Plan lekcji na studiach

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
lolnik1
Posty: 2
Rejestracja: 31 sie 2010, o 18:57

Plan lekcji na studiach

Post autor: lolnik1 »

Jestem ciekaw jak wygląda plan lekcji na studiach medycznych, czy np. lekcje trwają od 8-15, czy jakoś inaczej, bo jeszcze trzeba się w domu pouczyć? Z góry dzięki za odpowiedzi .
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Plan lekcji na studiach

Post autor: a_niap »

To zalezy gdzie. Np: Katowice pierwsze dwa lata zajecia do 14, a w Warszawie porozrzucane na caly dzien, najczesciej jakies glupie okienko w srodku gdzie ani wrocic do domu, ani sie uczyc. Wiecej sie uczy w domu, fakt, wiec jak sa zajecia do wieczora to nawet jak sie nie chce uczyc w nocy to trzeba bo nie da sie w dzien bo sie siedzi na zajeciach.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Plan lekcji na studiach

Post autor: Medycyna Lwów »

i nie lekcje tylko zajęcia (ćwiczenia, seminaria, wykłady)
Faktycznie na WUM na pierwszych 3 latach są zajęcia porozrzucane po całym dniu (zdarza się że ma się zajęcia do późna nawet w piątki - coś o tym wiem niestety). Od 3 roku dodatkowo są zajęcia zblokowane tzn. że dany przedmiot trwa np. 2 tygodnie codziennie rano (na 3 roku 8-10.30, od 4-6 od 8 do 13.30) a potem jeszcze wykłady i ew. farmakologia, która nie jest zblokowana.
naibaf
Posty: 10
Rejestracja: 29 cze 2014, o 13:58

Re: Plan lekcji na studiach

Post autor: naibaf »

A wie ktoś jak to wygląda w Łodzi?
meisie
Posty: 70
Rejestracja: 3 lip 2013, o 11:35

Re: Plan lekcji na studiach

Post autor: meisie »

a jak jest w Gdańsku?
BlueVelvet
Posty: 323
Rejestracja: 4 paź 2013, o 11:41

Re: Plan lekcji na studiach

Post autor: BlueVelvet »

Niektóre uczelnie mają zamieszczone na stronach plany zajęć.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Plan lekcji na studiach

Post autor: Mårran »

GUMed pierwsze trzy lata ma niezblokowane, zajecia sa na rozne godziny i o roznych porach sie koncza. Bywaja czasem do pozna, to zalezy od grupy. Sa tez okienka. Czasem fajnie, bo mozna obiad zjesc czy sie pouczyc, a czasem jest to wnerwiajace, bo sie dluzej na uczelni siedzi.

Nastepne trzy lata to bloki, zaczyna sie 8-8:30, konczy roznie, czasem o 11, czasem o 14.

Od piatego roku nie ma wykladow.
Pani Buka
aaaniaaa
Posty: 12
Rejestracja: 2 lip 2012, o 20:50

Re: Plan lekcji na studiach

Post autor: aaaniaaa »

Do a_niap akurat w Katowicach też różnie bywa zależy w której grupie sie wyląduje, można mieć zajęcia zarówno na 8 jak i na 18, czasem niektóre grupy mają jakiś dzień wolny w tygodniu, różnie to bywa.
meisie
Posty: 70
Rejestracja: 3 lip 2013, o 11:35

Re: Plan lekcji na studiach

Post autor: meisie »

Samira dziękuję za plan
i Mårran za wypowiedz
kardiogirl
Posty: 188
Rejestracja: 8 lip 2012, o 05:17

Re: Plan lekcji na studiach

Post autor: kardiogirl »

a we wrocku ?
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: Plan lekcji na studiach

Post autor: mossa »

Plany z Wrocławia są na stronie, możesz sobie zobaczyć. Generalnie u nad bloki są tylko na 6 roku (były, nie wiem jak będzie teraz) a wcześniej to różne zajęcia na różne godziny, czasem z okienkami, czasem bez, zależy wszystko od grupy. Kliniki zwykle na 7:45-8, a inne zajęcia to jak katedrze przypasuje.

kardiogirl
Posty: 188
Rejestracja: 8 lip 2012, o 05:17

Re: Plan lekcji na studiach

Post autor: kardiogirl »

no właśnie patrze i probuje zrozumiec
Awatar użytkownika
asia_asia
Posty: 201
Rejestracja: 29 cze 2013, o 13:01

Re: Plan lekcji na studiach

Post autor: asia_asia »

lekcje )

CM UMK na 1 roku bardzo różnie. w 1. sem. dwie grupy miały wolne piątki, a ja narzekałam na anatomie od 14 i przez kilka tygodni siedzenie w prosektorium ciągiem do 18:30 bo taki mi przypadł termin fakultetu.
2. semestr był obfity w okienka, ale mimo to, jakby sie zastanowić, popołudnia miałam w większości wolne.
wykłady od rana, chociaż czasami psuli nam popołudnia, bo wciskali wykład, który był obowiązkowy (naprawde obowiązkowy, bo 1) podpadliśmy, 2) usunieto ćwiczenia z etyki).

za to grupa mojej znajomej z 2 roku zaczynała 2 semestr mając zapełnione od rana do wieczora, ale tylko 2 dni w tygodniu i w jednym z tych dni 5 wejściówek. już sie boję :P
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości