro niżej w czasie przerw między zajęciami. Sprawę ratują trochę pokoje pracy grupowej i indywidualnej (ale przed sesją o 8.01 nie ma już żadnego). Alternatywą jest BUW - spokój cisza, ale kiepski zasób książek, więc trzeba być nastawionym na przywożenie swoich.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Biblioteki w poszczególnych miastach

Post autor: lith »

[at]
Też nie korzystam. Jedni chodzą tam się uczyć, inni narzekają, że inglisze i erazmusi robią sobie z czytelni miejsce spotkań towarzyskich. Znam osoby, które jeździły specjalnie do biblioteki UG, tam to mnie już w ogóle nie było.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości