Podręczniki

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
anusia1994
Posty: 329
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 16:17

Re: Podręczniki

Post autor: anusia1994 »

jeżeli chodzi o teorię to tak, ale do matury to trzeba przede wszystkim zbiory zadań przerabiać
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Podręczniki

Post autor: Smile_Forever »

piterguitar, oprócz zbioru zadań Pazdro warto przerabiać zadania z arkuszy dostępnych w internecie (CKE i nie tylko, najróżniejsze testy z próbnych matur), poza tym mogę Ci polecić Witowskiego, tam jest całkiem sporo zadań
Awatar użytkownika
Anarionn
Posty: 326
Rejestracja: 27 mar 2013, o 10:14

Re: Podręczniki

Post autor: Anarionn »

abc Maturalne jest najbardziej maturalnym zbiorem na rynku - przede wszystkim są tam zadania z tekstem nad którymi trzeba myśleć ) Robienie Witowskiego jest bez sensu.
piterguitar
Posty: 2
Rejestracja: 2 lut 2014, o 22:58

Re: Podręczniki

Post autor: piterguitar »

Dziękuję za odpowiedzi. Także planuję przerobić te książki nowej ery zbiór ABC maturalne no i oczywiście masę testów CKE i OKE. Jeśli chodzi o biologię to zaczynam teraz od przerabiania Biologia na czasie nowej ery, potem planuję, vademecum Gutowskiej, jakiś zbiór zadań aktualny, no i masę testów CKE i OKE. Myślicie że też taki zestaw do biologii da radę? Nie wiem trochę co myśleć o tym jak ludzie wypisują po kilkanaście pozycji z których przygotowywali się do biologii. To konieczne, aby uzyskać dobry wynik? Maturę pisałem w ubiegłym roku, ale że zdecydowałem się wtedy kiedy składaliśmy deklaracje to moje wyniki były słabe i zabieram się za to od początku. Daję sobie półtora roku.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
turbodynoman
Posty: 179
Rejestracja: 2 mar 2013, o 09:22

Re: Podręczniki

Post autor: turbodynoman »

Co na dobitke po medyku i abc: arkusze wyd pazdro czy zadania p. Krzeczowskiej parkedukacja?

quahodron
Posty: 13
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 16:26

Re: Podręczniki

Post autor: quahodron »

Witajcie.
Który podręcznik do chemii organicznej byłby lepszy, z Rożaka, czy też Danikiewicza? Chodzi mi głownie o to aby było napisane zrozumiałym językiem i nie było zbyt dużo lania wody
Awatar użytkownika
Bioguah0
Posty: 371
Rejestracja: 12 mar 2013, o 19:04

Re: Podręczniki

Post autor: Bioguah0 »

Cześć. Zapewne znalazła się tutaj opinia o podręcznikach z Nowej Ery, ale nie chce mi się przewijać całości. Co o nich sądzicie? Czy z chemii powinnam dokupić jeszcze jakieś podręczniki (czyt. bazy wiedzy) poza tymi szkolnymi? Zbiorów mam kilka, ale chodzi mi o wytłumaczenie i teorię.
Awatar użytkownika
Chimera
Posty: 216
Rejestracja: 8 sty 2013, o 18:44

Re: Podręczniki

Post autor: Chimera »

Bioguah0, biologia jest fajna, ale kilka błędów się znajdzie (kto rozumny- zauważy) Chemia cz. 1 to porażka. Lepiej mi się uczy ze starych podręczników, z których uczyła się moja mama Aczkolwiek podobno 2 część jest już lepsza. Co do biologii. polecam vademecum z Operonu, a z chemii Grega zzdasz na 100% czy jakoś tak
Awatar użytkownika
wakemeup
Posty: 151
Rejestracja: 16 lip 2013, o 13:41

Re: Podręczniki

Post autor: wakemeup »

Przeczytałam tu pare stron i oceniacie, ze lepiej zakupić Różaka niz te 4 czesci podreczników Pazdy z 2009 , zgadza sie ?
gamestar
Posty: 35
Rejestracja: 6 lip 2013, o 10:23

Re: Podręczniki

Post autor: gamestar »

Skoro matura idzie w kierunku logicznego myślenia to zbiory zadań też muszą podążyć tym torem. I tu jest moje pytanie jakie zbiory z chemii stawiają na myślenie, niestandardowe problemy, etc.? Na jakich warto teraz bazować przygotowując się do poprawki? Do tego jaki podręcznik będzie dobry do teorii dla samouka? Pazdro, Rożak? Chodzi mi o takie niuanse o których podręczniki rzadko kiedy piszą a nauczyciele chemii mają w zwyczaju to dopowiadać. No i oczywiście przystępność podania materiału ale bez przesady.

Czyli w skrócie - podręcznik który może zastąpić szkołę.

Mam 2 letniego witowskiego, miałem ochote zmieniać go na nowsze wydanie, ale chyba to się mija z celem. Pozmieniało się w nich coś, czy tylko jest więcej zadań pod jeden schemat?

Z kolei z biologii operon wystarczy? Uzupełniać hoserem lub lewińskim?

A co sądzicie o repetytorium persony z biologii?
Awatar użytkownika
wsedek
Posty: 490
Rejestracja: 22 lis 2013, o 15:48

Re: Podręczniki

Post autor: wsedek »

Z biologii to nie ma repetytorium persony. z wydawnictwa medyk jest repetytorium danowskiego z biologii. na uwagę moim zdaniem zasługuje tylko 3 część tego repetytorium

Usmiech
Posty: 32
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 23:04

Re: Podręczniki

Post autor: Usmiech »

Czy ktoś wie jaka to książka?
Załączniki
IMAG0745.jpg
przemkoooo
Posty: 268
Rejestracja: 6 maja 2013, o 16:38

Re: Podręczniki

Post autor: przemkoooo »

Mozecie polecic jakies dobre podreczniki? Zaraz 3 klasa a ja zadnego nie mam. Co prawda wszystkie zadania prawie robie bezproblemowo, no ale wiecie jak to jest jak w wiekszosci ten sam schemat A jednak ta teoria jakas by sie przydala.
Polecacie pazdro?
Pare stron temu bylo takie repetytorium pwn. jak myslicie?
lepsze bedzie?

Bo czytalem tez tutaj ze operon to jednak g***o.
To jak ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości