Dylematy dotyczące płatnych studiów.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
radius
Posty: 7
Rejestracja: 30 lis 2013, o 20:59

Dylematy dotyczące płatnych studiów.

Post autor: radius »

Cześć,

Jestem tegorocznym maturzystą, niestety, matura nie poszła mi na tyle dobrze, żeby dostać się na lekarski w trybie stacjonarnym, punktów wystarczyło za to na farmację, na której tylko przezimowałbym", do czasu poprawy egzaminu. Mam też możliwość pójścia na medycynę niestacjonarną, moi rodzice mówią, że nie stanowiłoby to dla nich obciążenia finansowego. Co zrobilibyście na moim miejscu? Nie mam pojęcia na co się zdecydować, studia niestacjonarne jeszcze bardziej niż zwykłe uzależniają od rodziców, z drugiej strony, nie mam żadnej gwarancji, że uda mi się poprawić maturę. Nie wiem też, jak będę się czuł wśród grupy, której członkowie dostali się na studia przez własne wyniki, zawsze będę tym gorszym.

Dzięki za opinie.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

[Link] Dylematy dotyczące płatnych studiów.

Post autor: mrsdavis »

niestacjonarna-wstyd-vt59001.htm - podobny wątek Poczytaj, ale nie oczekuj, że ktoś podejmie decyzję za Ciebie.
radius pisze:zawsze będę tym gorszym.
Gorszy możesz być jedynie wtedy, gdy będziesz sam o sobie tak myślał. Wyniki matury nie przekładają się na osiągnięcia na studiach. Ponadto np. na mojej uczelni nikt nie wie, kto studiuje w systemie niestacjonarnym (chyba że delikwent sam się tym pochwali), więc nie ma czegoś takiego jak nierówne traktowanie.
xwodniczkax
Posty: 69
Rejestracja: 11 lip 2014, o 14:23

Re: Dylematy dotyczące płatnych studiów.

Post autor: xwodniczkax »

Mam taką samą sytuację, ale ja zrezygnowałam z propozycji moich rodziców. Po prostu czułabym się bardzo źle z tym, że rodzice opłacają mi tak drogie studia. Gdyby mieli kopalnie złota to może i bym się zgodziła, ale wiem że mają inne, ważniejsze wydatki na głowie, więc w tym roku zostaję w domu, mam nadzieję że poprawię maturę i za rok będę mogła być szczęśliwą studentką medycyny stacjonarnej. Może ktoś zaraz powie, że to głupie, że nie wykorzystam takiej szansy, ale ja widzę to troche inaczej.
Myślę, że to zależy po pierwsze: od sytuacji Twoich rodziców. Jeżeli wiesz, że naprawde nie mają problemu z takim wydatkiem (wiadomo, że rodzic zrobi wszystko co w jego mocy, żeby zapewnić swojemu dziecku dobrą przyszłość) to się zgódź.
Po drugie: zależy to od Twojej osobowości, czy nie będziesz czuć się nieswojo wśród studentów ze stacjonarnej, czy dasz radę się utrzymać na studiach (opłata jest dodatkowym stresem i możesz czuć się pod dodatkową presją) i ogólnie czy jest to dla Ciebie w porządku, że rodzice tyle na Ciebie wydają.
sandoz
Posty: 225
Rejestracja: 12 lip 2013, o 14:19

Re: Dylematy dotyczące płatnych studiów.

Post autor: sandoz »

[at] -trzeba sprawę dokładnie z rodzicami przy stole przegadac ,przeliczyc wszystko po prostu zrobic kalkulację płata roczna ile i zycie czyli mieszkanie /jedzenie/pierdoły.jesli sa na to przygotowani to działaj .Wazna jest Twoja pasja ,przyszłosc a nie punkty brakujące z tej dziwacznej , w formie ,matury.Po co marnowac czas na farmacji ,chyba ,ze ją lubisz ? A co jesli przerżniesz nastepną maturę bo jakies koło wyjdzie ważne i nie dasz rady wszystkiego ogarnąc? Szkoda własnie pieniędzy na takie kombinacje.Piszę jako płacąca własnie mama a student sie uczy bo wie ,ze drugiej takiej szansy nie będzie i zadne tam poprawianie matury bo szkoda czasu i nerwów.
radius
Posty: 7
Rejestracja: 30 lis 2013, o 20:59

Re: Dylematy dotyczące płatnych studiów.

Post autor: radius »

Wszystko przeliczone, na chwilę obecną rodzice są w stanie opłacić cały, sześcioletni cykl i właśnie z tym założeniem (to jest z płaceniem za całość) poszedłbym na studia płatne. Mimo tego deklarację maturalną złożę. Myślę, że jestem już zdecydowany. Bardzo dziękuję za opinie, dużo mi to dało.
Studentkamedycyny8
Posty: 100
Rejestracja: 5 mar 2012, o 15:49

Re: Dylematy dotyczące płatnych studiów.

Post autor: Studentkamedycyny8 »

Radius mam identyczną sytuację do Twojej. Też mam do wyboru farmację lub niestacjonarny lekarski. Po długich przemyśleniach i nieprzespanych nocach wybrałam tą drugą opcję. Za rok spróbuję znowu podejść do matur, może uda mi się poprawić. Trzymaj się! Pamiętaj, że jak będziesz się uczciwie uczył na tych studiach i wszystko zaliczał to rodzice będą z Ciebie dumni i tak im wynagrodzisz to, że płacą za Twoje studia! Odwagi! Wszystko jest do zrobienia! A jak masz taką możliwość to z niej skorzystaj!

Pzdr
sandoz
Posty: 225
Rejestracja: 12 lip 2013, o 14:19

Re: Dylematy dotyczące płatnych studiów.

Post autor: sandoz »

Audrey888 i oto chodzi za wszystkich trzymam kciuki w imieniu wszystkich rodziców
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Dylematy dotyczące płatnych studiów.

Post autor: Jocisko »

Jeżeli Cię stać to gdzie dylemat?
mindalinda
Posty: 5
Rejestracja: 16 lip 2014, o 17:17

Re: Dylematy dotyczące płatnych studiów.

Post autor: mindalinda »

Ja też stanęłam przed podobnym wyborem (neurobiologia/lekarski niestacjonarny).
Po dłuugich przemyśleniach wybrałam jednak medycynę. Wiem, że to jest właśnie to co chcę studiować i to już od października

Hej, dostaliśmy się na niestacjonarne, co też nie jest takie proste, więc nie marnujmy tej szansy!

Do matury podejdzie się jeszcze raz za rok, a nuż się uda
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości