Pisanie odpowiedzi w arkuszu maturalnych

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
Blade7
Posty: 61
Rejestracja: 17 wrz 2012, o 07:52

Pisanie odpowiedzi w arkuszu maturalnych

Post autor: Blade7 »

Cześć
Mam takie szybkie pytanie: Czy muszę pisać odpowiedź dokładnie w wyznaczonym miejscu (kropki.) czy mogę (jeśli brakuje mi miejsca) dopisać pod spodem?
cernentia
Posty: 82
Rejestracja: 12 kwie 2014, o 13:22

Re: Pisanie odpowiedzi w arkuszu maturalnych

Post autor: cernentia »

Możesz dopisać pod miejscem wyznaczonym, ale radzę się za bardzo nie rozpisywać, przy złożonych wypowiedziach często można zgubić wątek albo popełnić błąd rzeczowy.

A co do pytania możesz nawet udzielić odpowiedzi w brudnopisie ale musisz napisać przy zadaniu: odpowiedź do zadania 7. znajduje się w brudnopisie, Proszę o sprawdzenie.

W brudnopisie udzielasz odpowiedzi i wyraźnie zaznaczasz że to odpowiedź na zadanie 7 i obwodzisz ramką
Awatar użytkownika
Blade7
Posty: 61
Rejestracja: 17 wrz 2012, o 07:52

Re: Pisanie odpowiedzi w arkuszu maturalnych

Post autor: Blade7 »

A stanie się coś jeśli takiej ramki w brudnopisie nie narysuję?
cernentia
Posty: 82
Rejestracja: 12 kwie 2014, o 13:22

Re: Pisanie odpowiedzi w arkuszu maturalnych

Post autor: cernentia »

A nie lepiej po prostu ją narysować? To taki duży wysiłek?

Jeśli będą tam inne twoje notatki egzaminator ma prawo uznać je za odpowiedź do twojego zadania. Nie wiesz an kogo trafisz.
Awatar użytkownika
Blade7
Posty: 61
Rejestracja: 17 wrz 2012, o 07:52

Re: Pisanie odpowiedzi w arkuszu maturalnych

Post autor: Blade7 »

Nie jest to aż tak dużym wysiłkiem, ale pytam aby się upewnić.
A czy można narysować wykres przekraczający wyznaczone miejsce (chodzi mi o przekroczenie osiami lub opisem osi)?
cernentia
Posty: 82
Rejestracja: 12 kwie 2014, o 13:22

Re: Pisanie odpowiedzi w arkuszu maturalnych

Post autor: cernentia »

Teoretycznie jeśli dobrze go wyskalujesz i nadal będzie czytelny, to tak, ale lepiej w takie rzeczy się nie bawić.

Ja rok temu swój wykres narysowałam właśnie kawałek poza wyznaczonym miejscem i miałam punkt. Jednak w tym roku zamierzam go rozplanować, ale wiadomo jak jest w praktyce. czasami coś się sypnie. A długopis nie ołówek.
Awatar użytkownika
Blade7
Posty: 61
Rejestracja: 17 wrz 2012, o 07:52

Re: Pisanie odpowiedzi w arkuszu maturalnych

Post autor: Blade7 »

Ok, dzięki za szybką pomoc. I życzę 100% z biologii D
pawelsl
Posty: 307
Rejestracja: 11 maja 2014, o 13:25

Re: Pisanie odpowiedzi w arkuszu maturalnych

Post autor: pawelsl »

A ja mam pytanie. Jeśli jest pytanie w stylu podaj dwa argumenty za tym, że. itp. to czy muszę podać dwa czy mogę więcej?

Wiadomo jak trudno się wstrzelić w klucz. Można udzielić poprawnej odpowiedzi, ale w klucz jest poprawna inaczej -). Czy będzie źle jeśli wpiszę kilka argumentów z nadzieją, że dwoma trafię w klucz?
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Pisanie odpowiedzi w arkuszu maturalnych

Post autor: Giardia Lamblia »

Tylko 2 pierwsze (w kolejności) zostaną ocenione, a reszta będzie traktowana jak napisana przezroczystym długopisem i nie będzie oceniana.

To nie zgaduj-zgadula.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości