Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
larissa90
Posty: 299
Rejestracja: 27 maja 2014, o 20:03

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: larissa90 »

adele pisze:medycyna jest jak wrzód na tyłku. tylko nie wiadomo dlaczego
myślę, że podobnie byłoby ze wszystkimi studiami, gdyby nie to, że na niemal wszystkie studia w Polsce jest się dostać bardzo łatwo i przykładowo taki ktoś komu się marzy zostać biologiem czy chemikiem czy historykiem czy . i złoży podanie w kilka miejsc na wymarzony kierunek, to gdzieś sie za pierwszym razem dostanie, nawet jak maturę ma marnie napisaną, a nawet jeśli nie za pierwszym to za drugim już na pewno jeśli się coś pouczy, a na lek i stomę, zeby sie dostać to niestety ale w dalszym ciągu trzeba poczesać na maturze i dlatego ludzie próbują po kilka razy, gdyby np. na polonistykę było sie tak samo trudno dostać, a ktoś miał marzenie by zostać polonistą i jeszcze wizję prawie pewnej pracy w zawodzie o co teraz dość trudno to pewnie też próbowałby kilka razy.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: _włóczykij »

masz 100% racje. kiedyś na prawo np. było trudno się dostać, jest to prestiżowy kierunek o ile w ogóle wiadomo co to znaczy, a tak na prawdę teraz jest na prawdę łatwiej, a nawet na nstacjo to są wolne nabory, że boki zrywać.

chociaż tak na prawdę na pewno jest parę kierunków, na które wbrew pozorom jest ciężko się dostać.
tak-jakos
Posty: 117
Rejestracja: 30 cze 2013, o 16:39

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: tak-jakos »

Podobno na architekturę jest się ciężko dostać ze względu na egzamin praktyczny. Wiele razy też słyszałam, że ciężko jest się dostać na SGH, ale tak jak piszę są to zasłyszane informacje, więc nie wiem ile w tym prawdy, bo moje zainteresowania nigdy nie skłaniały się w tamtą stronę))
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Giardia Lamblia »

drobinka pisze:Podobno na architekturę jest się ciężko dostać ze względu na egzamin praktyczny.
Jak z każdym ocenianiem prac, tutaj rysunek musi się spodobać oglądającemu. Dodatkowo tematy nierzadko są bardzo niefortunnie formułowane. Trzeba przede wszystkim rysować, rysować i jeszcze raz rysować.

Często kandydaci mają kiepsko napisaną maturę, więc decydująca jest ta wewnętrzna, praktyczna część rekrutacji.
Awatar użytkownika
oksytocyna
Posty: 67
Rejestracja: 16 sie 2014, o 21:37

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: oksytocyna »

adele pisze:kiedyś na prawo np. było trudno się dostać, jest to prestiżowy kierunek o ile w ogóle wiadomo co to znaczy, a tak na prawdę teraz jest na prawdę łatwiej, a nawet na nstacjo to są wolne nabory, że boki zrywać.
Ostatnio często można usłyszeć, że ludzie, którzy chcieli zostać prawnikami postanowili iść na medycynę, bo jest to bardziej opłacalne Znam 3 takie przypadki. Znajomy miał laureata z historii i wosu, ale postanowił zdawać na medycynę, bo będzie po tym więcej zarabiał.
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Giardia Lamblia »

oksytocyna, biorąc pod uwagę, że będzie po tym nieźle zarabiał najprawdopodobniej dopiero po kilkunastu latach, to jest z niego niezły tłuk.
Cranium_
Posty: 96
Rejestracja: 7 sty 2014, o 12:45

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Cranium_ »

Giardia Lamblia pisze:oksytocyna, biorąc pod uwagę, że będzie po tym nieźle zarabiał najprawdopodobniej dopiero po kilkunastu latach, to jest z niego niezły tłuk.
według mnie taki ktoś w ogóle nie powinien się pchać w medycynę. ludzie płacą za to porządne pieniądze, czas, a niekiedy nawet zdrowie , żeby spełnić swoje marzenia, a ktoś sobie pójdzie , tylko po to, żeby mieć kiedyś lepiej w życiu, według mnie głupota kompletna, na medycynę trzeba mieć powołanie .
ale to tylko moja opinia -,-
Awatar użytkownika
larissa90
Posty: 299
Rejestracja: 27 maja 2014, o 20:03

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: larissa90 »

adele pisze:a nawet na nstacjo to są wolne nabory, że boki zrywać.
No właśnie jeszcze dochodzi tutaj możliwość studiowania niestacjonarnie, a na większości kierunków te studia kosztują nieporównywalnie mniej niż na stomie i leku, więc praktycznie kazdego niemal stać , jeśli może przy okazji pracować, żeby pójść na niestacjo na większość kierunków, więc po co ma próbować po 10 razy sie na stacjo wcisnąć. A żeby wywalić ok. 15000 zł za semestr na lek to jednak trzeba mieć kasę. Niektóre studia można by było za niewiele więcej pieniędzy niemal skończyć w całości.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2014, o 12:38 przez larissa90, łącznie zmieniany 2 razy.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: randomlogin »

Lek_Med2014 pisze:na medycynę trzeba mieć powołanie .
O Panie.
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Sofia »

na medycynę trzeba mieć powołanie .
Tak, i co najmniej jednego lekarza w poprzednich 3 pokoleniach, żeby dobre geny powołania i misji ratowania ludzkiego życia miały się jak skumulować w przyszłym kandydacie na lekarski
ThinkApple
Posty: 124
Rejestracja: 19 gru 2013, o 14:32

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: ThinkApple »

Lek_Med2014 pisze:na medycynę trzeba mieć powołanie
IMO powołanie trzeba mieć do zakonu albo na księdza
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: _włóczykij »

gdyby to było takie powołanie to by się ludzie za 1 razem podostawali. więc też w takie gadanie nie wierze.

powołanie to do zakonu
Awatar użytkownika
larissa90
Posty: 299
Rejestracja: 27 maja 2014, o 20:03

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: larissa90 »

ThinkApple pisze:IMO powołanie trzeba mieć do zakonu albo na księdza
jasne
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości