Kilka wątpliwych pytań odnośnie egzaminu gimnazjalnego.

Aktualne i archiwalne informacje dotyczące egzaminów gimnazjalnych, opinie uczniów i nauczycieli. Wykaz niezbędnych materiałów pprzygotowujących do egzaminów gimnazjalnych.
Awatar użytkownika
Incendio
Posty: 75
Rejestracja: 24 lut 2013, o 12:29

Re: Kilka wątpliwych pytań odnośnie egzaminu gimnazjalnego.

Post autor: Incendio »

Tak, ale ten większy kokon nie powoduje, że szybciej się rozwija albo coś podobnego?
I weź tu wymyśl, co CKE ma na myśli
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Kilka wątpliwych pytań odnośnie egzaminu gimnazjalnego.

Post autor: Seeba »

A po co mu się szybciej rozwijać jak nic mu nie grozi ze strony środowiska? Może tam sobie spokojnie bezbronnie siedzieć i nie martwić się drapieżnikami bo ich nie ma.
Awatar użytkownika
Incendio
Posty: 75
Rejestracja: 24 lut 2013, o 12:29

Re: Kilka wątpliwych pytań odnośnie egzaminu gimnazjalnego.

Post autor: Incendio »

No w sumie racja, ale w takim razie skąd u niego się wziął ten większy kokon?
Awatar użytkownika
Incendio
Posty: 75
Rejestracja: 24 lut 2013, o 12:29

Re: Kilka wątpliwych pytań odnośnie egzaminu gimWg nazjalneg

Post autor: Incendio »

Wg Gazety Wyborczej poprawną odpowiedzią jest Wytwarzanie jedwabnej nici jako skutek doboru naturalnego o co tu chodzi? Egzamin gimnazjalny i nikt nie umie go poprawnie rozwiązać, co to ma być?
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Kilka wątpliwych pytań odnośnie egzaminu gimnazjalnego.

Post autor: ryniofit8000 »

Incendio, ja bym zaznaczył odpowiedź B. Zwiększenie wielkości kokonu
Jeżeli osobnik jest silniejszy, bardziej dorodny to wytworzy większy kokon i wyprze słabsze, wytwarzające mniejsze kokony.
Pewności jednak nie mam.
Awatar użytkownika
Incendio
Posty: 75
Rejestracja: 24 lut 2013, o 12:29

Re: Kilka wątpliwych pytań odnośnie egzaminu gimnazjalnego.

Post autor: Incendio »

A czy ten kokon to nie jest dobór sztuczny? Dzikie miały mniejszy, a te w hodowli mają większy, a to skutkuje w większej ilości wytwarzanego jedwabiu. A ten lot do niczego w hodowli im nie jest potrzebny, więc go zlikwidowały
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Kilka wątpliwych pytań odnośnie egzaminu gimnazjalnego.

Post autor: Seeba »

Incendio, chyba sama najlepiej sobie odpowiedziałaś.
erys

Re: Kilka wątpliwych pytań odnośnie egzaminu gimnazjalnego.

Post autor: erys »

Hej, zaglada tu ktos jeszcze ? ja nadal nie wiem co z 5 o jedwabniku zaznaczyłem ze zwiekszenie kokonu, bo po udomowieniu jego naturalnym srodowiskiem jest hodowla, wiec sie stara jak najlepiej sprawdzic i nastepne pokolenia sa ulepszane i przystosowywane do nowego srodowiska . Lot i drapieznictwo nie wpływa na jakosc jedwabnikato zwyka ewolucjaa nic była zawsze, dlatego zaczeto go hodowacmoim zdaniem.
Idzstadlepie

Re: Kilka wątpliwych pytań odnośnie egzaminu gimnazjalnego.

Post autor: Idzstadlepie »

Ma być odpowiedź Wytwarzanie nici z jedwabiu. Inne opcje to przykłady/skutki doboru sztucznego, ponieważ człowieczek krzyżował tylko najlepsze i najlepiej się zapowiadające osobniki, stąd m.in. większe kokony, aby było więcej jedwabiu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości