Odczynniki

Jak stworzyć własne laboratorium, gdzie kupić odczynniki i sprzęt laboratoryjny, wszystko o bezpieczeństwie, doświadczeniach...
Cadrigar
Posty: 20
Rejestracja: 3 kwie 2014, o 15:00

Odczynniki

Post autor: Cadrigar »

No właśnie. Naczytałem się trochę i nadal nie wiem gdzie znaleźć odczynniki. Większość sklepów nie sprzedaje cywilom a jeśli już sprzedają to mają wybrakowany towar. Czytałem o eko osiem - nie obchodzą mnie wszelkie wpisy do danych, mogę mieć naloty i codziennie, ważne bym miał odczynniki potrzebne mi do olimpiady biologicznej. Oto one:
Ca(NO3)2
CaSO4
NaNO3
KNO3
KCl
MgSO4
Na2SO4
KH2PO4
NaH2PO4
FeCl3
Będę bardzo wdzięczny za pomoc!
mmmichal
Posty: 95
Rejestracja: 11 lis 2013, o 09:57

Re: Odczynniki

Post autor: mmmichal »

Nie chciałbym być złośliwy, ale po prostu nie pojmuję, jak i gdzie szukałeś, że nie znalazłeś żadnej z tych soli, albo że którejś nigdzie nie chcieli Ci sprzedać.

CaSO4 – toż to zwykły gips, kupisz go w każdym sklepie budowlanym.

FeCl3 – jest używany do wytrawiania obwodów drukowanych i można go kupić w sklepach elektronicznych. Oczywiście chodzi o sklepy dla elektroników, a nie takie z telewizorami i pralkami. Nie występują one zbyt powszechnie w polskich miastach i wsiach, ale internetowych znajdziesz sporo.

Większość odczynników z Twojej listy to dość powszechne nawozy i kupisz je w sklepach ogrodniczo-rolniczych. Przy czym mam na myśli większe sklepy typowo ogrodnicze, a nie np. działy w marketach, bo tam są raczej wieloskładnikowe gotowe mieszanki nawozowe, a nie pojedyncze sole. W większości sklepów ogrodniczych na pewno będą (albo Ci bez większych problemów ściągną z jakiejś hurtowni) te sole:
KNO3
Ca(NO3)2
MgSO4
KCl

Natomiast te:
KH2PO4
NaH2PO4
chyba najłatwiej kupić w akwarystycznych - takich bardziej specjalistycznych, z nawozami do akwariów. Tych sklepów należy raczej szukać w internecie, a nie w najbliższej okolicy. To adresy dwóch pierwszych, które mi się nawinęły:

Kod: Zaznacz cały

akwanawozy.com.pl

Kod: Zaznacz cały

sklep.wodna-kraina.pl/
Z resztą na Twoim miejscu zacząłbym zakupy od takich sklepów akwarystycznych, bo tam można dostać prawie wszystko co masz na liście i w małych opakowaniach (a pa przykład KCl w ogrodniczych występuje głównie w worach powyżej 20 kg).

Sole sodu nie są zbyt popularnymi nawozami, ale Na2SO4 używa się jako dodatku do paszy dla zwierząt, więc w rolniczych też powinien być.

W aptece można kupić MgSO4 (powiedzmy w co trzeciej), Na2SO4 (w nielicznych) i KCl (ale na receptę, więc się nie liczy). Jednak z apteki wychodzi drogo i ma sens tylko wtedy, gdy potrzebujesz bardzo małych ilości. Ponadto można szukać w przemysłowo-drogeriowych sklepach typu „1001 drobiazgów”, winiarskich, wędliniarskich itp., ale prawdopodobnie więcej się nalatasz niż to warte, albo zapłacisz za dziesięć przesyłek z dziesięciu sklepów wysyłkowych, zamiast za jedną czy dwie.

Najprościej szukać przez internet, przy czym warto też po nazwach zwyczajowych, czyli na przykład azotan sodu – saletra sodowa, saletra chilijska, siarczan sodu – sól glauberska itd. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „siarczan magnezu sklep ogrodniczy”, „saletra sodowa sprzedaż” lub coś w tym stylu i po prostu nie da się nie znaleźć.

Wiem, że są hurtownie chemiczne lub inne specjalistyczne czy branżowe, gdzie rzeczywiście nie sprzedają prywatnym osobom, ale na Twojej liście nie ma nic, czego nie można kupić w zwykłych sklepach i czego przeciętny obywatel nie może posiadać. I o ile nie masz zamiaru przy użyciu KNO3 wysadzić najbliższego komisariatu, albo za pomocą gipsu zamurować w piwnicy zwłok sąsiadki, to bardzo wątpliwe, żeby jakieś służby się Tobą zainteresowały i robiły Ci „naloty”. Nie wiem też, co masz na myśli pisząc o sprzedawaniu wybrakowanego towaru. Zdecydowana większość sprzedawców na allegro i w sklepach internetowych, to normalne, legalne firmy i od takich należy kupować, a nie od pokątnych handlarzy z jakiegoś forum dla piromanów, bo wtedy rzeczywiście można mieć problemy.
Cadrigar
Posty: 20
Rejestracja: 3 kwie 2014, o 15:00

Re: Odczynniki

Post autor: Cadrigar »

Chodziło mi o to, by u jednego sprzedawcy przez internet kupić wszystko, bo nie opłaca się osobno gdzie sól kosztuje tyle co przesyłka. Już znalazłem sklep, który ma 9/10 z tych substancji a ostatnia sobie gdzieś indziej dokupię ale dzięki za pomoc
vanhezz
Posty: 71
Rejestracja: 22 lip 2013, o 13:14

Re: Odczynniki

Post autor: vanhezz »

tutaj masz bardzo bardzo dużo odczynnikow. na te bardziej niebezpieczne potrzebujesz dokumencik jakiś, ale na więszkosc nie.
chemal
Posty: 8
Rejestracja: 23 gru 2013, o 21:16

Re: Odczynniki

Post autor: chemal »

sprzedam
NH3 750ml
kwas solny 250ml
k.siarkowy 250ml
k.azotowy 250ml
k.mrowkowy 250ml
szklo wodne 1000ml
perhydrol cos kolo 750ml
KNO3 5,5 kg
C 100g
gliceryna 50ml
KBr 150 g
jodyna 10ml
mocznik 100g
dichromian amonu 250g
borkas 200g
rodanek amonu 100g
ciecz nieniutonowska 100g
nadmanganian potasu 500g
spirytus 100ml
glukoza 50g ?
azotan sodu 400g
KH2PO4 800g
Na2PO4 300g
cyna 50g ?
miedz 50g ?
cynk 50g
magnez wstazka o dlugosci 4,5m
NAoch r-r 500ml
Mgcl2 100g
siarczan magnezu 100g
siarczan IV sodu 250g
azotan wapnia 400g
siarczan potasu 300g
siarczan miedzi 300g
tiosiarczan sodu 300g
azotan srebra 20g !
siarczan glinu 250g
azotan sodu 250g
siarczan amonu 100g
NH42S208100g
azotan amonu 400g
siarczek sodu 250g
krzem 10g
PCV 250g
blekit bromotymolowy r-r 250ml
blekit metylenowy 2g
oranz metylowy2g
eozyna Y2g
czerwien alizyranowa 1g
czerwien kongo 1g
fiolet krystaliczny r-r 150ml
Nh4cl 100g
cholarn potasu 150g
chlorek wapnia 100g
chlorek potasu cos kolo 100g
weglan sodu 250g
weglik wapnia 100g
Na2O2 25g
TiO2 50g
tlenek krzemu 100g
tlenek zelaza 100g
tlenek miedzi 100g
tlenek cynku 300g
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości