kierunek studiów

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
ylama
Posty: 6
Rejestracja: 26 maja 2014, o 11:03

kierunek studiów

Post autor: ylama »

​co jest bardziej przyszłościowym kierunkiem: technologia chemiczna czy inzynieria chemiczna i procesowa?
Awatar użytkownika
larissa90
Posty: 299
Rejestracja: 27 maja 2014, o 20:03

Re: kierunek studiów

Post autor: larissa90 »

Trudno tutaj odpowiedzieć na pytanie co jest bardziej przyszłościowe. Studiowałam technologie chemiczną przez 3 semestry i nie polecam
No dobra jeśli kogoś interesuje chemia naprawdę mocno, to jest to dla niego idealny kierunek, mnie po prostu te studia w ogóle nie interesowały, ale ludzie na roku byli zadowoleni, oczywiście ci którzy wybrali ten kierunek świadomie, a nie: pójdę sobie na tech chem , bo nie wiem co z sobą zrobić", albo nie dostałem się na lek czy farmę, a coś studiować trzeba . Na mojej byłej uczelni , jest także kierunek inżynieria chemiczna i procesowa, ogólnie program niewiele sie róznił, oni po prostu mieli więcej informatyki , tzn gdy my na technologi mielismy grafikę inżynierską, to ludzie na inżynierii mieli komputerowa grafikę inżynierską.
Poza tym na 3 semestrze chyba mieli 2 dodatkowe przedmioty których my nie mieliśmy, na co się srodze żalili, jak wygląda program na wyższych semestrach na szczęście nie wiem. Moim zdaniem inzynieria mimo wszystko jest trudniejsza, bo jakieś tam dodatkowe przedmioty dochodzą których nie ma na technologi, co prawda niewiele, ale jednak sa, i duzo komputera, chyba, ze ktoś to lubi i idzie tam z powołania to mu nie bedzie przeszkadzało.
Natomiast jeśli chodzi o pracę po studiach, to myslę,że jest bardzo podobnie, tzn. i po technologi i po inżynierii o nią ciężko. Ale teraz jest na prawde mało zawodów po których łatwo o pracę, przynajmniej w kraju, ale zawsze mozna próbować za granicą
EWA1

Re: kierunek studiów

Post autor: EWA1 »

Z jednej strony kierunek studiów powinno się wybierać zgodnie z zainteresowaniem ale pojawia się pytanie i co z pracą. Niestety większość wybiera kierunki wiedząc że po ukończeniu studiów będzie pewna praca.Nie inaczej jest ze mną W związku z tym mam upatrzone studia MBA w Chorzowie. Przejrzałam dokładnie stronę [mod] i stwierdziłam że to mnie trochę interesuje więc praca może się znajdzie .Będę więc próbować.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości