Studia medyczne, specjalizacja itp.

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Jivan »

Kaamil, a ty z czego robisz?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Medycyna Lwów »

staż zaczynam póki co.
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Michch »

A można wiedzieć, jaką specjalizację sobie upatrzyłeś?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Medycyna Lwów »

się okaże
Huge Dream
Posty: 4
Rejestracja: 3 paź 2013, o 21:49

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Huge Dream »

Drogi Padre Morf,
Mam do ciebie bardzo ważne pytanie. Temat był już wałkowany 100 razy. Ja jednak chciałem dowiedzieć się czegoś więcej szerzej i z pierwszej ręki-zależy mi na tym!
Czytałem, że miałeś do czynienia z kardiochirurgią w Krk. Mógłbyś szerzej opisać pracę tamtejszych kardiochirurgów. Czy naprawdę ciężko się tam dostać czy to tylko plotki. Jakie są opinie, samych lekarzy? Czy prof S. jest bardzo wymagający dla sowich asystentów/podwładnych. Jaka atmosfera pracy. Czy pracowałeś również z transplantologami.( z doktorem P.P. ) Czy ich praca jest rzeczywiście bardziej wymagająca niż klasyczna K-chirurgia. Jak wygląda ich praca codzienna. Czy wykonują tyle samo zabiegów dziennie co nie zaangażowani w przeszczepy serca. No i pytanie podstawowe czy rzeczywiście jest tak brdzo ciężko i zabiegi oraz samo prowadzenie przed/po operacyjne jest aż tak ciężkie. Jak wygląda dopuszczanie młodych. Jaka atmosfera w sali operacyjnej bo z tym na KCh jest różnie). Co sądzisz o operacjach tętniaków rozwarstwiających z których ta klinika słynie nie tylko w PL. Bo legendy krążą już o k-chirurgi w Krk. Chciałbym poznać opinie kogoś kto rzeczywiście był, widział, przeżył.
Dziękuję z odp.
Pozdrawiam Cię serdecznie Padre!
Awatar użytkownika
PsychoMorf
Posty: 1
Rejestracja: 28 paź 2013, o 16:51

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: PsychoMorf »

Bardzo interesuję się medycyną, przyszłość wiążę właśnie z tym kierunkiem. Hobbistycznie interesuję się też toksykologią aczkolwiek najbardziej ciągnie mnie do zupełnie innych działów medycyny. Konkretnie chodzi mi o psychiatrię i medycynę sądową. To pierwsze wynika z zamiłowania do zagadek, a ludzki umysł, sposób postępowania, różne choroby to przecież nadal bardzo niejasna kwestia, drugie zaś wynika. z nie wiem czego po prostu jakoś tak mam Do rzeczy moje pytanie jest następujące: czy jest możliwe specjalizowanie się w dwóch tych dziedzinach jednocześnie i czy fizycznie da się to zrobić no i ile czasu to może zająć?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Mårran »

Jednocześnie można robić jedną specjalizację. Jak chcesz, możesz zrobić jedną po drugiej. Najpierw pomyśl jednak o rozpoczęciu studiów, potem zastanawiaj się nad specjalizacją
Pani Buka
Partit21
Posty: 7
Rejestracja: 20 sie 2013, o 14:12

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Partit21 »

Witam!
Jestem tegorocznym maturzystą, który ma odwieczny dylemat pt. stoma czy medycyna. Przeczytałem chyba wszystkie tematy na tym forum odnośnie tego i większość blogów prowadzonych przez lekarzy. Nadal jednak mam dylemat i nie jestem pewien czy wybór studiowania stomatologii to dobra decyzja. Z tego powodu prosiłbym o przedstawienie jak to wygląda już po studiach na forum z tego co kojarzę Padre Morfe jest anestezjologiem z długoletnim już stażem (strasznie dobrze czyta się bloga ), Kamil nie jestem pewien ale chyba zaczynasz staż lub kończysz, doktorka już na spec internistka.
Nie wiem, czy znajduję się na forum jakiś stomatolog (jeżeli tak, to napisz jak wygląda rynek, przecież Polska ma największą ilość dentystów przypadających na iluś mieszkańców). Jeżeli macie tylko chwilę czasu, proszę, skrobnijcie parę linijek jak wygląda wasz typowy dzień pracy, jakie widzicie plusy a jakie minusy.
kardiogirl
Posty: 188
Rejestracja: 8 lip 2012, o 05:17

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: kardiogirl »

zastanow sie czy w ogole chcesz isc na te studia , skoro do tej pory nie wiesz jaki kierunek
EwKa1202
Posty: 140
Rejestracja: 19 lip 2013, o 12:29

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: EwKa1202 »

Hej nie wiedziałam za bardzo w jakim wątku umieścić to pytanie ale mam nadzieję,że tutaj otrzymam jakąś odpowiedź. Czy możliwe jest jakieś połączenie fizjoterapii (licencjat) z lekarskim? tzn. pytam czy to mi jakoś ułatwiło by specjalizację czy nie wiem jak ten licencjat z fizjoterapii mogę praktycznie wykorzystać
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Medycyna Lwów »

Nic nie ułatwi.

tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: tchorz »

Jest chyba specjalizacja rehabilitacji-czyli lekarz, który zleca jak pacjent bedzie rehabilitowany, ale pewnie będąc po licencjacie takie rzeczy wiesz. w sensie papierów zaliczenia czegoś to na pewno nic.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Mårran »

kardiogirl, ja tez sie zastanawialam az do rekrutacji, na co chce isc, a plany mialam duzo bardziej rozbiezne niz stoma/lek.
ewka1994, praktycznie nie wykorzystasz, chyba ze jako gratis do leczenia od razu powyginasz pacjenta ^^ A polaczyc kierunki pewnie jakos sie da, ale imo szkoda zycia

Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości