Wyjazdy/praktyki za granicą...

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Wyjazdy/praktyki za granicą...

Post autor: randomlogin »

qabix pisze:Kto pokryje koszty takiego dodatkowego miejsca/wyjazdu?
Ty. Jesli organizujesz to od zera, zupelnie sam, to ty. Poza jakimis meganieskonczenie wyjatkowymi sytuacjami, typu tata dziekan na przyklad.

A generalnie to.
qabix pisze:wybierając powiedzmy semestr na uczelni X w kraju Z
.na semestr to w ogole nie wiem czy pojedziesz. Powyzsze dotyczy praktyk wakacyjnych, ktore pomimo wlasnoorganizowania w ogole beda zaliczone. To o czym ty mowisz bedzie potraktowane najpewniej jako wyjazd nie wiadomo gdzie nie wiadomo po co. I jak chcesz, to bierz dziekanke i jedz. Czy na semestr na innej uczelni, czy na wycieczke na biegun. Twoja sprawa, nic z tego nie bedziesz mial zaliczone i tak.

Opowiadam z realiow mojej uczelni, ale wydaje mi sie to dosc racjonalne, wiec pewnie wszedzie jest podobnie.
qabix
Posty: 31
Rejestracja: 27 lip 2012, o 16:41

Re: Wyjazdy/praktyki za granicą...

Post autor: qabix »

chodziło mi raczej o wyjazd w ciągu roku akademickiego, zwykły przykład. Nie jest ważne na ile i czy w ciągu roku lub w wakacje. Na stronach wielu uczelni podane jest, że miejsce można załatwić sobie samemu, tylko nic nie wspomnieli co wtedy z kosztami. To mnie interesuje. Nie powinno to być rozpatrywane jako wyjazd nie wiadomo gdzie, skoro sami taką możliwość podają
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Wyjazdy/praktyki za granicą...

Post autor: randomlogin »

.wiesz, ale to jest wazne o czym mowisz.
Jak jedziesz na pare dni na konferencje cos zaprezentowac, to uczelnia jest w stanie zwrocic tobie kase za to. Przy czym u nas (UJ) generalnie jest tak, ze na studenckie tylko w Polsce, wiec to nie sa wielkie pieniadze, ale jesli twoja praca zalapie sie na dorosla konferencje lekarska, to rozsupluje sie mieszek i masz lot i nocleg zapewniony praktycznie gdziekolwiek. Ot, tak zeby zapobiec turystyce za kase uczelni, cos beznadziejnego by sie zawsze znalazlo nawet na drugim koncu swiata.
Ale jak chcesz na tygodnie-miesiace wyjechac gdzies, to aspekt finansowy tego uczelni nie interesuje w zasadzie. Dostales gdzies stypendium? Super, jedz. Ale nie za ich kase, jakie warunki dostales takie dostales. Oni dadza tobie dziekanke czy ITSa zebys mogl potem ewentualnie sprobowac pozaliczac wszystko i semestru nie tracic.
Wyjazd z IFMSA to jeszcze inna sprawa.
I tak dalej, musisz naprawde konkretnie wiedziec o co pytasz i czego chcesz. Oczywiscie wszystko jest rozpatrywane indywidualnie, ale jakies schmaty po tylu latach da sie na kazdej uczelni zauwazyc.
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: Wyjazdy/praktyki za granicą...

Post autor: iSzymur »

Giardia Lamblia pisze:iSzymur, te praktyki po 1 rok są tak mało istotne, że nie ma znaczenia gdzie je zrobisz. Choćby i na końcu świata.
a idzie to załatwić, żeby sobie zafundować fajne wakacje za granicą? sam się tam oczywiście utrzymam
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Wyjazdy/praktyki za granicą...

Post autor: Mårran »

iSzymur, jak chcesz sam kaskę wyłożyć, to problemu nie ma. Znam ludzi, co sobie w Niemczech pozałatwiali ze szpitalem i mogli jechać. Tylko trochę maili musieli nawysyłać

No i IFMSA też organizuje.
Pani Buka
gamestar
Posty: 35
Rejestracja: 6 lip 2013, o 10:23

Re: Wyjazdy/praktyki za granicą...

Post autor: gamestar »

Podepne się pod temat,

Jak (już będąc lekarzem np chirurgiem) wkręcić się na wyjazdy na pojedyńcze operacje? Jestem ciekaw jak to się odbywa? Na pewno trzeba być dobrym specem. Ale dalej?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Wyjazdy/praktyki za granicą...

Post autor: Padre Morf »

A dalej trzeba szukać szpitala, który Ci coś takiego umożliwi.
gamestar
Posty: 35
Rejestracja: 6 lip 2013, o 10:23

Re: Wyjazdy/praktyki za granicą...

Post autor: gamestar »

Może i tak ale szpital np w londynie nie weźmie pierwszego lepszego łosia z polski na jakąś operacje (bardziej zaawansowaną) tylko będzie rozglądał się za artystami w swoim fachu.

Wobec tego, jak sprawić aby chcieli mnie ugościć u siebie? Zrobić coś przełomowego czy wystarczy zdobyć doświadczenie i umiejętności i umieć się dobrze zakręcić?
drake
Posty: 1
Rejestracja: 28 lis 2017, o 16:17

Re: Wyjazdy/praktyki za granicą...

Post autor: drake »

Ja bym odradzał wyjazdy na własną rękę. O wiele lepiej będzie skorzystać z oferty uczelni, która pokieruje twoją karierą. Wykorzystaj do tego na przykład Erasmusa lub Nawy. Wydaje mi się, że dzięki temu będzie ci łatwiej rozwinąc karierę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości