Przygotowanie do olimpiady 2015

Wzajemna pomoc osób przygotowujących się do olimpiady chemicznej. Wykaz niezbędnych materiałów. Opis atmosfery panującej na egzaminach.
Awatar użytkownika
Sailror
Posty: 21
Rejestracja: 16 kwie 2014, o 21:15

Re: Przygotowanie do olimpiady 2015

Post autor: Sailror »

Glikoproteina pisze:Z McMurryego raczej trzeba sie na wszystkich szczegółach skupiać, można ewentualnie omijać rożne ciekawostki dotyczące np. syntezy leków, metabolizmu substancji w organizmie człowieka. Z Bielańskiego to, co napisałam wyżej, z Marczenki najważniejsze sa informacje o reakcjach grupowych określonych kationów i anionów oraz indywidualnych reakcji rożnych pierwiastków. Z Galusa najważniejszy jest rozdział 4

Dzięki nie powiem ulżyło mi sporo jak tak poptarzałem na niektóre działy to się przeraziłem ale już jest ok nawet moja chemiczka się ogarnęła i powiedziała, że mi pomoże a to dość zaskakujące w mojej szkole
Willja24
Posty: 70
Rejestracja: 20 lis 2013, o 20:18

Re: Przygotowanie do olimpiady 2015

Post autor: Willja24 »

Hipst&#x119&#x142 pisze:Gdzie znajdę więcej danych dotyczących zadania B3 (w sensie, gdzie najlepiej poszukać, poczytać)? W Bielańskim niczego o magnetyzmie nie widzę, w Fizycznej Atkinsa jest tylko krótko wspomniane na ten temat.
Podłączam się do pytania bo też mam problem z teorią do tego zadanka.
Kajmel
Posty: 74
Rejestracja: 23 lis 2013, o 19:42

Re: Przygotowanie do olimpiady 2015

Post autor: Kajmel »

O tym magnetyzmie jest w 2 i 3 tomie Pigonia Różewicza.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Przygotowanie do olimpiady 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

Kajmel pisze:O tym magnetyzmie jest w 2 i 3 tomie Pigonia Różewicza.
A można wiedzieć, które to są rozdziały? Bo ja mam wydanie jednotomowe, opasłe tomisko z resztą.
Kajmel
Posty: 74
Rejestracja: 23 lis 2013, o 19:42

Re: Przygotowanie do olimpiady 2015

Post autor: Kajmel »

3 tom w zasadzie nie jest Pigonia i Ruziewicza tlyko innych autorów ale w wydaniu funkcjonuje jako Chemia Fizyczna 3 (są tam obliczenia i roziwązantwanie problemów zadań) Niestety nie mam przy sobie tej 2. Ale jest to w tej części opatrzonej nazwą fizyka molekularna.
W tych obliczeniach jest to pod pozycją Właściwosći magnetyczne cząsteczek.
Poszukaj w indeksie hasło Magneton Bohra (ew. Bobra bo u mnie jest taka literówka ) i powinno być pod którąś z pozycji.
Willja24
Posty: 70
Rejestracja: 20 lis 2013, o 20:18

Re: Przygotowanie do olimpiady 2015

Post autor: Willja24 »

Ma ktoś w pdf Pigonia może jak tak?
ThinkApple
Posty: 124
Rejestracja: 19 gru 2013, o 14:32

Re: Przygotowanie do olimpiady 2015

Post autor: ThinkApple »

u mnie tez jest magneton Bobra

Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Przygotowanie do olimpiady 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

Ja na razie skupiam się na Atkinsie, bo jest wg mnie chyba prostszy od Pigonia (Pigoń wygląda kosmicznie w środku).
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Przygotowanie do olimpiady 2015

Post autor: Smile_Forever »

Nitrogenium32, ja do Pigonia nie zajrzałam, tylko bazowałam z fizycznej na Atkinsie i zadaniach z poprzednich edycji i nie przeszkadzało mi to w uzyskaniu tytułu laureata chociaż wiadomo - im więcej fachowej literatury, tym lepiej .
Caynne
Posty: 80
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 15:28

Re: Przygotowanie do olimpiady 2015

Post autor: Caynne »

Witam Zaczęłam 2 klasę i zamierzam w tym roku wystartować w olimpiadzie. Jestem już po masie zadań i teorii z nieorganicznej (troszeczkę organiki przede mną ) i jedyne czego nie umiem tak pewnie to zadania ze związkami, jak np. określenie składu wagowego itp. Może mógłby mi ktoś coś polecić gdzie bym to wszystko sobie podsumowała? Czy zadania z olimpiady wystarczą abym sobie jakoś to przerobiła?
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Przygotowanie do olimpiady 2015

Post autor: Smile_Forever »

Rozwiązywania zadań z nieorganicznej zdecydowanie najlepiej się nauczyć przerabiając te z poprzednich edycji. Ewentualnie, żeby zwiększyć liczbę przerabianych zadań, możesz sięgnąć po te z innych konkursów chemicznych organizowanych przez poszczególne uczelnie .
Willja24
Posty: 70
Rejestracja: 20 lis 2013, o 20:18

Re: Przygotowanie do olimpiady 2015

Post autor: Willja24 »

E a gdzie można znaleźć jakąś teorię dotyczącą struktur krystalicznych? W zadaniu B3 pojawia się wzmianka, może się przydać na 2 etapie jak tak.
Caynne
Posty: 80
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 15:28

Re: Przygotowanie do olimpiady 2015

Post autor: Caynne »

Oo Glikoproteina dziękuję
A macie swoje podejrzenia co do zadań na 1 etap?
Coś tam słyszałam, że spodziewają się buforów
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości