Kto na UMB?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
wkatarzyna
Posty: 21
Rejestracja: 5 lip 2014, o 22:18

Re: Kto na UMB?

Post autor: wkatarzyna »

Agher, dziękuję za odpowiedzi.
I kolejne pytania:
- może ktoś się orientuje, czy w Białymstoku jest jakiś akademicki klub jeździecki, a jeśli tak, to czy jest możliwość zaliczenia tam fakultetów z wuefu?
- kiedy tak właściwie można się wprowadzić do akademika?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Kto na UMB?

Post autor: Mårran »

Na pierwszym roku garstka jest osob, ktore mysla jakiejs konkretnej specce, wiekszosc specjalistow to kardio i neurochirurgia, bo greys anatomy itp. Ew plastyczna, bo sie nasluchali o zarobkach.

Pani Buka
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

[Link] Kto na UMB?

Post autor: Agher »

Mårran pisze:Na pierwszym roku garstka jest osob, ktore mysla jakiejs konkretnej specce, wiekszosc specjalistow to kardio i neurochirurgia, bo greys anatomy itp. Ew plastyczna, bo sie nasluchali o zarobkach.
U mnie większość to byli okuliści, dermatolodzy, anestezjolodzy i ginekolodzy. Chyba miałaś jakiś ogłupiony serialami rocznik . Z drugiej strony nie ma co się z takich osób śmiać, bo na pewno się znajdzie parę takich osób, którym te plany się nie zmienią i zostaną takie jakie mieli od początku studiów.

Co do pytań powyżej: nie mam zielonego pojęcia czy jest jeździectwo. Musisz się rozeznać u źródła, albo poszukaj może mają jakąś stronę internetową?

O akademiki zapytaj tutaj: akademiki-bia-ystok-vt51557-30.htm - tu udzielają się osoby które w nich mieszkały / mieszkają i pewnie pomogą
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Kto na UMB?

Post autor: Mårran »

Ja znam jedna osobe, ktorej sie kardiochir nie zmienila do konca, ale to facet, a poza tym nie oglada seriali

Pani Buka
muciaas
Posty: 17
Rejestracja: 31 lip 2013, o 15:34

Re: Kto na UMB?

Post autor: muciaas »

czy ktos z lekarskiego szuka mieszkania w białym? szukam współlokatorów, chłopaki, dziewczyny, zależy mi aby miszkać z kimś kto tez studiuje medycynę. Piszcie jeśli jesteście chętni, razem cos poszukamy.
Awatar użytkownika
Evolutio
Posty: 104
Rejestracja: 18 mar 2011, o 20:32

Re: Kto na UMB?

Post autor: Evolutio »

Zwracam sie z pytaniem do Studentów lub absolwentów UMB. Czy ktos z Was orientuje sie czy praktyki lekarskie mozna odbywac w innym terminie niz wakacje. Jesli nie to kiedy takie praktyki sie zaczynaja. Chodzi mi o to czy w czasie wakacji jest mozliwosc zeby wyjechac na programy studenckie typu Work Travel do USA. Prosze o odpowiedz i dziekuje z gory za kazde slowo
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Kto na UMB?

Post autor: Agher »

w zasadzie praktyki można odbywać w dowolnym terminie, wszystko zależy od tego na co się umówisz z opiekunem praktyk w miejscu gdzie chcesz je robić. Znam osoby które robiły praktyki w weekendy, popołudniami albo w ferie zimowe. Co do wyjazdów na praktyki to wydaje mi się, że tego typu akcje są uznawane za dodatkowe i zwykłe praktyki i tak trzeba zrobić, nawet jeżeli program się pokrywa. Tak przynajmniej jest w tym roku, chociaż nie wiem czy już ktoś tego jakoś nie obszedł
Awatar użytkownika
purplelipstick
Posty: 29
Rejestracja: 4 lip 2013, o 12:09

Re: Kto na UMB?

Post autor: purplelipstick »

przecież można wyjechać na praktyki wakacyjne za granicę z IFMSA (SCOPE Professional Exchange) i pod warunkiem, że przedstawisz prawidłowo wypełnionego logbooka (dzienniczek praktyk) i wystawiony certyfikat po powrocie opiekunowi praktyk to spokojnie zaliczą
Awatar użytkownika
purplelipstick
Posty: 29
Rejestracja: 4 lip 2013, o 12:09

Re: Kto na UMB?

Post autor: purplelipstick »

ale na to po 3 roku dopiero można wyjechać
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Kto na UMB?

Post autor: Agher »

faktycznie, zapomniałem o praktykach z IFMSA, mój błąd
Awatar użytkownika
Evolutio
Posty: 104
Rejestracja: 18 mar 2011, o 20:32

Re: Kto na UMB?

Post autor: Evolutio »

sorry chyba sie niejasno wyrazilem, przepraszam. mowiac o wyjezdzie do usa nie mialem na mysli odrabiania tam praktyk tylko zwykly studencki program umozliwiajacy legalna prace tam (oczywiscie nie w branzy medycznej). praktyki chce odrabiac w Polsce a tam chce na wakacje pracowac i zwiedzac. I w tym rzecz zeby to sie nie pokrywalo. stad moje zapytanie bylo.

Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Kto na UMB?

Post autor: Agher »

, no to nie musisz się obawiać, spokojnie się dogadasz żeby robić praktyki w czasie roku akademickiego, np. w weekendy, w ferie zimowe czy popołudniami itd.
Awatar użytkownika
aleksandra0294
Posty: 78
Rejestracja: 27 cze 2014, o 11:17

Re: Kto na UMB?

Post autor: aleksandra0294 »

Ile wynosi próg na stome na UMB teraz?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 2 gości