Ratownik na basenie :)

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
miodzio
Posty: 123
Rejestracja: 8 gru 2006, o 18:23

Ratownik na basenie :)

Post autor: miodzio »

Niestety zadnego rotownika nie znam, a znajac moje mozliwosci plywackie, majac ukonczona sluzbe maltanska, co trzeba dalej zrobic aby byc ratownikiem, studiowac ratownictwo medyczne, a moze nie trzeba nic studiowac tylko jakies kursy przejsc Szczerze mowiac zdajac takie przedmioty na maturze (pl- P, rus- P, chem- P, geo- R i moze fiz- R) jakie zamierzam to na ratownictwo medyczne nie mam szans
Zna sie ktos na tym Prosze o rade
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Ratownik na basenie :)

Post autor: badger »

Żeby być ratownikiem nie trzeba mieć wykształcenia wyższego Wystarczy zrobić odpowiedni kurs. Są one organizowane na niektórych basenach. Najlepiej tam popytaj
swimka
Posty: 6
Rejestracja: 26 paź 2007, o 14:13

Re: Ratownik na basenie :)

Post autor: swimka »

Witam. Jestem ratownikiem WOPR.
Jesli chcesz zostac ratownikiem wodnym nie musisz nic studiowac, wystarczy kurs. Musisz pojsc do biura WOPRu w swoim miescie i wszystkiego sie dowiedziec. Najpierw jednak zeby zostac pelnoprawnym ratownikiem, trzeba zrobic kurs na Młodszego ratownika WOPR a dopiero po roku robi sie normalny kurs tak ze cala ta impreza wyniesie Cie ponad 1000 zl i potrwa jakies 2 lata.
Wymagania na Mlodszego ratownika to:
- przeplyniecie dystansu 50m w czasie ponizej 40s
- przeplyniecie 15m pod woda (zeby Cie na kurs przyjeli) na egzaminie to 25m

Wymagania na RW
- 100m w czasie ponizej 1:40s
- przeplyniecie dystansu 25m pod woda
roksanka163
Posty: 1
Rejestracja: 24 lis 2007, o 08:25

Re: Ratownik na basenie :)

Post autor: roksanka163 »

hej wszystkim ja za pol tora roku skoncze gimanazjum i wlasnie chcem isc na ratownika i mam pytanie czy trzeba isc do kierownik czy tam dyrektora basenu i sie zapytac o kursy na ratownika czy to trzeb zrobic w specjalnej szkole te kursy prosze podpowiedzcie mi bede wdzieczna d
swimka
Posty: 6
Rejestracja: 26 paź 2007, o 14:13

Re: Ratownik na basenie :)

Post autor: swimka »

roksanka163, tak jak wyżej pisałam trzeba przejść się do biura WOPRu w Twoim mieście. Tylko WOPR ma prawo do organizowania kursów wiec kierownik czy dyrektor basenu nic Ci nie powiedza.
pamietaj tez że ratownikiem nei zostaniesz od razu. Najpierw robisz kurs na Młodszego ratownika a dopiero jak skończysz 18 lat możesz zacząć robić kurs na stopień Ratownika WOPR. Od razu mówię że od tego roku minister zdrowia zafundował nam niezłą podwyżkę szkolenia, więc jesli nie zamierzasz jakos z WOPRem polaczyc swojej przynajmniej najblizszej przyszlosci to powaznie sie zastanow.
Musisz wziac tez pod uwage to że ratownictwo to raczejmęska praca.
Nie bede sie rozpisywała. Jak masz jakies pytania to pisz chetnie pomoge
miodzio
Posty: 123
Rejestracja: 8 gru 2006, o 18:23

Re: Ratownik na basenie :)

Post autor: miodzio »

swimka pisze:- przeplyniecie 15m pod woda (zeby Cie na kurs przyjeli) na egzaminie to 25m
na kurs pewnie by przyjeli, ale egzaminu napewno juz bym nie zdał:/ a propos jakie uprawnienia ma młodszy ratownik . moze sie postaram na wiosne o kurs.
swimka
Posty: 6
Rejestracja: 26 paź 2007, o 14:13

Re: Ratownik na basenie :)

Post autor: swimka »

miodzio pisze:na kurs pewnie by przyjeli, ale egzaminu napewno juz bym nie zdał:/
nie tak pesymistycznie wszystko jest do wyćwiczenia kwestia tylko zaangażowania. Kurs jest po to żeby doszkalać. A 25m pod wodą to nie tyle kwestia fizyczna co psychiczna. Każdy człowiek jest w stanie wstrzymać powietrze na 30s a 25m płynie sie w mniej niż 30s. Trzeba sie tylko przełamać.
Uprawnienia Młodszego ratownika WOPR
Młodszy ratownik WOPR jest uprawniony do pracy w charakterze ratownika na kąpieliskach , pływalniach krytych i odkrytych oraz w czasie imprez na wodach i nad wodami , pod nadzorem ratownika starszego stopniem.
Ile trzeba mieæ lat ?

Re: Ratownik na basenie :)

Post autor: Ile trzeba mieæ lat ? »

Wszystko rozumiem, tylko ile trzeba mieć najmniej lat aby dostąpić do takiego kursu na młodszego ratownika WOPR-u ?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Ratownik na basenie :)

Post autor: Padre Morf »

16 zdaje sie. Problem w tym, ze jako mlodszy ratownik pracujesz najczesciej za darmo - na kase nie licz.
swimka
Posty: 6
Rejestracja: 26 paź 2007, o 14:13

Re: Ratownik na basenie :)

Post autor: swimka »

Morfeusz pisze:16 zdaje sie. Problem w tym, ze jako mlodszy ratownik pracujesz najczesciej za darmo - na kase nie licz.
nic bardziej mylnego
żeby zostać Młodszym ratownikiem WOPR trzeba mieć skończone 14 lat jednak aby można było pracować za pieniądze trzeba mieć co najmniej 16 lat a wynika to z prawa naszego państwa.
patrycja pulawy

Re: Ratownik na basenie :)

Post autor: patrycja pulawy »

czy musze miec jakies juz papiery zeby przystapic do kursu na mlotrzego ratownika?
karta plywacka czy legitymacja jakas
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Ratownik na basenie :)

Post autor: tin »

Wymagana jest karta pływacka, ale jesli jej jeszcze nie posiadasz, to duża częśc kursów umożliwia jej uzyskanie przed ich rozpoczęciem.
Poza tym musisz mieć zaświadczenie od lekarza, ale to już w trakcie kursu powiedza Ci gdzie masz się zwrócić.
BOSAK

Re: Ratownik na basenie :)

Post autor: BOSAK »

ja równieŻ jestem ratownikiem WOPRta robota nie jest taka kolorowa jak myślicie na basenie owszem ale nad jeziorkiem juŻ jest cięŻko
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości