Odwołanie od wyniku matury 2014

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
anula1995
Posty: 3
Rejestracja: 5 lip 2014, o 12:40

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: anula1995 »

speakerval, dzięki za wszystkie informacje
Czyli myślisz że mimo ponownego sprawdzenia przed wglądem, jest jakaś szansa, że uda się uzyskać chociaż jeden punkcik?
Awatar użytkownika
PatrycjaW94
Posty: 265
Rejestracja: 13 lip 2012, o 14:28

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: PatrycjaW94 »

anula1995, szansa zawsze jest, w końcu skądś się biorą ci ludzie którym się udaje

Mnie dzisiaj troszkę wcięło w fotel, bo sprawdziłam jeszcze raz na stronie OKE za które zadania mam odjęte punkty i okazuje się, ze zmieniła mi się punktacja. Za jedno zadanie mam doliczony punkt, za inne odjęty, łącznie tyle samo. Wiem, ze moja praca już przeszła przez sprawdzenie, (bo dzwoniłam do OKE) ale jeszcze nie dostałam nawet terminu na wgląd.
weroniik
Posty: 63
Rejestracja: 9 sie 2013, o 11:16

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: weroniik »

Dzisiaj przyszła mi pocztą informacja o ustalonym terminie wglądu na 15.07, trochę przeraziła mnie ta zawrotna szybkość odpowiedzi od oke, bo wniosek wysyłałam wprawdzie faxem ale w piątek i nie z samego rana A tak propo jeśli pracę obejrzę i będę chciała złożyć wniosek o jej powtórne sprawdzenie to zostawia się od razu ten wniosek w oke? czy wysyła się tak jak z wnioskiem o wgląd do pracy? czy orientuje się ktoś jak powinien wyglądać taki wniosek? wiem że musi być tam uzasadnienie odnośnie zadania za które uważam że powinny być punkty ale czy jest jakiś wzór? wybaczcie za tyle pytań ale na str oke nie znalazłam nic o wniosku o ponowne sprawdzenie pracy.
cernentia
Posty: 82
Rejestracja: 12 kwie 2014, o 13:22

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: cernentia »

wysyła.
wniosek piszesz sama, nie ma wzoru.
opisujesz gdzie pominięto punkty, albo gdzie uważasz, że niesprawiedliwie ci je odjęto i wtedy cytujesz wypowiedzi nauczycieli na ten temat albo książki.
weroniik
Posty: 63
Rejestracja: 9 sie 2013, o 11:16

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: weroniik »

Dzięki wielkie cernentia !
marcinoser
Posty: 54
Rejestracja: 18 lut 2014, o 00:54

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: marcinoser »

Słuchajcie mam takie pytanie: czy ktoś z Was odwoływał się od odwołania? Napisałem z prośbą o ponowne sprawdzenie 4 zadań, gdzie w 2 byłem 100% pewien dobrej odpowiedzi, a nie zaliczyli mi. Czy jest takie ponowne odwołanie w ogóle możliwe? (jestem podpięty pod OKE Wrocław)
Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: Fantazmic »

Skoro jesteś pewien, że masz dobrze, a nie sprawdzili Ci ponownie pracy i nie zaliczyli tych zadań, to możesz sprobować odwołać się do samego CKE, z prośbą o ponowne sprawdzenie (i tutaj musisz podać stosowne uzasadnienie). Jak to nie pomoże, to zostaje sąd.
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: Giardia Lamblia »

marcinoser, jeżeli w odwołaniu wykażesz, że Twoja odpowiedź jest poprawna i zgodna z kluczem, i rzeczywiście tak będzie, to nie widzę powodu, żeby mieli nie uznać.

Tylko ja na tym forum już wielokrotnie spotkałem się z taką 100% pewnością, a klucz (i sucha analiza) jednak mówił coś innego. Często brakuje tego ciągu logicznego wypowiedzi przez co jest ona niepełna. To wcale nie musi być niepoprawne, natomiast nie odpowiada na zadane pytanie.

Co nie oznacza, że tak musi być w Twoim wypadku. Staram się tylko uczulić na zbyt dużą pewność, że ta konkretna odpowiedź jest dobra.

Jeżeli nie jest się w stanie obiektywnie samego siebie oceniać, zawsze można się zapytać jakiejś osoby trzeciej.
Fantazmic pisze:Jak to nie pomoże, to zostaje sąd.
Proponuję zwrócić się z problemem do Uwagi
Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: Fantazmic »

Być może nie uznali Ci, bo nie napisałeś, w jakim celu ten wirusowy dna włącza się do genomu człowieka.
W treści zadania prosili o opisanie znaczenia tego procesu w przebiegu infekcji HIV.
Silvernight
Posty: 68
Rejestracja: 3 mar 2014, o 16:51

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: Silvernight »

Jakieś postępy? jak toczy się wasza walka o punkty? ja dalej czekam na 21
Awatar użytkownika
PatrycjaW94
Posty: 265
Rejestracja: 13 lip 2012, o 14:28

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: PatrycjaW94 »

Ja byłam dzisiaj (Kraków). Nic nie znalazłam, mili rację co do ilości punktów. Dodam, ze zrobiłam tak głupie błędy, ze szkoda gadać /
A ogólnie atmosfera i organizacja na wielki plus. Od biologii i chemii oddzielnie dostałam ekspertów, wszystko wytłumaczyli, nie pośpieszali, byli mili, nawet pochwalili
klaudia0506
Posty: 12
Rejestracja: 7 sie 2013, o 16:28

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: klaudia0506 »

hej, mam takie pytanie byłam w OKE poznań i sprawdzałam swoją pracę. Mam wrażenie, że sprawdzała ją jakaś czepialska wredota. Chodzi mi np. o zadanie, w którym trzeba było uzasadnić dlaczego samce nie mogą być szylkretowe ( czy jakoś tak) Całą odpowiedź miałam dobrą, a ta osoba czepiła się do słowa allel było ono w pracy podkreślone.
Miałam napisane allel XB, rozumiem, że X to nie allel a chromosom, jednakże XB to już zupełnie inna sprawa. Z resztą miejsca na opisywanie, że jest to allel B zależny od chormosomu X raczej nie było.
W samej treści zadania było napisane, że allel B ( XB) odpowiada za.

Myślicie, że powinnam się tu odwołać?
MaBaker
Posty: 41
Rejestracja: 23 sty 2013, o 16:47

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: MaBaker »

Dzwonili do mnie z OKE Wawa i mam wizyte 14 lipca. Składałem wniosek w poniedziałek od razu po wynikach.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości