Zadania z tegorocznej matury Chemia maj 2014

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Natalia1995
Posty: 16
Rejestracja: 27 cze 2014, o 16:32

Re: Zadania z tegorocznej matury Chemia maj 2014

Post autor: Natalia1995 »

W OKE Łódź chyba nie ma takiej opcji niestety
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Zadania z tegorocznej matury Chemia maj 2014

Post autor: black-cat »

Natalia1995 Mam podobną sytuację. U mnie z moich obliczeń jest różnica ok 10% między tym co sobie liczyłam w najgorszym wypadku i tego jaki wynik uzyskałam. Niestety u mnie też nie ma takiej opcji, żeby sprawdzić ile punktów uzyskało się za dane zadanie:(
Kierunek lekarski :)
Awatar użytkownika
Maciek418
Posty: 44
Rejestracja: 10 cze 2013, o 10:58

Re: Zadania z tegorocznej matury Chemia maj 2014

Post autor: Maciek418 »

wsedek pisze:
Maciek418 pisze:W Szczecinie mówili w radiu, że b.dużo osób złożyło w tym roku niby na lekarski

Widzę, że dysponujesz precyzyjnymi danymi

11,3 os/miejsce
Better?:P
Natalia1995
Posty: 16
Rejestracja: 27 cze 2014, o 16:32

Re: Zadania z tegorocznej matury Chemia maj 2014

Post autor: Natalia1995 »

black-cat Najbardziej możliwe są chyba błędy w obliczeniach/jednostkach, a że wyników nie pamiętam to ciężko sprawdzić.
Już zmotywowana na poprawę matury? Idziesz na jakieś studia czy zostajesz w domu?
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Zadania z tegorocznej matury Chemia maj 2014

Post autor: black-cat »

Też tak właśnie myślałam ale pamiętałam żeby pisać jednostki i odpowiedzi do zadań obliczeniowych. Także nie wiem za co AŻ tyle punktów mogło polecieć.
Zmotywowana jestem, bo i tak nie spodziewałam się w tym roku wybitnych wyników, jeszcze biorąc pod uwagę poziom matury, który moim zdaniem był b.wysoki. Nie idę na studia, skupiam się na nauce do matury:)
Kierunek lekarski :)
Natalia1995
Posty: 16
Rejestracja: 27 cze 2014, o 16:32

Re: Zadania z tegorocznej matury Chemia maj 2014

Post autor: Natalia1995 »

black-cat no rozumiem ja jeszcze liczę na Olsztyn, gdzie może mnie rozszerzenie z matmy poratować, no a jak nie to lecę na farmacje. A nuż mi sie spodoba i zostanie, jak nie to jakoś poprawię to cholerstwo d
Awatar użytkownika
spineeeczka
Posty: 43
Rejestracja: 30 maja 2014, o 17:14

Re: Zadania z tegorocznej matury Chemia maj 2014

Post autor: spineeeczka »

Hej,
Jak już tak wszyscy znają swoje wyniki to uważacie, że w tym roku progi spadną w porównaniu do zeszłych lat?
Jak dla mnie chemia była tragiczna, ale jeśli progi chociaż utrzymają się na takim poziomie jak w 2013 to się dostanę tam gdzie mi się marzy
annusza
Posty: 481
Rejestracja: 17 mar 2012, o 10:29

Re: Zadania z tegorocznej matury Chemia maj 2014

Post autor: annusza »

Ja z kolei zostałam mile zaskoczona, bo z kluczem Witowskiego i tym, co pisała tu Belpherka wyliczyłam sobie 2 pkt mniej, czyli klucz był jednak troszkę elastyczny.
bo11
Posty: 53
Rejestracja: 18 lip 2011, o 17:46

Re: Zadania z tegorocznej matury Chemia maj 2014

Post autor: bo11 »

Mm takie pytanie, w zadaniu 37 b) probówka I: czy niepoprawnym jest stwierdzenie, że nastąpiło zwęglenie ? Bo sam kwas siarkowy stężony powoduje zwęglenie związków z tlenem.
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Zadania z tegorocznej matury Chemia maj 2014

Post autor: Giardia Lamblia »

bo11 pisze:Bo sam kwas siarkowy stężony powoduje zwęglenie związków z tlenem.
Zbyt daleko idące uproszczenie.

Jesteś w stanie zwęglić tym kwasem inny kwas, np. octowy? Jedyna grupa alaniny zawierająca w swoim składzie tlen to grupa karboksylowa.

Do tego się to sprowadza - o zwęglaniu nie ma mowy, bo tam nie powstaje węgiel.

Zwęgla się cukry - one mają liczne grupy hydroksylowe. Tam rzeczywiście powstaje węgiel.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości