Przygotowanie do zadań laboratoryjnych

Wzajemna pomoc osób przygotowujących się do olimpiady chemicznej. Wykaz niezbędnych materiałów. Opis atmosfery panującej na egzaminach.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Przygotowanie do zadań laboratoryjnych

Post autor: Smile_Forever »

Słyszałam, że jeśli komuś się rozbije probówka z analizowanym odczynnikiem, dostaje dolewkę. Ale wydaje mi się to mało prawdopodobne szczerze mówiąc . Probówki trzeba myć dość dokładnie, na II etapie 59. Olimpiady Chemicznej dostaliśmy tak czułe wskaźniki organiczne, że trzeba było dziesięć razy płukać probówki przed analizą, aby nie wychodziły fałszywe zmiany barwy po dodaniu do probówki samego wskaźnika . Swoja drogą - w laboratorium zawsze myłam dużo więcej naczyń niż w domu Odnośnie zapachów - amoniak lubię również, w małych stężeniach. Na finale 58. OlChem zdarzyło mi się nim zaciągnąć, wszystko przez to, że na stanowisku zbiorczym pospadały plakietki z nazwami odczynników i chciałam poznać po zapachu, gdzie się ten amoniak podziewa . Ale zdecydowanie wolę zapach jodoformu .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości