żel pod prysznic

Dyskusje dotyczące szerokiego spektrum zagadnień z dziedziny chemii, a w szczególności jej podstaw, zmierzających do zrozumienia prostych relacji chemicznych
lak
Posty: 5
Rejestracja: 23 lip 2014, o 19:58

żel pod prysznic

Post autor: lak »

Dzieńdobry, chciałem zapytać z czego robione są żele pod prysznic?
Proszę pisać wszystko co Państwo wiedzą na ten temat. Dziękuje i pozdrawiaml
lak
Posty: 5
Rejestracja: 23 lip 2014, o 19:58

Re: żel pod prysznic

Post autor: lak »

Interesuja mnie w szczególności żele tzw. przezroczyste, ale informacje o innych też będą mile widziane. Dzięki.
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: żel pod prysznic

Post autor: Giardia Lamblia »

Przecież masz podany skład na opakowaniu
lak
Posty: 5
Rejestracja: 23 lip 2014, o 19:58

Re: żel pod prysznic

Post autor: lak »

no tak, no tak, wszystko jest na opakowaniu, ale narazie nie chce wydawać iluś tam zł na żel, nie stać mnie, wole tu narazie popytać na forum. Nie chce mi się też iść do sklepu i spisywać z etykiety po kryjomu, bo taki patent też chodzi po głowie, więc jeżeli ktoś zna, byłby w stanie podzielić się wiedzą z czego zrobione są żele pod prysznic, szczególnie te przezroczyste, to byłbym wdzięczny, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: żel pod prysznic

Post autor: Giardia Lamblia »

Kurczę, ale przecież masz internet!

Krótka instrukcja obsługi:
1) Wpisujesz nazwę żelu (np. Nivea Men Pure Impact, lub jakikolwiek inny, nazwę żelu też możesz znaleźć w internecie szukając po stronach internetowych produktu) i słówko Ingredients"
2) Wchodzisz na strony aż znajdziesz skład
3) Voila
amazon.com/Nivea-Pure-Impact-Men-Ounce/dp/B00AYSXBPO
Ingredients
Water, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Acrylates Copolymer, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Fragrance, Disodium Cocoyl Glutamate, Glycerin, Glyceryl Glucoside, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Polyethylene, Lactose, Cellulose, Hydroxypropyl Methylcellulose, Trisodium EDTA, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Ultramarines.
BlueVelvet
Posty: 323
Rejestracja: 4 paź 2013, o 11:41

Re: żel pod prysznic

Post autor: BlueVelvet »

Na stronach z kosmetykami często podawany jest ich skład.
A mogę zadać niedyskretne pytanie: dlaczego tak Cię ciekawi skład żeli pod prysznic?
lak
Posty: 5
Rejestracja: 23 lip 2014, o 19:58

Re: żel pod prysznic

Post autor: lak »

Dzzięki

Do użytkownika BlueVelvet:

możesz zadać pytanie i z chęcią bym Ci powiedział, ale musze narazie zachować sie dyskretnie na ten temat. powiem, że ciekawi mnie sklad i nie tylko niektórych substancji chemicznych szczególnie przy pewnym ich wyglądzie. to narazie tyle. sory.

pozdrawiam all.
BlueVelvet
Posty: 323
Rejestracja: 4 paź 2013, o 11:41

Re: żel pod prysznic

Post autor: BlueVelvet »

Jasne, rozumiem Również pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości