Temat jak każdy inny, oświećcie mnie. Biologia v ogrodnictwo

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Mimi
Posty: 6
Rejestracja: 26 mar 2007, o 16:19

Temat jak każdy inny, oświećcie mnie. Biologia v ogrodnictwo

Post autor: Mimi »

Więc może się na wstępie wytłumaczę że nie pisze ot tak bo nie wiem co wybrać, ja już ze dwa tygodnie wybieram ale cały czas się kończy na tym ze biologia remisuje z ogrodnictwem, moze wynika to z tego że nie wiem też jaki poziom mają uczelnie na jakie się wybieram.

Biologia (złożyłem na Uniwersytet Wrocławski):


Biologią pasjonuję się od dziecka, w liceum też nawet całkiem sobie z nią radziłem, lubię biologię, mogę się jej uczyć a nie irytuje mnie to bo po prostu mnie ciekawi.
W biologii podoba mi się wszystko, może za wyjątkiem ekologii czy ewolucjonizmu, bo to tematy troszkę przynudnawe na dłuższą metę. Od dziecka hodowałem różne owady i inne świństwa, lubię entomologię. Najbardziej lubię genetykę i mikrobiologię, lubię obserwować małe żyjątka pod mikroskopem, swego czasu interesowałem się też dosyć wirusami.

1 pytanie:
czy na biologii na U. Wr. jest specjalizacja mikrobiologia lub coś takiego? I czy wiąże się z tym potem jakiś zawód? (w sensie pracy, nie w sensie rozczarowania:P)

po studiach planuję wyjechać za granicę, dlatego:

2 pytanie:
czy po biologii będę miał co ze sobą zrobić jeśli wyjadę za granicę? Czy Jednak są to studia jedynie z pasji? .pasji

Przewagę biologi nad ogrodnictwem daje jednak to że studiując na uniwersytecie czuł bym się chyba bardziej zadowolony z tego co robię lecz sugerując sie rankingami biologia na U. Wr. jest na srednim poziomie, czy jednak można im ufać?

3 pytanie:
czy ktoś mi powie jak naprawdę jest na biologii na U. Wr? Jaka jest atmosfera? Czy ciężko jest się utrzymać?

Jestem totalnym łosiem jeśli chodzi o obliczanie czegoś, dlatego matma, zabijcie mnie, ale koszmar życia, fizyka - jak przychodzi do liczenia czegoś to normalnie zlituj się nad kretynem, natomiast chemię dosyć zaniedbałem, ponieważ nie zdawałem jej na maturze, ale liczenie czegoś z chemii to też paranoja.

4 pytanie: Czy to co napisałem tu wyżej będzie mi bardzo zawadzać na biologii?


gdyby ktoś mógł mi podesłać przykładowy plan zajęć na biologi na wrocławskim to by mi bardzo pomógł.



A teraz ogrodnictwo na AR we Wrocławiu(też złożyłem):



Więc tak. po prostu lubię roślinki, jestem z natury samotnikiem i spokojnym człowiekiem tak wiec związanie się z roślinkami na dłuższą metę bardzo by mi odpowiadało. Kocham ogrody, jednak jak wiele wspólnego z tym co napisałem powyżej maogrodnictwo"?

pytanie nr 5 powyżej



Pytanie nr 6: czy ogrodnictwo to ciekawe studia? jak to wygląda, na jakim to jest poziomie, czy to jest ciekawe? Cokolwiek.

Moje argumenty za ogrodnictwem to to że wydaje mi się że miał bym nieco więcej czasu dla siebie, no i przyszłość pewniejszą, skończenie ogrodnictwa było by na pewno czymś co by mi się przydało przy wyjeździe za granicę.

Proszę, jeśli ktoś jest na ogrodnictwie na AR we Wrocławiu lub jakiejś innej to niech opisze, po prostu jak jest, i czy jest zadowolony.






przepraszam was za te chamskie numeracje pytań ale chciałem sobie to jakoś poukładać żeby było mniej chaotycznie. Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, coś czym mogli byście sie podzielić w tym temacie to fajnie, będę dźwięczny za każda opinie.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Temat jak każdy inny, oświećcie mnie. Biologia v ogrodnictwo

Post autor: Savok »

Ad. 1 Jest tam instytut mikrobiologii, wiec specjalizacje tez mozna robic. Zawod? Bedziesz biologiem.

Ad. 2 Zastanow sie CO Ty chcesz robic za granica, a potem odpowiedz sobie, czy te studia Ci to umoazliwia. Magistrow biologii ze specjalizacja mikrobiologia lub biologia molekularna jest mnowstwo na calym swiecie. Jak bedziesz skladal podanie o prace nie beda sie zastanawiali co robiles na studiach, tylko co soba reprezentujesz, a to juz bardziej zalezy od Twojej obrotnosci niz od uczelni.

Ad. 4 Na biologii jest chemia, w roznym zakresie w zaleznosci od uczelni, ale zawsze jest to podstawowe narzedzie do odsiewania zbednego narybku. Matematyka i fizyka zazwyczaj sa podlaczone pod cos, np matematyka ze statystyka, i biofizyka z elementami fizyki.
Mimi
Posty: 6
Rejestracja: 26 mar 2007, o 16:19

Re: Temat jak każdy inny, oświećcie mnie. Biologia v ogrodnictwo

Post autor: Mimi »

hmmm dzieki. ogrodnictwo: biologia 2:0, a czy ktoś skomentuje ogrodnictwo?
kama

Re: Temat jak każdy inny, oświećcie mnie. Biologia v ogrodnictwo

Post autor: kama »

Jestem na ogrodnictwie,teraz bedzie drugi rok.Sama sie zastanawialam nad tym kierunkiem i musze przyznac ze jestem bardzo zadowolona.Nieco nieprzyjemnosci bylo z cwiczeniami z fizyki,niektorym tez problemy sprawiala chemia ale generalnie bardzo ciekawe studia!pewnie juz masz ten wybor z glowy ale polecam ogrodnictwo!
(wbrew temu co Ci sie wydaje to bardzo zajmujace studia.na 2 semstrze masz dendrologie co tydzien zajecia w terenie niezaleznie od pogody a czasem wyjazdy za wroclaw,na innych przedmiotach tez sa tereny czasem w weekend,jesli myslisz ze bedzie caly czas z gorki bo to banal to sie niestety milisz!)
tadeoosh
Posty: 23
Rejestracja: 24 sie 2007, o 15:46

Re: Temat jak każdy inny, oświećcie mnie. Biologia v ogrodnictwo

Post autor: tadeoosh »

witam.

przepraszam, że wcinam się w temat, ale mam niedaleki od tematu problem. i kilka pytań. ponadto, przede mną jeszcze jeden rok LO, więc NIBY mam jeszcze trochę czasu, ale.

co można robić po ogrodnictwie (oprócz typowego ogrodnika, bo to wynika z samej nazwy)? chodzi mi o przykłady konkretnych zawodów, które dałyby możliwość utrzymania. nie jakąś wielką kasę, ale również nie minimum spośród dostępnych.

[ Dodano: Sro Lut 20, 2008 14:11 ]
Ponawiam prośbę o pomoc.
ogrodnick94
Posty: 1
Rejestracja: 2 cze 2014, o 19:13

Re: Temat jak każdy inny, oświećcie mnie. Biologia v ogrodni

Post autor: ogrodnick94 »

Witam.
Mam podobny problem, też waham się między ogrodnictwem i biologią. Niestety moją słabą stroną jest chemia, fizyka. Oczywiście jestem w stanie się ich nauczyć, ale to raczej przykra konieczność.
Wobec tego mam pytanie:
Na którym kierunku jest mniej chemii i fizyki?

Co do moich zainteresowań to bliżej mi do ogrodnictwa.
Interesują mnie rośliny i wszystko co z nimi związane, projektowanie ogrodów, mam trochę doświadczenia w tym temacie.
Oprócz tego mam dobrą pamięć do nazw łacińskich, lubię się uczyć języków obcych, interesuje mnie też entomologia, ekologia i marketing.
Co wybrać?
chojnak143
Posty: 9
Rejestracja: 16 cze 2014, o 22:52

Re: Temat jak każdy inny, oświećcie mnie. Biologia v ogrodni

Post autor: chojnak143 »

Na biologii na UPWr chemii jest trochę i trzeba ją zdać bo w przeciwnym razie blokuje kolejne przedmioty. Biochemia jest prowadzona przez wykładowców z wydziału medycyny weterynaryjnej, więc chyba nie muszę mówić, że jest ciężko ale wszystko jest do przejścia
Awatar użytkownika
agentka91
Posty: 179
Rejestracja: 27 mar 2014, o 13:41

Re: Temat jak każdy inny, oświećcie mnie. Biologia v ogrodni

Post autor: agentka91 »

Mimi, Ty lepiej posłuchaj sam siebie, a nie tego, co ludzie mówią o perspektywach pracy. To, że ktoś miał w danym zawodzie pecha czy szczęście nie gwarantuje, że Ty też będziesz miał. Ty będziesz ten kierunek studiował, a nie my. Wybierz ten, który cię bardziej interesuje.
2 pytanie: czy po biologii będę miał co ze sobą zrobić jeśli wyjadę za granicę?
Tak, ale będziesz w tyle ze słownictwem akademickim i specjalistycznym, także albo zacznij zakuwać już teraz (serio), albo po studiach przygotuj się najpierw na pracę nie w swoim zawodzie i nadrabianie językowych braków.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Temat jak każdy inny, oświećcie mnie. Biologia v ogrodni

Post autor: Trzyszcz »

Myślę, że po 7 latach już mu ta rada nie pomoże
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Temat jak każdy inny, oświećcie mnie. Biologia v ogrodni

Post autor: Mårran »

Skąd wiesz, może nadal czeka ^^
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości