Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
EwKa1202
Posty: 140
Rejestracja: 19 lip 2013, o 12:29

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: EwKa1202 »

Adrealina pisze:
ewka1994 pisze:W tym roku poszłam na fizjoterapię, zastanawiam się czy iść na dziekański czy kontynuować, ale na pewno poprawiam.
Hej i jak? Ciężko było pogodzić naukę do tego i tego? Sama idę na fizjo teraz i kmine czy dam radę poprawić

Hej:) Jeśli chodzi o fizjoterapię to systematycznie musiałam się uczyć anatomii, do innych zajęć tylko na kolokwia, ewentualnie jak były jakieś wejściówki to też. Powiem tak lekko nie było, tzn. ja praktycznie olewałam te studia i czasem, w sumie prawie zawsze czułam się jak debil na seminariach bo nie wiedziałam o czym oni mówią, nie skupiałam się zbytnio na tych studiach, tylko jak było kolokwium to uczyłam się byle tylko zaliczyć i do przodu. Poprawiałam uważam dość sporo maturę ale niestety nie wystarczająco. Moje życie towarzyskiego fakt trochę ucierpiało na tym, zbytnio też nie zaaklimatyzowałam się w grupie bo zawsze byłam w innym świecie, albo się uczyłam, albo musiałam wrócić do mieszkania aby zwyczajnie w świecie się wyspać. Ogólnie zbytnio nie jestem w stanie Ci doradzić bo sama nie wiem czy dobrze zrobiłam idąc na studia czy lepiej by było gdybym została w domu, obie strony mają swoje plusy i minusy.
Castellano
Posty: 251
Rejestracja: 20 lip 2014, o 17:02

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Castellano »

Ja wybrałam położnictwo. Wydaje mi się, że to ciekawy kierunek, więc jeśli nie poprawię matury to tam zostanę.
Macie może jakieś doświadczenia/opinie/ciekawostki na temat tych studiów? Bo po przeczytaniu niektórych for dowiedziałam się tylko, że jest trudno, ciężko, strasznie i w ogóle brzydko. A jakoś nie chce mi się w to wierzyć
Awatar użytkownika
AlicjaDelicja
Posty: 155
Rejestracja: 24 kwie 2014, o 18:17

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: AlicjaDelicja »

natek pisze:Czy jest tutaj ktoś kto jest rocznikiem 94 i w tym roku idzie już na studia, ale będzie poprawiał maturę?
ja rok 2013/14 byłam w domu, dużo poprawiłam, ale jeszcze nie na tyle,żeby był lek teraz idę na elektroradiologię do Poznania, chcę się uczyć do 3. już matury w te wakacje i później już studiując
M94
Posty: 71
Rejestracja: 10 lut 2014, o 17:34

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: M94 »

AlicjaDelicja pisze:
natek pisze:Czy jest tutaj ktoś kto jest rocznikiem 94 i w tym roku idzie już na studia, ale będzie poprawiał maturę?
ja rok 2013/14 byłam w domu, dużo poprawiłam, ale jeszcze nie na tyle,żeby był lek teraz idę na elektroradiologię do Poznania, chcę się uczyć do 3. już matury w te wakacje i później już studiując
Ooo Poznań
natek
Posty: 103
Rejestracja: 28 lip 2013, o 18:01

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: natek »

Widzę, że dość sporo jest takich osób
kiedy planujecie rozpocząć naukę? Może już zaczęliście?
Awatar użytkownika
AlicjaDelicja
Posty: 155
Rejestracja: 24 kwie 2014, o 18:17

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: AlicjaDelicja »

M94 pisze:
AlicjaDelicja pisze:
natek pisze:Czy jest tutaj ktoś kto jest rocznikiem 94 i w tym roku idzie już na studia, ale będzie poprawiał maturę?
ja rok 2013/14 byłam w domu, dużo poprawiłam, ale jeszcze nie na tyle,żeby był lek teraz idę na elektroradiologię do Poznania, chcę się uczyć do 3. już matury w te wakacje i później już studiując
Ooo Poznań
słucham ja Ciebie M94 ?!
M94
Posty: 71
Rejestracja: 10 lut 2014, o 17:34

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: M94 »

słucham ja Ciebie M94 ?!
A nic to był przypadkowy wystrzał radości, jest upał także troszkę mi siada na mózg
Awatar użytkownika
AlicjaDelicja
Posty: 155
Rejestracja: 24 kwie 2014, o 18:17

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: AlicjaDelicja »

A nic to był przypadkowy wystrzał radości, jest upał także troszkę mi siada na mózg
Poznań jest pięęęęknyyyyy
przegrałam drugie starcie z maturą, ale wygrałam rok na UMP
M94
Posty: 71
Rejestracja: 10 lut 2014, o 17:34

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: M94 »

Ja też drugie starcie przegrałem.W pierwszym porażka była miażdżąca,w drugim już lepiej dlatego ten leśny aż 50 byłem na liście . A potem planuje UMP jak Bozia da
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: black-cat »

natek pisze:Widzę, że dość sporo jest takich osób
kiedy planujecie rozpocząć naukę? Może już zaczęliście?
Ja już zaczęłam, miesiąc temu:) Cieszę się, że jakoś wytrwałam, jak narazie nie mam dość, wręcz przeciwnie:) Męczę się przez te upały, ale jakoś daje radę:)
Kierunek lekarski :)
Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Fantazmic »

Ja mam narazie remont w mieszkaniu, ale zaraz po jego zakończeniu (jakiś tydzień) planuję rozpoczęcie nauki.

Black-cat ma rację, że przez te upały się uczyć nie da.

Na początek powtórzę sobie wszystkie zadania obliczeniowe i elektrochemię, bo ich robiłem najwięcej, także przynajmniej tego się od podstaw uczyć nie muszę
Później równocześnie nauka organicznej i nieorganicznej.
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: black-cat »

Fantazmic pisze:Ja mam narazie remont w mieszkaniu, ale zaraz po jego zakończeniu (jakiś tydzień) planuję rozpoczęcie nauki.

Black-cat ma rację, że przez te upały się uczyć nie da.

Na początek powtórzę sobie wszystkie zadania obliczeniowe i elektrochemię, bo ich robiłem najwięcej, także przynajmniej tego się od podstaw uczyć nie muszę
Później równocześnie nauka organicznej i nieorganicznej.
Dlatego z materiałem ruszę pod koniec sierpnia, kiedy to (przynajmniej mam taką nadzieję) nie będzie już takich upałów jak w tym momencie:) Ale teraz w wakacje skupiłam się na tematach, w których nie czułam się mocna, chcę to wyćwiczyć i powtórzyć:)
A ja myślę jeszcze nad jedną rzeczą. Za rok nie będzie już poziomów podstawowych przedmiotów dodatkowych. I tak się zastanawiam co z osobami, które na przykład w tym, czy poprzednim roku zdawały przypuścmy biologię podstawową- za rok wyniki z podstaw już nie będą się liczyły? Czyli np. na pielęgniarstwo, na które można się dostać z podstawową biologią za rok już się z tym poziomem nie będzie można dostać? Co o tym sądzicie? Wiadomo, że więcej informacji pojawi się zapewne dopiero za parę miesięcy, ale ciekawi mnie ta sprawa
Kierunek lekarski :)
Awatar użytkownika
Marcella
Posty: 247
Rejestracja: 3 wrz 2013, o 19:37

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Marcella »

black-cat pisze:
natek pisze:Widzę, że dość sporo jest takich osób
kiedy planujecie rozpocząć naukę? Może już zaczęliście?
Ja już zaczęłam, miesiąc temu:) Cieszę się, że jakoś wytrwałam, jak narazie nie mam dość, wręcz przeciwnie:) Męczę się przez te upały, ale jakoś daje radę:)
OOO dokładnie jest tak gorąco że od 2 dni książki nie otworzyłam, po prstu nie dam rady ja schnę z tego upału , ale tak serio to jakoś nauka mi nie idzie od paru dni, mam pracę, w pon, wyjeżdżam, wracam i znowu praca, więc marzę już o wrześniu/październiku, żeby się trochę ochłodziło
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości