Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.

Gdybyś miał/-a taką możliwość poszedłbyś/poszłabyś na medycyne do Rzeszowa/Kielc/Zielonej Góry?

Tak
169
62%
Nie
103
38%
 
Liczba głosów: 272

Awatar użytkownika
Slash1994
Posty: 25
Rejestracja: 18 mar 2013, o 14:53

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Slash1994 »

Z jednej strony otworzenie tych kierunków pozwoliło uczelniom na jakiś ruch". Sama mam blisko do Rzeszowa, mam tam najlepszego kumpla, ładne miasto. Lekarze w Rzeszowie są dużo lepsi niż ci, którzy leczą w miejscowości, z której pochodzę. Z drugiej strony to wielki wydatek- z perspektywy czy jest to ekonomiczne- nie jest prawie wcale.
Potraktujmy to jak inwestycja w przyszłość. Na niektórych uczelniach przestrzennie nie ma miejsca- trzeba by wybudować nowe większe budynki katedr, żeby pomieścić więcej grup w tym samym czasie (chyba, że ma ktoś ochote na ćwiczenia z anatomii o 21 ), więc w zamian za to, otworzą nowy kierunek w innym miescie.
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: black-cat »

A jeśli chodzi o Rzeszów to mają już budynek gotowy?
Kierunek lekarski :)
Awatar użytkownika
Versinn
Posty: 18
Rejestracja: 21 wrz 2014, o 18:44

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Versinn »

A w Rzeszowie już kiedyś nie było lekarskiego? Coś mi się obiło o uszy, że takie kierunek kiedyś tam istniał, potem go zamknęli i studenci mieli nie lada problem.

Ja trzymam kciuki za wszystkie te miasta, bo to zawsze jakaś alternatywa.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: David »

W Rzeszowie medycyny nie było jako takiej, był Zespół Nauczania Klinicznego pod egidą ówczesnej Akademii Medycznej w Krakowie- odbywało się nauczanie na ostatnich latach studiów.

Budynek się buduje, z tego co wiem ma być skończony w czerwcu, wiele osób jest już zatrudnionych, zresztą z bazą kliniczną nie jest źle aż tak, moim zdaniem znacznie lepiej niż w Olsztynie. O otwarcie w przyszłym roku już bym się nie martwił- parcie władz uniwerku, jak i władz miasta i województwa jest tak duże na otworzenie tego kierunku, że medycyna tam będzie od przyszłego roku i tyle.
lykorz
Awatar użytkownika
sassa
Posty: 312
Rejestracja: 27 cze 2014, o 00:48

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: sassa »

Moja mama pracuje w szpitalu, w którym miałyby się odbywać zajęcia z anatomii i słyszała ostatnio, że nie bardzo są pieniądze na dokończenie tych budynków uczelnianych (póki co są w stanie surowym i oczywiście mówię tu tylko o szpitalu na górce a nie o kampusie URz-tu), więc tak naprawdę jeszcze wszystko się może okazać
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: randomlogin »

Dlaczego zajecia z anatomii mialyby sie odbywac w szpitalu?
Awatar użytkownika
sassa
Posty: 312
Rejestracja: 27 cze 2014, o 00:48

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: sassa »

nie dosłownie w szpitalu, ale w budynkach przy szpitalu ma być cały zakład. I te budynki są właśnie w stanie surowym
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: randomlogin »

A, w tym sensie.

A co do powyzszego - jest zgoda, jest powolany kierunek wiec od przyszlego roku bedzie i tyle - Olsztyn od dwoch lat ma uruchomiona niby stome, mozna w BIPie sprawdzic. Wszystkie formalnosci dopiete wg nich. A jeszcze nie slyszalem, zeby ktos tam studia zaczal.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: ryniofit8000 »

randomlogin, nie obnosili by się z tym tak jakby miało jeszcze nie być. Olsztyn może ma gdzieś tam w BIPie zapisane, że może otwierać stomę, ale przy zasadach rekrutacji nic takiego nie ma. No i na pewno by się pochwalili na fanpageu fb, prasie.
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Giardia Lamblia »

Kilka preparatów, nieużywana piwnica i można nauczać anatomii. Nie potrzeba do tego supernowoczesnych budynków.

Nawet jeżeli ten planowany Zakład nie będzie oddany do użytku w przyszłym roku, to powyższa opcja przecież mogłaby się sprawdzić zastępczo.
szczuroskoczek
Posty: 104
Rejestracja: 20 lut 2013, o 14:48

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: szczuroskoczek »

Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi opublikowało wyniki Lekarskiego Egzaminu Końcowego przeprowadzonego w terminie wrześniowym 2014 r.
rynekzdrowia.pl/Nauka/Sa-wyniki-wrzesniowego-LEK-u-wysoka-pozycja-absolwentow-z-Olsztyna,145008,9.html

Dla tych, którzy negują sens powstawania k.lekarskiego na nowych uczelniach.
ups, sorry za offtop, o tym już była kłótnia
cherry boom
Posty: 11
Rejestracja: 22 gru 2013, o 15:55

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: cherry boom »

mam pytanie, może głupie ale się zupełnie nie orientuję. wie ktoś może czy otwarcie lekarskiego w tych 3 miastach ma się jakoś do liczby miejsc na innych uczelniach? w sensie że będzie przez to mniej miejsc np. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu? czy ma to w ogóle jakiś wpływ czy żadnego?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: randomlogin »

To jest decyzja dzielnego Bartosza. Moze wplynac, moze nie wplynac. Ale tak samo moze wplynac humor, dzien tygodnia czy faza ksiezyca. O ile mi wiadomo zadna uczelnia nie planuje zglaszac mniejszych mocy przerobowych - bo i dlaczego. A ile dostanie to sie okaze tak naprawde dopiero w wakacje.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości