Integracja - lekarski 2014/2015

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
rozekkwidzyn
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2010, o 06:07

Re: Integracja - lekarski 2014/2015

Post autor: rozekkwidzyn »

Zaj?cia si? rozpoczynaj? normalnie 2 Pa?dziernika i w czasie immatrykulacji macie godziny rektorskie. Wi?c pewnie niektóre grupy b?d? mia?y dzie? wolny poza immatrykulacj? Ale na pewno nie wszystkie
Edzi_a
Posty: 11
Rejestracja: 11 lip 2014, o 17:05

Re: Integracja - lekarski 2014/2015

Post autor: Edzi_a »

Jeszcze mam pytanie do naszych kochanych starszych kolegów.
Bo chcia?am Sb ogarn mniej wi?cej ju? anatomi? np ko?czyny górnej. Mam ?aci?skiego nettera i Skawiny oraz s?ownik w pdf. Tylko tu si? rodzi problem, JAK JA MAM SI? TEGO UCZY! Przecie? si? nie da :( czy u?ycie si? po polsku gdzie? co jest a pó?niej to t?umaczcie na ?acin? tudzie? angielski. Czy od razu w j?zyku obcym? Bo po polsku to jeszcze Sb wydrukujesz jako? te nazwy, gdzie? s? a po ?acinie to mi to Wgl nic nie mówi.
B?d? bardzo wdzi?czna za odpowied? :-*

szska
Posty: 505
Rejestracja: 6 mar 2011, o 09:22

Re: Integracja - lekarski 2014/2015

Post autor: szska »

NIE UCZ SIE JESZCZE
rozekkwidzyn
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2010, o 06:07

Re: Integracja - lekarski 2014/2015

Post autor: rozekkwidzyn »

hmm, niby faktycznie pierwsze co na my?l przychodzi to powy?sze nie ucz si? jeszcze- ale pami?tam jak? sam mia?em srak? przed 1 rokiem
Wi?c je?li ju? chcesz co? rusza?, to zacznij od osteologii, a nie od ko?czyny górnej. Osteologia to pierwsze ko?o po prostu. Nie rozumiem jednak problemu- w sensie, wiedza Ci nie wchodzi z materia?u, czy samo s?ownictwo? Bo je?li wiedza, to w sumie sam nie wiem co powiedzie?, bo mi wiedza anatomiczna za bardzo te? nie wchodzi?a. Je?li za? s?ownictwo- to na pocz?tku ja si? uczy?em nazw polskich i nied?ugo potem ?aci?skich. Ogólnie na pocz?tku jest ciko- ale pó?niej cz?sto by?o tak, ?e nie wiedzia?em jak co? jest po polsku, a wiedzia?em jak jest po ?acinie i jaka t?tnica t? struktur? unaczynia Najlepiej nie podchod? do tego w ten sposób ?e chcesz si? tego nauczy?, bo b?dzie na to czas i zupe?nie inaczej jest jak si? to zobaczy na ?ywo. Natomiast mo?esz do tego podej w ten sposób, ?e sobie ogarniasz i si? z czym? oswajasz. To po przyj?ciu w Pa?dzierniku nie b?dziesz zestresowana ?e si? nie umiesz tego nauczy?, a jednocze?nie da Ci to komfort psychiczny, ?e co? tam ogarniasz mniej- wi?cej. S? na YouTube te? jakie? filmiki, wpisz sobie na przyk?ad anatomy osteology i wyjdzie Ci mylyard filmików. Od razu mówi?, ?e czaszka jest na 2 semestrze- osteologia na 1 semestrze, to ko?ci stawy i wi?zad?a poni?ej czaszki. Powodzenia i bez stresów tam
Matjozi
Posty: 206
Rejestracja: 17 lip 2012, o 20:41

Re: Integracja - lekarski 2014/2015

Post autor: Matjozi »

Troch? nie czaj?. Chcesz ogarn po?o?enie rzeczy w atlasie, czy teori? ze Skawiny? W Skawinie wszystko masz po polsku, a prawdopodobnie obok jest ?aci?ska nazwa, wi?c ewentualnie mo?esz j? ogarn potem w atlasie.

Na pierwszych zaj?ciach bywa, ?e pytaj? o jakie? pierdo?y typu ile jest kr?gów, jakie, jakie maj? wyrostki itp. Przepatrz w rozk?adzie materia?u z anaty o czym s? pierwsze zaj?cia.

Ale podzielam zdanie szska i rozekkwidzyn, nie psuj sobie wakacji Ka?dy z nas sra? w majty przed pierwszymi zaj?ciami, ale z czasem nauczysz si? olewa? i nie przejmowa? si? wszystkim
Icestorm
Posty: 28
Rejestracja: 8 wrz 2010, o 12:18

Re: Integracja - lekarski 2014/2015

Post autor: Icestorm »

Pierwszy rok studiów to czas w którym musisz nauczy? si? jak si? uczy?". To nie jest liceum. Czasem masz 200 stron do nauczenia si? w 2 dni (nie, nie przeczytania). Na pierwszym roku jest ciko zw?aszcza teraz jak program jest 5 letni i macie mnóstwo mniej wa?nych przedmiotów. Ja z w?asnego do?wiadczenia mog? powiedzie?, ?e na drugim roku b?dziesz w stanie cze zagadnie? odpu?ci? i z wysokim prawdopodobie?stwem mie? racj?

Edzi_a
Posty: 11
Rejestracja: 11 lip 2014, o 17:05

Re: Integracja - lekarski 2014/2015

Post autor: Edzi_a »

Owszem ?le si? wyrazi?am.
Nie mam zamiaru juz si? uczu? na jakie? wej?ciówki tylko przejrze? materia? ?eby nie by? to dla mnie jaki? wielki szok za te kilka tygodni.
I po prostu chcia?abym wiedzie? jak si? uczyli?cie anatomii, czy najpierw po polsku gdzie co jest a pó?niej to na j?zyk obcy jako tj s?ówka"czy od razu po angielsku czy Wgl zupe?nie inaczej.
Spokojnie, nie jestem na tyle nadgorliwa ?eby to juz teraz wkuwa?. Dopiero co si? dosta?am tak?e musz? si? pocieszy? wakacjami bo wcze?niej by? wielki stres i przegl?danie progów i pilnowanie list
Ale dzi?kuj? wam za odpowiedzi -)

Matjozi
Posty: 206
Rejestracja: 17 lip 2012, o 20:41

Re: Integracja - lekarski 2014/2015

Post autor: Matjozi »

Dalej nie rozumiem problemu
Czyta?em Bochna/Skawin?, a potem ogl?da?em obrazki w atlasie. Przecie? ?aci?skie nazwy s? podane obok polskich w obu tych ksikach
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Integracja - lekarski 2014/2015

Post autor: czornydanio90 »

i ja was witam pierwszaczki
Awatar użytkownika
inqaa
Posty: 118
Rejestracja: 5 sty 2014, o 10:00

Re: Integracja - lekarski 2014/2015

Post autor: inqaa »

To i ja si? przywitam - dosta?am si? z dzisiejszej listy i o ile nie spanie próg w ?odzi ( brakuje mi 1% ) to prawdopodobnie zostaje
Na razie przera?a mnie du?a ilo ksiek i ich ceny Tak mniej wi?cej ile trzeba kasiorki szykowa? na 1 rok?
Matjozi
Posty: 206
Rejestracja: 17 lip 2012, o 20:41

Re: Integracja - lekarski 2014/2015

Post autor: Matjozi »

inqaa, po prostu kseruj co si? da, kupuj od starszych roczników albo wypo?ycz z biblioteki (albo ucz si? z kompa, ale nie ka?dy to lubi). Nie jest a? tak du?o ksiek. Gdzie? chyba w tym temacie by?o jakie ksiki warto mie?, a jakich si? nie op?aca
Awatar użytkownika
inqaa
Posty: 118
Rejestracja: 5 sty 2014, o 10:00

Re: Integracja - lekarski 2014/2015

Post autor: inqaa »

Matjozi, tak, ale jak zobaczy?am cen? samego atlasu Nettera to ju? lekko s?abo mi si? zrobi?o + jeszcze cz? ksiek obowi?zkowych takich jak Genetyka Drewy i histologia Sawickiego i ju? le
Matjozi
Posty: 206
Rejestracja: 17 lip 2012, o 20:41

Re: Integracja - lekarski 2014/2015

Post autor: Matjozi »

Szczerze? Ani 1 ani 2 nie u?y?em Mo?e ze 2 rozdzia?y przeczyta?em z ka?dej, a tak to jako podk?adka pod kubek. Jak kupisz od kogo? ze starszego rocznika ksik?, albo jeszcze lepiej zbindowane ksero, to nie b?dzie tak ?le Co prawda atlasu si? nie skseruje, ale na pewno taniej odkupi? u?ywany ni? nowiutki.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości