Położnictwo

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
kasiarzyn
Posty: 81
Rejestracja: 4 lip 2008, o 16:58

Re: Położnictwo

Post autor: kasiarzyn »

kurcze fajnie by byłoo
tysiajj
Posty: 15
Rejestracja: 11 paź 2009, o 19:27

Re: Położnictwo

Post autor: tysiajj »

180 pisze:dziękuję Ci ślicznie.
nie wiem czemu,ale coraz bardziej zaczyna mi sie to podobac
hmm. to teraz może ja coś tu rzeknę:) W maju piszę maturę i gdy czytam o zawodzie położnej to dochodzę do wniosku, ze to dosłownie i w przenosni cudowny zawód. Kiedys chcialam byc psychologiem, jestem na profilu psych-ped i dzieki temu wiem ze elementy psych i ped dotyczą relacji z ludzmi w roznych zawodach, w tym takze w zawodzie poloznej, czuje, ze to bedzie moj zawod z powolania, ogromna satysfakcja( a propos ostatnio mialam ciekawa rozmowe z polozna przyjmujaca mnie podczas porodu i widac bylo na jej twarzy radość-po tylu latach) a zycie nie kreci sie wokol pieniadza, choc sa one konieczne i niezbedne.
P.S 180 gdzie wybierasz sie na studia?
Awatar użytkownika
madalinka
Posty: 45
Rejestracja: 5 lis 2009, o 19:57

Re: Położnictwo

Post autor: madalinka »

doktor pisze:Zmarnujesz sobie zycie zdajac na kosmetologie, poloznicwo albo pielegniarstwo. Ja ci to mówie , lekarz.Fizjoterapia i rehabilitacja to tez strata czasu.
To co sie w branzy medycznej oplaca to : medycyna i stomatologia. Farmacja moze tez ale farmacja to juz raczej nietypowa branza medyczna.
wiesz, nie kazdy ma predyspozycje zeby zostac lekarzem. Poza tym to nie prawda, ze zeby zostac polozna czy pielegniarka trzeba duzo sie starac. Te studia daja w kosc tylko na poczatku, zeby zrezygnowali Ci, ktorzy powinni isc pracowac do sklepu sprzedawac swieze buleczki. Reszta ukonczy te studia posiadajac wiedze lub nie posiadajac jej i pojda do pracy i tak naprawde naucza się czegokolwiek w zawodzie, bo studia robią mielonke z mózgu. Poza tym nie mozesz oceniac fizjoterapeutow i rehabilitantow, bo wszystkich ktorych ja spotkalam i ktorzy pracuja w swoim zawodzie zawsze sa usmiechnieci, nie zaleznie od pory roku czy trudnosci w porozumiewaniu sie z ciezkim pacjentem.

"Mysle ze w medycynie i stomatologii mozna odnalezc to co sie liczy w zyciu: satysfakcje, pieniadze, prestiz i mozliwosc ciaglego rozwoju zawodowego."

a ja mysle ze satysfakcje mozna znalesc w kazdym zawodzie, tylko trzeba tego chciec. Poza tym to sie tylko mowi ze lekarz to ma wszystko, ale zeby moc popijac mleczko na bahamach musi brac duzo dyzurow, nie miec zycia prywatnego i jezdzic na wakacje tylko w zimie bo wtedy nikt nie bierze urlopow, albo nie jezdzic bo i tak z reguly nie ma z kim a ze nie ma co robic poza szpitalem, chetnie do niego wraca (przytoczylam przyklad cioci, ktora jest chirurgiem)

"Ja nie bardzo rozumiem jak mozna na tle wspolczesnej sytuacji sredniego personelu medycznego w Polsce podejmowac decyzje o pielegniarstwie, poloznictwie itd. Przeciez to prawie samobójstwo zawodowe."

a w takiej sytuacji gdy ktos nie jest na tyle wybitna jednostka zeby byc absolwentem medycyny. Na pocieszenie powiem tyle ze swiezy absolwent sredniego personelu medycznego zarabia tyle samo co swiezy absolwent lekarskiego (info dotyczy Warszawy - wiec chyba ma znaczenie).

Poza tym to nie musi byc samobojstwo zawodowe - dla mnie samobojstwem zawodowym jest poczucie ze jest sie wyzej nad innymi mimo ze sie jedzie tą samą kolejką.

Dlatego lekarze są źli - mówie o tych zadufańcach co pozjadali wszystkie rozumy i mysla ze kazdy kto nie skonczy medycyny jest gorszy jakosciowo.
Awatar użytkownika
luiza
Posty: 96
Rejestracja: 2 lip 2008, o 19:06

Re: Położnictwo

Post autor: luiza »

doktor pisze:Zmarnujesz sobie zycie zdajac na kosmetologie, poloznicwo albo pielegniarstwo. Ja ci to mówie , lekarz.Fizjoterapia i rehabilitacja to tez strata czasu.
To co sie w branzy medycznej oplaca to : medycyna i stomatologia. Farmacja moze tez ale farmacja to juz raczej nietypowa branza medyczna.
Mysle ze w medycynie i stomatologii mozna odnalezc to co sie liczy w zyciu: satysfakcje, pieniadze, prestiz i mozliwosc ciaglego rozwoju zawodowego.
Warto wiec wysilic szare komórki za mlody by na starosc spijac mleczko np na Bahamach.

Nigdy nie planujcie sobie zycia na chwile.
Zawsze wybiegajcie daleko w przyszlosc i próbujcie oszacowac konsekwencje swoich decyzji.

Ja nie bardzo rozumiem jak mozna na tle wspolczesnej sytuacji sredniego personelu medycznego w Polsce podejmowac decyzje o pielegniarstwie, poloznictwie itd.
Przeciez to prawie samobójstwo zawodowe.
aha ? to sorry nagle nikt nie pojdzie na pielegniarstwo , poloznictowo i fizjoterapie i co z wtedy? Powiedz jak lekarz ma uleczyć tych wszystkich chorych? sama korzystam z usług fizjoterapeuty. bbardzo mi on pomaga i nikt inny by mi w moich problemach nie ulżył. Jesli dla Ciebie wyznacznikiem szczescia jest popijanie mleczka na bahamach to gratuluje. Zreszta ile razy mozna na Bahamy jezdzic D
Awatar użytkownika
Katrishia
Posty: 82
Rejestracja: 10 mar 2010, o 16:41

Re: Położnictwo

Post autor: Katrishia »

luiza pisze:aha ? to sorry nagle nikt nie pojdzie na pielegniarstwo , poloznictowo i fizjoterapie i co z wtedy? Powiedz jak lekarz ma uleczyć tych wszystkich chorych? sama korzystam z usług fizjoterapeuty. bbardzo mi on pomaga i nikt inny by mi w moich problemach nie ulżył. Jesli dla Ciebie wyznacznikiem szczescia jest popijanie mleczka na bahamach to gratuluje. Zreszta ile razy mozna na Bahamy jezdzic D
Gdyby drastycznie spadła ilość chętnych na studia tj. pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapię itp.to może MZ zrobiłoby coś i podniosło płace, w końcu ciężki zawód powinien być odpowiednio wynagrodzony tym bardziej,że np.to pielęgniarki odwalają właśnie całą brudną robotę i mają raczej małe możliwości dodatkowego zarobku.

a co do tego popijania mleczka na Bahamach na emeryturze to mało który lekarz dożyje tej emerytury, jeśli będzie tylko gonił za kasą traktując dom jak hotel.stres i nieustabilizowany tryb życia nie są raczej gwarantem długiego życia
agataa2
Posty: 1
Rejestracja: 16 wrz 2014, o 21:06

SPRZEDAM !!

Post autor: agataa2 »

Mam do sprzedania wszystko, co przyda się przyszłej studentce pierwszego roku położnictwa:
1. Nowy, nieużywany mundurek firmy Kwiatek, rozm. XS – spodnie, spódnica, góra
2. Identyfikator z czepkiem
3. Białe chodaki, rozm 36
4. Fartuch anatomiczny + czepek
5. Fotograficzny atlas anatomii człowieka – Ch. Yokochi, 2004r.
6. Anatomia Człowieka – O. Narkiewicz i J. Moryś, tom. I, II, III, IV – kserówki
7. Anatomia człowieka – W. Woźniak – książka w twardej oprawie, 2001r.
8. Anatomia prawidłowa człowieka – A. Skawina – kserówki + miednica i jama brzuszna w miękkiej oprawie, nowe, 2006r.
9. Anatomia człowieka – E. Suder, Sz. Brużewicz – podręcznik dla studentów licencjatów medycznych, 150 str – kserówka
10. Fizjologia człowieka w zarysie – Z. Traczyk, 1989r., w miękkiej oprawie
11. Farmakologia – podręcznik dla studentów pielęgniarstwa, kompendium dla studentów wydziałów lekarskich – Z. Herman, K. Kmieciak – Kołada, 2001, kserówka
12. Farmakologia – dla studentów i absolwentów kierunków medycznych – E, Obuchowicz, A. Małecki, K. Kmieciak-Kołada, B. Okopień, 2011 - kserowka
13. Biochemia – krótkie wykłady – Hames i Hooper, tłum. Jan Michejda, J. Augustyniak, K. Ziemnicki, 2004 – kserówka
14. Parazytologia i akaroentomologia medyczna – A. Deryło, 2011 – kserówka
15. Ćwiczenia położnicze – M. Troszyński – w miękkiej oprawie
16. Położnictwo i Ginekologia, tom I (położnictwo) i II (ginekologia), G. Bręborowicz, 2010, w twardej oprawie
17. Podstawy pielęgniarstwa w ginekologii i położnictwie – I. Casus, 2003 – kserówka
18. Skrypt do ćwiczeń z Podstaw Opieki Położniczej
19. Skrypt do patologii
20. Notatki z I roku położnictwa + materiały w wersji elektronicznej
21. Opieka w ginekologii – A. Sipiński – w miękkiej oprawie
Osoby zainteresowane bardzo proszę o kontakt (najlepiej smsowy, ponieważ pracuje od 10 do 22) 500 846 120
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości