FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
marcin93
Posty: 449
Rejestracja: 15 cze 2012, o 14:17

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: marcin93 »

Przyjmuja jeszcze w październiku.
Awatar użytkownika
zazu24
Posty: 612
Rejestracja: 6 maja 2011, o 16:45

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: zazu24 »

Lipiec Szmal się zgadza, przy czym i tak najważniejszy na nieorganach jest skrypt.
A druga książka to Zarys botaniki farmaceutycznej autorstwa Bolesława Brody. Mam na sprzedaż taki egzemplarz, gdybyś był zainteresowany.

A jeśli chodzi o inne książki, które można wypożyczyć na pierwszy rok to może być Kawiak na biologię, mały Traczyk na fizjologię, Cygański na analityczną.
biedra
Posty: 15
Rejestracja: 24 lip 2012, o 15:40

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: biedra »

a ja mam Lipca Szmala ksero i na anatomię naszego Gołąbka jakby ktoś był zainteresowany
biedra
Posty: 15
Rejestracja: 24 lip 2012, o 15:40

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: biedra »

bądź może ktoś się skusi na notatki na II rok ?
floo2
Posty: 35
Rejestracja: 22 cze 2014, o 18:55

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: floo2 »

myślicie, że skoro przyjmowanie dokumentów jest do czwartku a rozpoczęcie jest w piątek, to będzie w czwartek jeszcze jakaś lista? bo już mi niewiele brakuje
Awatar użytkownika
madeline_l
Posty: 136
Rejestracja: 12 sty 2012, o 17:24

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: madeline_l »

Moga jeszcze indywidualnie dzwonic bo pewnie okaze sie ze mimo niby zapelnionych miejsc ktos sie nie pojawi w piatek. Ake to od poniedzialku obstawialabym takie telefony.

chucky
Posty: 25
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 11:29

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: chucky »

Gdzie szukacie ewentualnych współlokatorów? Pytam, bo mieszkania w akademiku sobie nie wyobrażam.
Devih
Posty: 142
Rejestracja: 6 wrz 2011, o 20:05

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: Devih »

Zapewne po I liście rekrutacyjnej pojawi się grupa na fejsie dla waszego rocznika. Nie bój nic, linka napewno dostaniesz - na biologu rok temu ostro tym spamowali I wg. mnie najlepiej tam szukać współlokatorów.
Awatar użytkownika
jola_96
Posty: 26
Rejestracja: 22 sie 2013, o 12:53

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: jola_96 »

Cześć! Mógłby mi ktoś doradzić co lepiej studiować- biotechnologię czy farmację?
Jak wygląda farmacja na SUM

Wiem że wcześnie się pytam o studia, ale nie ma to jak mieć wątpliwości na ostatni dzwonek
Awatar użytkownika
szalona chemiczka
Posty: 148
Rejestracja: 27 cze 2014, o 14:11

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: szalona chemiczka »

chucky, w zeszłym roku pełno ofert mieszkania pojawiało się na fb na gr. farmacji. Wam pewnie też ktoś takową utworzy, więc na brak ofert nie będziecie mogli narzekać.
Awatar użytkownika
szalona chemiczka
Posty: 148
Rejestracja: 27 cze 2014, o 14:11

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: szalona chemiczka »

jola_96, napisz, co chciałabyś konkretnie wiedzieć (plan zajęć, przedmioty, dojazd itd.), wtedy będzie mi łatwiej odpowiedzieć.
Awatar użytkownika
jola_96
Posty: 26
Rejestracja: 22 sie 2013, o 12:53

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: jola_96 »

szalona chemiczka pisze:jola_96, napisz, co chciałabyś konkretnie wiedzieć (plan zajęć, przedmioty, dojazd itd.), wtedy będzie mi łatwiej odpowiedzieć.
Przede wszystkim plan zajęć i przedmioty. I pierwszy rok- da się wytrzymać?
A i jeszcze dojazd z katowic- da się dojeżdżać autobusami?

Awatar użytkownika
szalona chemiczka
Posty: 148
Rejestracja: 27 cze 2014, o 14:11

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: szalona chemiczka »

I SEMESTR
1. Botanika- uczymy się najpierw budowy morfologicznej i anatomicznej roślin, gdy to już skończymy, uczymy się rodzin roślin i gatunków wraz z ich zastosowaniem - oczywiście po łacinie, ale nie musisz tego sama szukać, bo na zajęciach masz prelekcję i wystarczy, że sobie zrobisz notatki. Zajęcia składają się z prelekcji - prowadzący opowiada o tematach na przyszły tydzień i ćwiczeń- rysujemy na kartkach rośliny obserwowane pod mikroskopem bądź gołym okiem- co wbrew pozorom nie jest takie proste. xd Kolokwia są co tydzień
2. Biologia i genetyka- przedmiot składający się z 2 części, najpierw przez jakiś czas masz biologię, a później samą genetykę. Biologia moim zdaniem do łatwych nie należała- trzeba było zapamiętać, a przede wszystkim zrozumieć wiele mechanizmów-wiedzieć jakie białka uczestniczą, po co, kiedy. Genetyka- przyjemna, w większości opiera się na wiedzy z liceum z lekkim rozszerzeniem. Biologia nawiązywała do liceum tylko z budową i funkcjami komórki, wszelkie procesy były analizowane dokładniej. Kolokwia co tydzień. Prowadzący co tydzień wysyłali rozpiskę z wytycznymi do nauki i podaną literaturą. Zajęcia złożone z prelekcji i ćwiczeń.
3. Chemia ogólna i nieorganiczna- dzieliła są na laborki i seminarki. Na seminarkach były w większości zadania z liceum (obliczenia:stężeń, pH, potencjału, nazewnictwo, mieszanie się cieczy itp.) Na laborkach część praktyczna- w większości rozdział kationów lub anionów. Na seminarkach kilka kolokwiów, na laborkach co tydzień kolokwia(jak rozdzielić podane jony, napisz reakcje, czego dodać itp.) może z wyjątkiem 3 ostatnich tygodni. Przedmiot trwa rok.
4. Biofizyka- wbrew nazwie do przejścia. Co tydzień ćwiczenia i odpowiedź ustna, na koniec kolokwium z całego materiału.
5. TI- excel, word, chemsketch. Kolokwia, co tydzień (na komputerach wykonuje się określone ćwiczenia)
6. Matematyka- trwała dość krótko (dwa miesiące?)- wprowadzenie do pochodnych, różniczek, całek, powtórzenie wiedzy z LO. Kilka kolokwiów.
7. Anatomia- kilka kolokwiów.
8. Łacina-kilka kolokwiów- ze słówek i gramatyki.
Chyba tyle było w pierwszym semestrze.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2015, o 18:33 przez szalona chemiczka, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości