Punkty - ECTS zasady

Specjalistyczne forum biotechnologiczne. Metody biotechnologiczne: real-time PCR, western-blot, dot-blot, barwienie, chromatografia, dializa. Zakup, stosowanie odczynników: enzymy restrykcyjne, polimerazy DNA, drabinki i markery białkowe, kwasy nukleinowe, primery do sekwencjonowania, pożywki bakteryjne... Aparatura laboratoryjna, badawcza.
pawel28
Posty: 18
Rejestracja: 19 sie 2014, o 16:35

Punkty - ECTS zasady

Post autor: pawel28 »

Cześć,
Studiuje biotechnologie na PG i mam taką sytuację, że nie zaliczyłem ćwiczeń i wykładu na 4 semestrze, a na 5 semestrze planowo są laboratoria z organy, ale z powodu nie zaliczenia ćw i wykładów nie jestem dopuszczony do tych laboratoriów. Na PG jest tak, że nawet jak nie jestes dopuszczony na te laby, to naliczają dług punktowy 6 pkt. ECTS na 6 semestr i potem żeby zrobić laby (np. 7 semestr) to trzeba zapłacić za te godziny, mimo że się ich w ogóle nie wykorzystało. Czy to jest zgodne z jakimś ogólnym prawem ECTS, czy każda uczelnia ustala sama sobie regulamin? Zna sie ktoś na tym ?
wojtass
Posty: 250
Rejestracja: 2 sie 2009, o 20:27

Re: Punkty - ECTS zasady

Post autor: wojtass »

Powinno to dzialac tak ze za przedmiot ktorego nie zalczyles nie powinienes miec naliczonych ECTSow. No a niedopuszczenie do kolejnego przedmiotu na wyzszym roku rowna sie z tym ze nie bedziesz mial go w danym roku szans zaliczyc wiec ECTSow rowniez nie powinienes miec naliczonych.

Co wiecej moj jeden kolega studiowal w Gdansku (3lata temu) 1 rok tego co ty, przeniosl sie na nowe studia a w Gdansku nie zaliczyl calej sesji i nie nabili mu tych pkt z niezaliczonego przedmiotu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości