Odwieczyny dylemat

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
applefan
Posty: 32
Rejestracja: 24 cze 2014, o 16:25

Odwieczyny dylemat

Post autor: applefan »

Wiem ,że jest już dużo wątków na temat medycyna vs stomatologia ,ale wiadomo ,że każdy człowiek to inna sytuacja. Chciałbym iść na stomatologię ,ale rodzina mi odradza i mówi ,aby iść na lekarski ,bo nie będzie mnie stać po studiach założyć swój gabinet i spłacić kredyt. Ja ze swojej strony boję się ,że za 5 lat jak skończę rynek już będzie bardzo nasycony stomatologami (prawda czy nie?). Na prawdę proszę o radę i wskazówki ,bo do pt muszę podjąć decyzję stoma albo lek na WUMie ,a rozważam jeszcze obie opcje. Czy pracując po stomię u kogoś ,można za tą pensję normalnie przeżyć? Rodzina robi mi ogromny mętlik i wiem ,że mają trochę racji ,ale może przesadzają?
zompsuareza
Posty: 60
Rejestracja: 28 cze 2014, o 21:44

Re: Odwieczyny dylemat

Post autor: zompsuareza »

Na pewno po stomie pracując u kogoś będziesz w stanie przeżyć i to nie wcale nie na jakimś złym poziomie A jak w miarę dobrze trafisz to i masz szansę być b. zadowolonym.

Gabinetu odrazu po studiach to raczej nikt nie otwiera, chyba jedynie Ci, którzy takowy dostają od rodziny. No ale takich osób jest mało.

Robota dla dentysty raczej będzie jeszcze przez kilka/kilkanaście lat. Ludzie coraz bardziej chcą dbać o zdrowie, a świadomość, że zdrowy uśmiech dużo znaczy w dzisiejszych czasach również wzrasta

Ale tak naprawdę w/w argumenty nijak mają się do najważniejszego- co wolisz robić przez całe życie, bo nie uda się ukryć, że praca dentysty różni się jednak od pracy lekarza (bardziej lub mniej w zależności od specki).

Now its time for your choice




*Nie sugeruj się opinią innych, bo nikt tego życia za Ciebie nie przeżyje.
Smoła
Posty: 127
Rejestracja: 8 cze 2009, o 13:22

Re: Odwieczyny dylemat

Post autor: Smoła »

Proste pytanie, chcesz być lekarzem czy dentystą? Jak chcesz być dentystą to nie ma sprawy, robotę znajdziesz i zarobisz, rozwiniesz się to i gabinet założysz.

A jak nie wiesz kim, chcesz być, to ja bym jednak wybrał z tych dwóch zawód lekarza. Więcej możliwości pod wieloma względami.

A jak chcesz po prostu zarabiać pieniądze to zostań kosmetyczką albo stylistą fryzur, ewentualnie informatykiem lub jakimś ekonomistą po SGH jak chcesz mieć (nie wiedzieć po co) wyższe wykształcenie i więcej stresu (=prestiżu). W sumie najlepsza opcja na dzisiaj.

A co do zarobków dentysty i lekarza, to ci pierwsi chyba już górny pułap osiągnęli, a młodzi wchodzący na rynek, wcale nie zarabiają więcej, niż lekarze rezydenci z dyżurami. A zarobki lekarzy specjalistów, w długofalowym okresie, będą rosnąć wraz z postępem prywatyzacji i powstawaniem prywatnych szpitali (w tym sieci zachodnich). Oczywiście, nie dotyczy to wszystkich specek
Luiza7
Posty: 28
Rejestracja: 5 lip 2014, o 19:23

Re: Odwieczyny dylemat

Post autor: Luiza7 »

applefan, a u mnie jest odwrotnie. Rodzina odradza mi lekarski i przekonuje do stomatologii - brak nocnych dyżurów i szybka niezależność finansowa. mam mieszane uczucia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości