Wzory strukturalne aminokwasów. Stara podstawa

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Jakie wzory strukturalne aminokwasów na pamięć? Stara po

Post autor: Erick »

Giardia Lamblia, racja, ale przynajmniej na swoim przykładzie wiem, że dobrze jest wiedzieć ciut więcej, bo nie traci się czasu na maturze, który jest bardzo cenny. Moja nauczycielka wymagała od nas umiejętności pisania np. reakcji Cannizarro itp. w efekcie czego zamiast czytać po 20 razy tekst wstępny na maturze o tej reakcji można ją było napisać od razu po przeczytaniu tekstu (czy nie ma tam czasem czegoś czego nie wiem już). Dzięki temu spokojnie szło wyrobić się w czasie i jeszcze sobie zadania posprawdzać, gdzie większość osób płakała, że zabrakło im czasu, nie tyle na sprawdzenie, co zrobienie paru zadań.
Ale zgadzam się, że uczyć się takich pierdół na pamięć sensu nie ma, ważne, żeby to KOJARZYĆ, bo szkoda tracić potem czasu i pluć sobie w brodę i część nauczycieli wychodzi z tego założenia.
Btw: Girion pytał o starą podstawę.
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Jakie wzory strukturalne aminokwasów na pamięć? Stara po

Post autor: Giardia Lamblia »

zobacz-ten-plik.pdf
(851.86 KiB) Pobrany 20 razy
Stara podstawa, również nic o znajomości pisania wzorów aminokwasów z pamięci nie ma.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 2 gości